افتتاح همزمان دو ایستگاه مترو در تهران
کد خبر: 1047182
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004OQ2
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۰
مدیرعامل متروی تهران گفت: شنبه هفته آینده، ایستگاه‌های اقدسیه و مرزداران در خطوط ۳ و ۶ مترو تهران به طور همزمان افتتاح خواهد شد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: علی امام مدیرعامل شرکت مترو تهران با اعلام خبر افتتاح ایستگاه‌های اقدسیه و مرزداران در خطوط ۳ و ۶ مترو تهران به طور همزمان افزود: با توجه به برنامه ریزی صورت گرفته مبنی بر افتتاح ۶ ایستگاه دیگر تا پایان نیمه نخست سال جاری، در هفته پایانی اردیبهشت ماه شاهد بهره‌برداری همزمان از ایستگاه‌های اقدسیه از خط ۳ و مرزداران از خط ۶ خواهیم بود و با افتتاح این دو ایستگاه، شمار ایستگاه‌های فعال شبکه خطوط مترو به ۱۳۹ ایستگاه خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت مترو در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: با توجه به هزینه روز افزون خرید و نصب تجهیزات و همین طور کار‌های ساختمانی، روند تکمیل ایستگاه‌های مترو در شرایط اقتصادی کنونی بسیار دشوار شده است، اما با این حال تمام دست‌اندرکاران امر تلاش خود را مبذول داشته‌اند تا با افتتاح ایستگاه‌های بیشتر در خطوط هفتگانه، دسترسی شهروندان اقصی نقاط پایتخت به شبکه حمل و نقل ریلی درون شهری تسهیل شود. به طور مثال میزان هزینه صورت گرفته برای افتتاح همین دو ایستگاه اقدسیه و مرزداران در مقیاس قیمت‌های روز در مجموع رقمی بیش از ۵۴۰ میلیارد تومان بوده است که در وضعیت فعلی در آمد‌های شهرداری تهران، رقم قابل توجهی به حساب می‌آید.

با این اوصاف امیدواریم غیر از ایستگاه‌های ذکر شده، در ماه‌های باقیمانده از دوره کنونی مدیریت شهری، هر ماه به طور میانگین یک ایستگاه مترو به بهره‌برداری برسانیم تا علیرغم محدودیت‌های مالی موجود، توانسته باشیم باری از روی دوش مردم برداریم و تا حدودی از دغدغه‌های حمل و نقلی آن‌ها بکاهیم.
منبع: مهـــر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار