رئیس‌جمهور، رئیس یک جناح نیست/ به رهبر انقلاب نامه نوشتم
کد خبر: 1049327
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Oyd
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۸
روحانی در هیئت دولت:
رئیس‌جمهور گفت: من دیروز خدمت رهبر انقلاب درخصوص مساله بررسی صلاحیت‌ها نامه‌ای فرستادم که اگر ایشان بتوانند و مصلحت می‌دانند کمکی انجام دهند و اقدامی بفرمایند.

سرویس سیاسی جوان آنلاین: حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز (چهارشنبه) در جلسه هیئت دولت اظهار کرد: حادثه‌ای که در سوم خرداد ۱۳۶۱ بوجود آمد، پیروزی نهایی در برابر یک توطئه جهانی علیه ایران، انقلاب اسلامی و انسجام ملی بود. رزمندگان، در برابر این توطئه توانستند آن عملیات بزرگ را انجام دهند.

روحانی گفت: تکلیف جنگ تحمیلی در سوم خرداد معلوم شد. البته ما فراز و نشیب‌های زیادی در جنگ داشتیم. البته جنگ با عملیات مرصاد پایان پیدا کرد اما همه دنیا در سوم خرداد فهمیدند که توطئه علیه ملت ایران به نتیجه نخواهد رسید.

وی افزود: در سال ۶۸ و پس از ارتحال امام، کسی باور نمی‌کرد که مجلس خبرگان رهبری قادر باشد تا قبل از غروب، بتواند یک مساله پیچیده مذهبی و سیاسی را حل کند و با رأی قاطع پرچم را به رهبر انقلاب بدهد.

رئیس‌جمهور با اشاره به انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: رئیس‌جمهور، رئیس یک حوزه انتخابیه یا رئیس یک جناح نیست بلکه نماینده کل ملت ایران است. مردم باید با آزادی و آگاهی کامل باید پای صندوق آراء بیایند و ملاک هم تشخیص ملت است.

روحانی تاکید کرد: انتخابات، ضامن مشروعیت نظام است. ادامه مشروعیت نظام با حضور مردم پای صندوق انتخابات است. اگر تصمیمات نظام پشتوانه مردمی نداشته باشد، مشروعیت ندارد.

وی با اشاره به نتایج بررسی صلاحیت شورای نگهبان گفت: وقتی از تصمیم شورای نگهبان مطلع شدیم و معلوم شد چه کسانی مدنظر هستند، ما و اکثر سیاسیون دلمان می‌خواست شورای نگهبان فرصت بیشتری می‌داد تا افراد بیشتری اضافه می‌شدند.

رئیس‌جمهور جان انتخابات را رقابت دانست و گفت: اگر این رقابت را از آن بگیرید، می‌شود یک انتخابات بی‌جان. دولت در این زمینه کار زیادی نمی‌توانست انجام دهد. البته من نسبت به اصل ۱۱۳ حتماً متذکر هستم و اشکال دارم و این اصل را هر وقت به شورای نگهبان می‌نویسیم آنها یک تفسیری دارند.

روحانی گفت: من دیروز خدمت رهبر انقلاب درخصوص مساله بررسی صلاحیت‌ها نامه‌ای فرستادم که اگر ایشان بتوانند و مصلحت می‌دانند کمکی انجام دهند و اقدامی بفرمایند. ایشان در دوره‌های گذشته کمتر وارد شده‌اند، البته در بعضی جاها ورود کردند.

وی افزود: ممکن است ما گلایه و شکایت داشته باشیم اما من هرچه فکر می‌کن، نمی‌توانیم صندوق آراء را رها کنیم. این خیلی خطرناک است. اگر نظام ما در برابر خارجی محکم ایستاده، بخاطر صندوق انتخابات بوده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار