شهرداری مشهد مجوز انتشار ۲۹ هزار میلیارد ریال اوراق اسلامی را گرفت
کد خبر: 1047318
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004OSE
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۴
مجوز انتشار ۲۹ هزار میلیارد ریال اوراق اسلامی برای پروژه‌های قطار شهری، نوسازی ناوگان اتوبوسرانی و بافت فرسوده اطراف حرم مطهر رضوی، با موافقت شورای اسلامی شهر مشهد، به شهرداری این کلانشهر داده شد.

در جلسه علنی  شورای اسلامی شهر مشهد، شهرداری اجازه یافت مستند به تبصره ۵ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور، به منظور تامین بخشی از منابع مالی مورد نیاز برای اجرای خطوط سه گانه قطار شهری مشهد، نسبت به انتشار اوراق مالی اسلامی با سود علی‌الحساب مورد توافق با بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و سازمان بورس و اوراق بهادار به مبلغ ۱۸ هزار میلیارد ریال اقدام کند.

طبق این مصوبه، اوراق مالی اسلامی باید از طریق بانک های مورد تایید بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران منتشر شود و شهرداری مشهد پرداخت ۵۰ درصد سود را در دوره های سه ماهه و ۵۰ درصد اصل مبلغ را در پایان دوره مشارکت (چهار سال) تعهد کند و تضمین ۵۰ درصد اصل و سود اوراق مالی اسلامی نیز بر عهده دولت است.

همچنین دراین جلسه، لایحه انتشار اوراق مالی اسلامی مرحله چهارم طرح بازآفرینی شهری بافت فرسوده پیرامون حرم مطهر رضوی (ع) در سال ۱۴۰۰ با قید ۲ فوریت مصوب شد که طبق آن به شهرداری مشهد اجازه داده شد به منظور تأمین بخشی از منابع مالی مورد نیاز برای اجرای مرحله چهارم طرح بازآفرینی شهری بافت فرسوده پیرامون حرم مطهر رضوی (ع)، نسبت به انتشار اوراق مالی اسلامی در سال ۱۴۰۰ با سود علی الحساب مورد توافق با بانک مرکزی  و سازمان بورس و اوراق بهادار ایران به مبلغ ۶ هزار میلیارد ریال اقدام کند.

طبق این مصوبه، شهرداری مشهد اجازه می یابد پرداخت ۷۵ درصد سود را در دوره های سه ماهه و ۷۵ درصد اصل مبلغ را در پایان دوره مشارکت چهار ساله تعهد کند و تضمین ۲۵ درصد اصل و سود اوراق مالی اسلامی بر عهده دولت خواهد بود.

تصویب لایحه انتشار اوراق مالی اسلامی برای طرح توسعه و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی (اتوبوس) در سال ۱۴۰۰ با قید ۲ فوریت از دیگر مصوبات جلسه علنی امروز بود که طبق آن، شهرداری مشهد مجوز گرفت به منظور تأمین بخشی از منابع مالی مورد نیاز برای طرح توسعه و نوسازی ناوگان اتوبوسرانی و خرید اتوبوس، نسبت به انتشار اوراق مالی اسلامی در سال ۱۴۰۰ با سود علی الحساب مورد توافق با بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و سازمان بورس و اوراق بهادار ایران به مبلغ پنج هزار میلیارد ریال اقدام کند.

براساس این مصوبه اوراق مالی اسلامی باید از طریق بانک های مورد تایید بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران منتشر شود و پرداخت ۵۰ درصد سود در دوره‌های سه ماهه و ۵۰ درصد اصل مبلغ در پایان دوره مشارکت چهار ساله در تعهد شهرداری و تضمین ۵۰ درصد اصل و سود اوراق مالی اسلامی نیز بر عهده دولت است.

تصویب لایحه نامگذاری معابر فرعی به نام شهدای مرد و بانوان شهیده از دیگر مصوبات این جلسه بود و طبق این مصوبه شهرداری مکلف شد نسبت به نامگذاری ۲۱ معبر فرعی به نام بانوان شهید و ۱۶ معبر فرعی به نام مردان شهید اقدام کند.

تصویب لایحه واگذاری کل سهام و خروج شهرداری از شرکت عمران سپهر وکیل آباد و اجرای پروژه مشارکتی با شرکت سپهر هشتم، تصویب لایحه مجوز انعقاد قرارداد پروژه مشارکتی عقیق میدان شهدا(برج جنوب) و تصویب لوایح با موضوع حمایت از احداث واحدهای مسکونی در شهرک شهید باهنر و تعیین تکلیف بدهی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان خراسان رضوی در خصوص ملک حاشیه بزرگراه آزادی از دیگر مصوبات جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر مشهد بود.

طرح سوال از شهردار مشهد

همچنین در یکصد و سی‌امین جلسه علنی شورای شهر مشهد، محمد حاجیان، عضو شورای اسلامی شهر در خصوص تاخیر و عدم اجرای تدقیق در مساحی پیمان‌های خدمات شهری و فضای سبز شهر و بابت تاخیر در اجرای مصوبه به کارگیری بانوان آتش نشان از محمدرضا کلایی، شهردار مشهد سوال کرد. ‌

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی