فعالیت بیش از ۱۰۰۰ هسته- واحد فناور و شرکت دانش‌بنیان در مراکز رشد دانشگاه آزاد
کد خبر: 1046308
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004OBw
تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۰
مراکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی با برخورداری از زیرساخت‌های مناسب فناوری در سال گذشته موفق به راه‌اندازی هزارو۱۱۳ هسته- واحد فناور و شرکت دانش‌بنیان شدند.
سرویس جامعه جوان آنلاین: معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی گفت: مراکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی با برخورداری از زیرساخت‌های مناسب فناوری، در سال گذشته موفق به راه‌اندازی هزارو ۱۱۳ هسته- واحد فناور و شرکت دانش‌بنیان شدند.

وی ادامه داد: تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در مراکز رشد دانشگاه که دارای تأییدیه از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هستند، ۱۰۳ شرکت، ۴۷۲ واحد فناور و ۵۳۸ هسته فناور است؛ با توجه به بخشنامه سطح‌بندی مراکز رشد دانشگاه و برنامه‌ریزی انجام‌شده برای توانمندسازی مدیران مراکز رشد در واحد‌های دانشگاهی انتظار می‌رود که در سال ۱۴۰۰ جهش چشمگیری در افزایش تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان داشته‌باشیم.

دهقانی فیروزآبادی با اشاره به تعداد دوره‌های برگزارشده در سال گذشته تصریح کرد: تعداد دوره‌های برگزارشده برای دانشجویان، اعضای هیئت علمی و شرکت‌های دانشگاه ۶۰۶ دوره بوده که پیش‌بینی می‌شود این عدد در سال ۱۴۰۰ از هزار دوره نیز فراتر برود؛ تعداد محصولات تولیدشده در شرکت‌های مستقر در مراکز رشد دانشگاه هم به هزارو ۴۱۴ محصول فناورانه می‌رسد و امید آن می‌رود تا بتوان با پشتیبانی و حمایت سایر فعالیت بیرونی در جهت تولید و تجاری‌سازی این محصولات گام برداشت.

وی در پایان خاطر نشان کرد: در سال گذشته نزدیک به هزارو ۳۰۰ نفر در راستای ایجاد یک کسب و کار نوپا جذب مراکز رشد شده و در حال فعالیت هستند؛ معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه با بهره‌گیری از اکوسیستم نوآوری ایجاد شده در دانشگاه آزاد اسلامی، از طریق شتاب‌دهنده‌ها، مراکز رشد و سرا‌های نوآوری در جهت تبدیل دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان دانشگاه کارآفرین قدم برداشته‌است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار