نوباوه: نفوذی‌هایی در دولت اجازه رونق تولید را نمی‌دهند
کد خبر: 1047217
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004OQb
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۳:۳۲
نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به اینکه افراد نفوذی زیادی در بدنه دولت به خارج وابستگی دارند نسبت به هزینه‌های روزافزون جریان غربزده در کشور هشدار داد.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: بیژن نوباوه‌وطن نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با فارس گفت: افراد زیادی در بدنه اقتصاد، صنعت و وزارتخانه‌های ما هستند که به خارج وابستگی دارند و این افراد اجازه نمی‌دهند تولید در کشور رونق گیرد، چراکه از واردات کالا‌ها رانت نصیب‌شان می‌شود و حساب‌های این افراد همگی در خارج از کشور است.

وی ادامه داد: در طول هشت سال گذشته ما شاهد بودیم دولت برای رفع مشکلات اقتصادی توجه ویژه‌ای به مذاکره با تحریم‌کنندگان از جمله امریکا داشت و توان زیادی را برای این کار صرف کرد، اما تاکنون که به ماه‌های پایانی دولت نزدیک می‌شویم نتیجه مطلوبی از این امر حاصل نشده است. نماینده مردم تهران افزود: در حوزه اقتصادی که محور آن تولید است نگاه غربگرایانه مشهود است و افراد ذی‌نفوذ غربگرا در حوزه صنعت ما اجازه نمی‌دهند تولید ما از وابستگی به غرب نجات پیدا کند و با مانع‌تراشی‌ها سعی در وابسته نگه داشتن کشور به غرب دارند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی معتقد است: در حوزه نفت هم شخص آقای وزیر اصلاً اعتقادی به تولید بنزین در کشور نداشت و تأکیدش بر خام‌فروشی در حوزه نفت بود و توجیه‌اش این بود که اگر بنزین تولید کنیم مصرف بنزین در کشور افزایش می‌یابد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با انتقاد از عملکرد وزارت امور خارجه اظهار می‌دارد: امروز پیاده نظام امریکا همین بحث سیاست خارجی در کشور ما است این‌ها جاده‌صاف‌کن امریکایی‌ها هستند. اینکه آقایان بخواهند پشت میز‌های مذاکره کشور را بفروشند ما در مورد این آقایان افشاگری خواهیم کرد. نوباوه افزود: البته من فکر می‌کنم رهبر معظم انقلاب در اظهارنظر اخیر خود نسبت به آقای ظریف بسیار مدارا کردند و به این آقایان فرجه دادند و محترم شمردند. در کجای دنیا عرصه سیاست خارجی در اختیار وزارت امور خارجه است، وزارت امور خارجه مجری است، همانطور که وزارت صنایع مجری است. آیا وزیر امور خارجه یک کشور بالاتر از رئیس‌جمهورش حرف می‌زند؟ اینکه وزیر خارجه ما مدعی باشد که من آن کاری که می‌خواستم نتوانستم انجام دهم اتفاقاً آنچه اتفاق افتاده برعکس است و آن کاری که نباید انجام می‌داده مرتکب شده است. وی گفت: اگر مؤلفه‌های قدرت در اختیار ما نباشد نمی‌توانیم از موضع قدرت از منافع‌مان دفاع کنیم. به عنوان مثال امروز چین به خاطر قدرت اقتصادی و نظامی‌اش است که از موضع قدرت با امریکا صحبت می‌کند. روسیه و امریکا هم همینطور؛ اساس و قدرت‌شان براساس اقتصاد و قدرت نظامی‌شان است. اینکه وزیر امور خارجه ادعا می‌کند قدرت نظامی نگذاشت که ما در عرصه سیاست خارجی موفق باشیم نشان می‌دهد که الفبای مؤلفه‌های قدرت را نمی‌داند. آقای ظریف می‌گوید مذاکره می‌تواند برای ما قدرت‌ساز باشد، اما قبول ندارد که ما با از بین بردن داعش و... برده‌ایم. نماینده مردم تهران همچنین ادامه داد: در مورد روسیه هم باید این نکته مدنظر قرار گیرد که چه کسی پای روسیه را در سوریه باز کرد و توانست از قدرت نظامی این کشور علیه داعش استفاده کند؟ واقعیت این است که جمهوری اسلامی این کار را انجام داد و همین شهید سلیمانی که ما فکر می‌کنیم تنها یک فرد نظامی بود این کار را انجام داد. شهید سلیمانی هم سیاستمداری بسیار باهوش بود و هم یک ژنرال کامل و کارکشته. این یک توطئه است که سردار سلیمانی و دیگر ژنرال‌های ما از عرصه سیاست خارجی و تصمیمات عقلایی در این حوزه دور شوند. این حرف زده شده تا ژنرال‌های آینده ما در سیاست دخالت نکنند و این یک مسئله قابل پیگیری است و آقای ظریف و شاکله وزارت امور خارجه باید در ارتباط با این مسئله پاسخگو باشند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار