آمادگی سازمان نظام پرستاری برای تسریع واکسیناسیون کرونا
کد خبر: 1046260
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004OBA
تاریخ انتشار: ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۵
رئیس سازمان نظام پرستاری از آمادگی این سازمان برای تسریع در روند واکسیناسیون کرونا برای عموم مردم کشور خبر داد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: محمد میرزابیگی آمادگی این سازمان را برای تسریع در روند واکسیناسیون کرونا برای عموم مردم کشور اعلام و اظهار کرد: سازمان نظام پرستاری طی نامه‌های جداگانه‌ای به ستاد ملی کرونا، وزارت بهداشت و نیز تولید کنندگان واکسن در کشور از جمله ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و... آمادگی خود را برای همکاری در فرآیند واکسیناسیون عمومی کرونا برای آحاد ملت ایران اعلام کرده است.

وی ادامه داد: سازمان نظام پرستاری با توجه به احساس وظیفه ذاتی خود در قبال سلامتی یکایک مردم ایران ونیز پتانسیل بالای ۶۰هزار نفر نیرو‌های کارآمد، تحصیل‌کرده و ماهر از جمله کادر پرستاری فعال، دانشجویان سال‌های بالای مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا و نیز پرستاران تازه بازنشسته که درعرصه‌های غیر بیمارستانی مانند دانشکده‌ها، مراکز مراقبت در منزل و... حضور دارند؛ برای همکاری در روند واکسیناسیون عمومی اعلام آمادگی می‌کند.

میرزابیگی افزود: شنیده‌ها حاکی از این است که در برخی مراکز واکسیناسیون کرونا، با اعلام حضور گروه‌های اولویت دار، گاهی ازدحام جمعیت و صف تشکیل می‌شود که خود این امر پروتکل شکنی است.

وی خاطرنشان کرد: سازمان نظام پرستاری با همراهی اعضای خود که جامعه پرستاری است این آمادگی را دارد تا در هر زمان و مکانی که ستاد ملی کرونا، وزارت بهداشت یا تولید کنندگان واکسن اعلام کنند، از جمله در مراکز دانشگاهی مانند محل دانشکده‌های پرستاری و کلاس‌های درس که اکنون بخاطر کرونا آموزش حضوری تعطیل است؛ برای تزریق واکسن و تسریع در روند واکسیناسیون عمومی همکاری کند.

رئیس کل سازمان نظام پرستاری گفت: واکسیناسیون گسترده همگانی کار سنگینی است و وزارت بهداشت می‌تواند علاوه بر بضاعت خود از توان و ظرفیت بخش‌های دیگر نیز برای انجام این کار بزرگ استفاده کند. البته سیاستگذاری، تدوین پروتکل ها، تعیین اولویت‌ها و نظارت بر اجرای واکسیناسیون بر اساس سیاست‌های مدون به عهده متولیان قانونی و وزارت بهداشت است، اما برای انجام کار وعملیات تزریق واکسن می‌تواند از ظرفیت پرستاران کشور به نمایندگی سازمان نظام پرستاری کشور به گونه‌ای استفاده کندکه واکسن به محض تولید یا ورود به کشور حتی یک روز ویاچندساعت هم منتظر تزریق نماند.

وی افزود: با توجه به اینکه روند خرید واکسن از خارج در حال انجام است و به زودی واکسن‌های تولید داخل از جمله واکسن برکت، رازی؛ فخرا و. به نتیجه می‌رسند، از مسئولان می‌خواهیم به محض تامین یا تولید واکسن در کشور، زمان طلایی را از دست ندهند. واکسن‌ها را در انبار‌ها نگهداری نکنند و به سرعت برای تزریق واکسن به مردم و افراد واجد شرایط اقدام کنند تا هم واکسن‌ها در مسیر نگهداری دچار آسیب نشوند و هم روند واکسیناسیون در کشور سرعت بگیرد و جامعه در موضوع کرونا که اکنون بحران‌های روحی روانی برای بسیاری از خانواده‌ها ایجاد کرده مردم عزیز وصبورمان هر چه سریعتر به آرامش فکری و روانی درباب سلامت خود برسند.

رئیس سازمان نظام پرستاری تاکید کرد: علاوه بر مراکزی که وزارت بهداشت دراختیار دارد، حدود ۱۹۵ دانشکده پرستاری دولتی وغیر دولتی و مکان‌های مربوط به نظام پرستاری نیز در سراسر کشور وجود دارد که می‌تواند در صورت نیاز با حضور اساتید و افراد ماهر و کارآزموده فضای مناسبی برای انجام واکسیناسیون در کشور باشد.
منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار