اعتراف به سرقت از نوجوانان در پارک‌های پایتخت
کد خبر: 1047220
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004OQe
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۳:۴۶
سه مرد خشن که با پرسه در پارک‌های پایتخت از دختران و پسران نوجوان سرقت می‌کردند با درخواست اشد مجازات از سوی شاکیان مواجه شدند.
سرویس حوادث جوان آنلاین: سال گذشته پسری نوجوان به اداره پلیس تهران رفت و از چند مرد جوان به اتهام سرقت شکایت کرد و گفت: «روز گذشته همراه دوستانم در پارک بودم. در حال صحبت بودیم که دو مرد جوان با ظاهری مناسب به طرفمان آمدند. فکر کردم قصد دارند به خاطر شوخی‌های دوستانه به ما تذکر بدهند، اما یکباره چاقو کشیدند و از ما خواستند تلفن همراه و هرچه پول نقد داریم را در اختیارشان بگذاریم. خیلی ترسیده بودیم به همین خاطر همه وسایلی راکه همراه داشتیم به آن‌ها دادیم. مردان خشن بعد از اینکه سوار موتور شدند از محل گریختند.»

بعد از طرح این شکایت، شکایت‌ها مشابهی رسید که مشخص شد مردان خشن با شناسایی دختر و پسر‌های کم سن و سال در پارک‌های شرق تهران و بزرگراه ارتش آن‌ها را در دورهمی‌هایشان به دام انداخته و همه اموالی که همراهشان بود را سرقت کرده‌اند.

با بدست آمدن این اطلاعات، مردان خشن تحت تعقیب قرار گرفتند تا اینکه هر سه متهم شناسایی و بازداشت شدند. متهمان با اقرار به جرمشان راهی زندان شدند و پرونده بعد از کامل شدن تحقیقات به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد. سه متهم در اولین جلسه رسیدگی به پرونده که با حضور چند شاکی برگزار شد، مقابل هیئت قضایی شعبه یازدهم قرار گرفتند.

ابتدای جلسه یکی از شاکیان که دختری نوجوان بود، گفت: «در پارک مشغول صحبت با پسر مورد علاقه‌ام بودم که ناگهان دو نفر از متهمان سد راهمان شدند و با تهدید چاقو خواستند وسایلی راکه همراه داریم به آن‌ها بدهیم. خیلی ترسیده بودیم به همین خاطر مقداری طلایی را که همراهم بود به آن‌ها دادم. سارقان بعد از گرفتن طلا‌ها و قاپیدن تلفن همراه گریختند. درخواست اشد مجازات دارم.»

دیگر شاکی نیز گفت: «آن روز با پسری که به خواستگاری‌ام آمده بود در پارک قرار ملاقات داشتم. در حالی پیاده‌روی بودیم که متهمان با تهدید چاقو نزدیک شدند. مقاومت کردم تا اینکه یکی از آن‌ها به خودش اجازه داد تا چادرم را کنار بزند و گردنبندم را از زیر لباس سرقت کند. این حادثه تأثیر بدی در روحیه‌ام گذاشت. برای آن‌ها درخواست اشد مجازات دارم.»

دیگر شاکیان هم یک به یک در جایگاه ایستادند و درخواست اشد مجازات کردند.

در ادامه یکی از متهمان در جایگاه ایستاد و گفت: «طبق نقشه قرار بود همراه دوستانم با شناسایی جوان‌های کم سن و سال در پارک‌ها اموال آن‌ها را سرقت کنیم، چون می‌دانستیم آن‌ها به خاطر سن و سالشان مقاومت نمی‌کنند و ما به راحتی می‌توانیم اموالشان را سرقت کنیم. به همین خاطر حوالی شرق تهران می‌رفتیم و با کمین در پارک‌ها، دختر و پسران کم سن و سال را که در حال گفتگو و خنده با یکدیگر بودند شناسایی می‌کردیم، سپس با تهدید چاقو و سرقت اموالشان فرار می‌کردیم.» در آخر دو متهم دیگر با تأیید این اظهارات از خودشان دفاع کردند و گفتند پشیمان هستند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار