ناشنوایان ؛ مشکلات رو در رو با جامعه
کد خبر: 1047407
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004OTf
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۶
مدیر عامل انجمن خانواده ناشنوایان اصفهان:
عدم آگاهی جامعه باعث شده تا بارها در برنامه های مختلف صدا و سیما و رسانه ها و حتی مسئولین از ادبیات نادرست نسبت به ناشنوایان استفاده نمایند.

آیگین عباسی گفت:خالق هستی بر اساس حکمت و مصلحت بعضی از انسانها را دچار محدودیت یا نقص عضو قرار داده تا از این محدودیت ها فرصتی بیابند برای نشان دادن توانایی های منحصر بفردشان ،  می توان این افراد را اقلیتی از جامعه دانست ، افراد ناشنوا و کم شنوا هم اقلیتی هستند که از نعمت شنوایی محرومند و زبانی متفاوت دارند ، گویا هستند اما با دستهای شان.

به گزارش خبرنگار جوان انلاین از اصفهان، مدیر عامل انجمن خانواده ناشنوایان اصفهان اظهار داشت:متاسفانه جامعه ما این تفاوت ها را هنوز درک نکرده و نمی دانند و یا نمی خواهند بپذیرند که این تفاوتها وجود دارد و بایستی به آن احترام بگذارند.

وی بیان کرد:متاسفانه عدم آگاهی جامعه از لحاظ ذهنی نسبت به اقلیت ناشنوایان باعث شده تا بارها در برنامه های مختلف صدا و سیما و رسانه ها و حتی مسئولین از ادبیات نادرست نسبت به  ناشنوایان استفاده نمایند یا برای خنداندن دیگران ادای ناشنوایان را در آورند.

عباسی ابراز داشت: در دنیای امروز که تکنولوژی و فضای مجازی نقشی ارزنده دارد و بایستی در جهت فرهنگسازی دیدگاه جامعه نسبت به معلولین و ناشنوایان گام بردارد متاسفانه عده ای که ادعای هنرمندی دارند و در فضای مجازی خصوصا اینستاگرام دنبال کننده های زیادی دارند برای خنداندن دیگران ناشنوایان و حتی مترجمان زبان اشاره را با اداهایشان به تمسخر می گیرند. و با این کارهای شان باعث آزردگی خاطر عزیزان ناشنوا و کم شنوا می شوند .

وی تصریح کرد:نمیدانیم وجدان اخلاقی و انسانی این افراد از کجا نشات گرفته است که ناشنوایان را اسباب خنداندن می دانند حقیقتا این افراد به شدت دچار فقر فرهنگی و نیازمند آموزش هستند.

عباسی با تاکید گفت: از همه افرادی که در فضای مجازی خصوصا اینستاگرام پیچ دارند یا فعال هستند می خواهیم ضمن محکوم کردن این حرکت ناپسند اقدام نمایند تا الگویی شود برای بقیه به اصطلاح هنرمند و محبوب!!

 مدیر عامل انجمن خانواده ناشنوایان اصفهان در پایان ابراز امیدواری کرد که روزی برسد که جامعه انسانها را فارغ از محدودیت ها و معلولیت ها به عنوان یک شهروند با تفاوت های شان بپذیرند و برای آنان احترام قائل شوند.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار