تقویت قدرت موشکی هدف نخست وزارت دفاع است
کد خبر: 1049232
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Ox6
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۰
امیر حاتمی:
امیر حاتمی تقویت و ارتقای قدرت موشکی جمهوری اسلامی ایران را به عنوان هدف نخست وزارت دفاع در برنامه ریزی‌های خود دانست.

امير حاتمي تقويت و ارتقای قدرت موشكي جمهوري اسلامي ايران را به عنوان هدف نخست وزارت دفاع در برنامه ريزي‌هاي خود دانست.
همزمان با ايام سالروز فتح خرمشهر و روز مقاومت ايثار و پيروزي، اعضاي كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي با حضور در نمايشگاه دستاوردها و پيشرفت‌هاي وزارت دفاع در حوزه رزم زميني از آخرين تجهيزات و تسليحات ويژه رزم زميني بازديد كردند. در ادامه اين بازديد اعضای كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي در نشستي با وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح به بررسي مهم‌ترين مسائل دفاعي و امنيتي كشور و منطقه و روند پيشرفت دفاعي و تجهيز نيروهاي مسلح پرداختند.
وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح، هدف از برپايي اين گونه نمايشگاه‌هاي دفاعي را قدرت‌افزايي نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران و تعميق عمق راهبردي كشور در تمامي ابعاد دفاعي و نظامي برشمردند. امير حاتمي تقويت و ارتقای قدرت موشكي جمهوري اسلامي ايران را به عنوان هدف نخست وزارت دفاع در برنامه ريزي‌هاي خود دانست و از تقويت حوزه‌هاي پدافند هوايي، رزم هوايي، دريايي و زميني به عنوان ديگر اولويت‌هاي صنعت دفاعي ياد كرد. وزير دفاع با اشاره به اهميت راهبردي حوزه رزم زميني در جنگ‌ها و نبردها، خاطر نشان ساخت: حوزه رزم زميني از آن جهت حائز اهميت است كه اين حوزه تثبيت و تعيين‌كننده قدرت دفاعي هر كشور در صحنه و ميدان نبردهاست و بحمدالله در سال‌هاي اخير توانستيم در حوزه رزم زميني به ويژه در حوزه موشك‌هاي ضدزره و زمين به زمين بمب‌هاي هدايت شونده، خودروهاي تاكتيكي و سلاح‌هاي هوشمند به دستاوردهاي بسيار چشمگيري دست يابيم.
امير حاتمي يكي از برجستگي‌هاي صنعت دفاعي را تأمين نيازهاي متنوع و پيشرفته نيروهاي مسلح در دوران فشار تحريم‌هاي حداكثري و ظالمانه دانست و تصريح كرد: با هدايت‌هاي حكيمانه فرمانده معظم كل قوا تعامل بسيار مطلوبي با سازمان‌هاي نيروهاي مسلح به ويژه با بخش خصوصي و شركت‌هاي دانش‌بنيان و دانشگاه‌هاي سراسر كشور برقرار شده است و سعي كرده‌ايم از همه ظرفيت‌هاي ملي براي تأمين قدرت حداكثري بهره‌مند شويم. امير حاتمي در اين ديدار به همكاري و تعامل صنعت دفاعي با ساير صنعت‌های كشور و حوزه‌هاي غيرنظامي اشاره كرد و افزود: با تشديد تحريم‌هاي ظالمانه نظام سلطه، توانستيم از سرريز فناوري‌هاي پيشرفته دفاعي، كمك‌هاي شايان توجهي را به حوزه‌هاي غيرنظامي نظير خودروسازي، صنعت‌ نفت و پتروشيمي، ريلي، مخابرات و معادن ارائه دهيم و با اين سياست بخشي از فشار تحريم‌ها بي‌اثر شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار