دست بالاتر جبهه مقاومت در منطقه دلیل مذاکرات است
کد خبر: 1047157
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004OPd
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۳
رئیس شورای قرارگاه راهبردی عمار :
حجت الاسلام مهدی طائب در سلسله نشست های انتخاباتی که به صورت برخط برگزار شد گفت: جامعه امروز ما و جامعه امیرالمومنین (ع) شباهت ها و تفاوت هایی دارد که باید به دقت آنها را بررسی و تحلیل کرد.

به گزارش سعید عرفان منش خبرنگار جوان انلاین از اصفهان،رئیس شورای قرارگاه راهبردی عمار اظهار کرد:  امیرالمومنین(ع) می فرمایند: "دو گروه پشتم را شکستند ، یکی عالم متهتک و دیگری جاهل متنسک".  عالم متهتک یعنی عالمی که می داند، می‌فهمد اما در مسیر حق و حقیقت حرکت نمی کند. حقیقت در جامعه باید از عالم به جاهل منتقل شود، اما وقتی عالم حقیقت را می‌بیند اما منتقل نمی‌کند یا خلاف واقع منتقل می‌کند نتیجه‌اش می‌شود شهادت حضرت علی (ع) و زمین خوردن حکومت ایشان.

 طائب افزود: در زمان امیرالمومنین (ع)  مطالب و مواضع ایشان در خطبه های نماز جمعه مطرح می‌شد، اما علمای آن زمان در خطبه های نماز جمعه در شهرها و بلاد مسلمانان مطالب را به اشتباه و خلاف مطرح می‌کردند. به عنوان نمونه جنگ‌های زیادی در زمان حضرت انجام شد که آغاز کننده آنها دشمنان بودند اما علمای آن زمان این موضوع را وارونه جلوه دادند و مردم را خسته کردند.

 وی با اشاره به گروه دوم گفت: گروه دوم مورد نظر امام جاهل متنسک است. آنهایی که عالم نبودند اما گوششان برای فهم مطالب بسته بود و بر اساس تحلیل و فهم خودشان اقدام می کردند، مانند خوارج و داعشیان امروز. این افراد در تشخیص حق استبداد رای به خرج داده و ذهن ها و گوشهای خود را بستند.

رئیس شورای قرارگاه راهبردی عمار خاطرنشان کرد: پس امام جامعه توسط دو گروه محدود می‌شود، آن که امام را درک می‌کند اما چون منافع خود در جهت خلاف سخنان امام است برعکس عمل می‌کند و در نتیجه توده‌های مردم جدا می‌شوند و دوم آنکه با ذهن بسته خود نظر امام را مخالف ارزیابی می‌کند و مخالفت می کند.

طائب با اشاره به جبهه مقاومت اظهار کرد: اگر در جبهه مقاومت دست برتر را از دست بدهیم مذاکره ای در کار نخواهد بود و کسی با ما مذاکره نمی‌کند. این دست بالاتر در شرایط منطقه است که باعث می‌شود کشورهای منطقه و آمریکا و اروپا متمایل به مذاکره شوند.

 وی با اشاره به دوگانگی مطرح شده اخیر گفت:  مقاومت است که به ایران قدرت و توانمندی میدهد. متاسفانه برخی افراد دوگانگی مقاومت و دیپلماسی را مطرح می کنند و جنس این افراد از جنس عالمان متهتک است.

 طائب با بیان تفاوت های دو جامعه گفت: در جامعه امیرالمومنین (ع) عالم متهتک در اکثریت بود و تعداد قلیل عالم غیر  متهتک نظیر مالک اشتر نیز شهید شدند. اما در جامعه امروز عالم متهتک در اکثریت نیست این موضوع را می توان از تشییع باشکوه حاج قاسم سلیمانی متوجه شد.

رئیس شورای قرارگاه راهبردی عمار اظهار کرد: حرکت انقلاب اسلامی افقی دارد و بیانیه گام دوم اشاره به آن افق یعنی تمدن بزرگ اسلامی است. برای تحقق بیانیه گام دوم همراهی هر سه قوه نیاز است و البته قوه مجریه با نیروی جوانی نقش مهم و اساسی تری دارد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار