فضای سبز موجود پاسخگوی شهر ارومیه نیست
کد خبر: 1046271
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004OBL
تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۹
مهندس بهرامی مطرح کرد:
کارشناس مدیریت شهری با بیان اینکه سرانه ی فضای سبز در حالت استاندارد برای هر نفر 7 متر مربع است، گفت: در ارومیه فضای سبز برای هر نفر 3 متر مربع است که 4 متر مربع برای هر نفر از استاندارد فضای سبز کم داریم.

مهندس وحید بهرامی از کارهای انجام شده برای حفظ فضای سبز ارومیه قدردانی کرد و افزود: اقدامات انجام شده راضی کننده و در خور شهر ارومیه نیست.

وی با اشاره به جمله " کویر ها آباد شدند سرزمین سبز ما کجاست" اظهار داشت: کویرها آباد شدند ولی باغ شهر ارومیه به مرور زمان به کویر شهر تبدیل می شود.

کارشناس مدیریت شهری عنوان کرد: آلایندگی ها روز به روز در شهر ارومیه بیشتر می شود که این نشان از عدم توجه به فضای سبز دارد.

مهندس بهرامی گفت: در بحثهای تفکیک و تغییر کاربری، می توانیم با خرید املاکی که با کاربری فضای سبز هستند جهت توسعه بافت فضای سبز کمک کنیم.

وی اضافه کرد: اگر کاربری های فضای سبز را در روند طرح تفصیلی ساماندهی کنیم، می توانیم با ایجاد این کاربری ها سرانه فضای سبز را به وضعیت استاندارد برسانیم.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه درختان سرمایه ملی هستند و هزینه های زیادی صرف نگهداری آن ها می شود، اظهار داشت: باید در صدور پروانه های ساختمانی دقت کنیم و برای درختانی که قدمت زیادی دارند حریمی تعریف شود که در احداث ساختمان، درختان از بین نروند.

کارشناس مدیریت شهری با اشاره به اینکه از ارومیه به عنوان باغ شهر یاد می شود، خاطرنشان کرد: تفکیک باغات و ویلاسازی بزرگترین تهدید بر آب و هوای ارومیه است چرا که ارومیه جزء 3 شهر آلوده ایران است.

مهندس بهرامی به مشکلات ریوی همشهریان اشاره کرد و افزود: علت اصلی مشکلات تنفسی و ریوی، نبود اکسیژن کافی است که این از عدم ساماندهی فضای سبز است که مسئولان باید به آن توجه کرده و با احداث فضاهای سبز متعدد در محلات باعث تولید اکسیژن اضافی و جلوگیری از آلودگی شهر شوند.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی