سعیدی: فرد اضافی در کاروان نخواهیم داشت
کد خبر: 1048853
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Oqz
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۹
دبیرکل کمیته ملی المپیک گفت: روند آماده سازی کاروان هدفمند جلو می‌رود، نظارت بر همه کار‌ها وجود دارد و فرد اضافی هم در ترکیب کاروان نخواهیم داشت.
 کیکاووس سعیدی در مورد روند آماده سازی کاروان ایران برای حضور در المپیک توکیو بیان کرد: روند آماده سازی کاروان به صورت هدفمند در حال انجام است و امورات کاروان توسط سرپرست کاروان و مرکز نظارت بر تیم‌های ملی و با نظارت آقای صالحی امیری در حال انجام است. شواهد بر این است که المپیک برگزار می‌شود و پروتکل‌ها هم از سوی کمیته بین المللی المپیک و کمیته برگزاری بازی‌ها اعلام شده است.

او ادامه داد: تا اواخر خرداد سهمیه‌ها قطعی می‌شود، آن موقع می‌توانیم ترکیب کاروان را اعلام کنیم. هنوز بعضی فدراسیون‌ها برنامه کسب سهمیه پیش رو دارند مانند تکواندو، کاراته و تیراندازی با کمان.

دبیرکل کمیته ملی المپیک با اشاره به کسب سهمیه در تکواندوی زنان تاکید کرد: تبریک می‌گویم یک بانوی دیگر به جمع کاروان اضافه شد. در کاراته هم این احتمال وجود دارد که سهمیه بگیریم. البته فکر می‌کنم تعداد نفرات اعزامی بیشتر از المپیک ریو نخواهد بود و امیدوارم کاروان عملکرد مطلوبی داشته باشد.

سعیدی در مورد اینکه گفته شده مهمانان زیادی از ایران به المپیک می‌روند، تصریح کرد: بعد از اعلام ترکیب قطعی کاروان، مشخص می‌شود چه کسانی در ترکیب کادر سرپرستی و مهمان‌ها هستند. با توجه بر تاکید IOC که تعداد مهمانان محدود‌تر باشد، کمیته ملی المپیک نیز این ملاحظه را مد نظر قرار داده است و آقای سجادی روی این موضع نظارت دارند بنابراین افراد اضافی در کاروان نخواهیم داشت. افرادی در ترکیب کاروان هستند که بنا بر ضرورت باید در کاروان قرار داشته باشند.

سعیدی در مورد واریز بودجه برای فدراسیون‌ها نیز گفت: فعلا واریزی جدیدی در دستور کار نیست، اما رویکرد هیات اجرایی بر این است، قبل از المپیک بودجه فدراسیون‌ها را پرداخت کنیم و آقای صالحی امیری با جدیت این مسئله را دنبال می‌کند.

او در پاسخ به پرسش دیگری مبنی براینکه کمیته ملی المپیک در مورد اینکه سهمیه روئینگ ایران به نازنین ملایی برسد یا بهمن نصیری ورود کرده یا خیر، گفت: هر دو نفر برای ما عزیز هستند و زحمت کشیدند برای ما فرقی ندارد چه کسی انتخاب شود. فدراسیون براساس معیار‌های فنی نفر را انتخاب می‌کند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار