توزیع بیش از 2 هزار سبد مواد غذایی در طرقبه شاندیز
کد خبر: 1046232
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004OAi
تاریخ انتشار: ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۹
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) طرقبه شاندیز در حالی از توزیع بیش از 2 هزار سبد مواد غذایی در این شهرستان خبر داد که در شهرستان‌های دیگر خراسان رضوی نیز رزمایش همدلی همچنان به صورت مستمر اجرا می‌شود.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) طرقبه شاندیز در حالی از توزیع بیش از 2 هزار سبد مواد غذایی در این شهرستان خبر داد که در شهرستان‌های دیگر خراسان رضوی نیز رزمایش همدلی همچنان به صورت مستمر اجرا می‌شود.

 

رزمایش مواسات همدلی در طرقبه شاندیز آغاز شد

 

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) و مسؤول مشارکت‌های مردمی ستاد کرونای طرقبه شاندیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس بیان کرد: همزمان با میلاد سعادت امام حسن مجتبی(ع) دومین مرحله رزمایش مواسات همدلی و کمک مومنانه در این شهرستان با توزیع بیش از ۲ هزار سبد مواد غذایی و کمک معیشتی بین نیازمندان و اقشار آسیب‌پذیر از کرونا، در شهر و روستاهای طرقبه شاندیز آغاز شد.

محمد قلیچی تصریح کرد: با حضور مسؤولان طرقبه شاندیز در محل مصلی نماز جمعه طرقبه، ۷۵۰ بسته مواد غذایی و معیشتی از محل کمک‌های خیرین، پویش‌های مردمی محله حصار و طرقبه، سپاه، بسیج و  کمیته امداد امام خمینی(ره) طرقبه شاندیز در مجموع به ارزش ۲۲۵ میلیون تومان تهیه، بسته‌بندی و توسط بسیجیان پایگاه‌های طرقبه بین نیازمندان و آسیب‌دیدگان مشاغل متأثر از کرونا در محلات حصار، بلوک اردمه، ازغد، مایان و شهر طرقبه توزیع شد.

وی بیان کرد: در محل مصلی نماز جمعه و مرکز نیکوکاری چهارده معصوم شاندیز یک هزار و ۴۵۰ بسته مواد غذایی و معیشتی به ارزش ۴۳۵ میلیون تومان از محل ستاد فرامین حضرت امام(ره)، سپاه و بسیج، کمیته امداد امام خمینی(ره) این شهرستان، مرکز نیکوکاری چهارده معصوم و پویش‌های مردمی شاندیز در مجموع به ارزش ۴۳۵ میلیون تومان تهیه، بسته‌بندی و توسط بسیجیان شاندیز بین نیازمندان و آسیب‌دیدگان مشاغل متأثر از کرونا در روستاهای فرح‌آباد، دهنو، سوران، فیانی، گراخک، چاهشک، سرآسیاب، ویرانی و شهر شاندیز توزیع شد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) افزود: این بسته‌های مواد غذایی و معیشتی شامل برنج، گوشت گوسفندی و مرغ، روغن، رب، سویا، خرما و ماکارونی است که ارزش هر بسته مواد غذایی بین ۲۵۰ هزار تا ۳۵۰ هزار تومان متفاوت است.

 

توزیع ۷ هزار پرس غذا در طرقبه شاندیز

قلیچی با اشاره به توزیع غذا در شب میلاد باسعادت کریم اهل بیت(ع) در طرقبه و شاندیز، تصریح کرد: با همکاری مراکز نیکوکاری ثامن الائمه و چهارده معصوم شاندیز، کمیته امداد امام خمینی(ره)، بسیج و سپاه این شهرستان، بیش از ۷ هزار پرس غذا طبخ و در ابرده، شاندیز، طرقبه و طرقدر بین نیازمندان و اقشار آسیب‌پذیر از بیماری کرونا، توزیع شد.

وی افزود: به همت مرکز نیکوکاری چهارده معصوم شاندیز به مدت ۱۲ روز، روزی یک هزار پرس غذا طبخ در راستای کمک به اقشار آسیب‌پذیر از بیماری کرونا در بخش شاندیز توزیع می‌شود.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) اظهار کرد: تا پایان ماه مبارک رمضان نیز ۵ هزار سبد مواد غذایی و کمک معیشتی به همت مراکز نیکوکاری، کمیته امداد امام خمینی(ره)، پویش‌های مردمی و سپاه و بسیج تهیه و توزیع می‌شود، همچنین ۲۰ هزار پرس غذای گرم نیز طبخ و در این شهرستان توزیع می‌شود.

پویش مردمی کمک های مالی  

در راستای کمک مومنانه به همت پویش مردمی محله حصار در طرقبه، از ابتدای شروع فعالیت تاکنون، بالغ بر یک میلیارد ریال کمک‌های نقدی و غیرنقدی جمع‌آوری، بسته‌بندی و طی ۵ مرحله بین نیازمندان و خانواده‌های آسیب‌دیده از بیماری کرونا در این محله توزیع شده است.

پویش مردمی محله حصار متشکل از جوانان فعال فرهنگی و بسیجیان با محوریت  پایگاه بسیج «شهید مطهری» با همکاری خیرین و مردم نیک‌اندیش محله حصار طرقبه، از ابتدای شروع فعالیت خود تاکنون در مجموع بالغ بر یک میلیارد ریال کمک‌های نقدی و غیرنقدی را جمع‌آوری، بسته‌بندی و در۵ مرحله بین نیازمندان و خانواده‌های آسیب‌دیده از بیماری کرونا در سطح  این محله توزیع کردند.

همزمان با سالروز ولادت کریم اهل بیت(ع) امام حسن مجتبی(ع) پنجمین مرحله از روند بسته‌بندی و آماده‌سازی کمک‌های مؤمنانه در این محله  شامل 120 بسته مواد غذایی و بهداشتی به ارزش هر بسته 350 هزار تومان شامل اقلام خوراکی، گوشت سفید و گوسفندی همراه با مواد شوینده و بهداشتی انجام و این بسته‌های غذایی و بهداشتی شبانه در محله حصار توزیع شد.

گفتنی است؛ به مناسبت میلاد کریم اهل بیت(ع) یک هزار و ۴۰۰ پرس غذای گرم توسط بسیجیان طرقبه توزیع شد و در راستای کمک‌های مومنانه پایگاه مقاومت بسیج برادران و خواهران امام حسن مجتبی(ع) محله نیاوران «نوچاه» در طرقبه با همکاری بسیجیان، خیرین، و هیات امنای مسجد، ۲۰۰ پرس غذای گرم و ۷۰ سبد کالا بین خانواده‌های نیازمند  و اقشار آسیب‌دیده از کرونا توزیع شد.

 

توزیع یک هزار سبد کالا بین نیازمندان مه ولاتی

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) مه ولات در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: به مناسبت ولادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی(ع) در راستای رزمایش مواسات و همدلی یک هزار سبد کالا بین نیازمندان مه‌ولاتی توزیع شد.

محمدمهدی علیزاده جوان افزود: ۵۰۰ سبد غذایی در شهر فیض آباد با همت خیر محترم حاج حسنعلی آخوندی و ۵۰۰ سبد غذایی دیگر در روستاهای این شهرستان توزیع شد.

وی افزود: در راستای رزمایش مواسات و همدلی و در این روز فرخنده یک هزار و ۲۵۰ پرس غذا بین نیازمندان توزیع شد.

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) مه‌ولات خاطرنشان کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در شب‌های قدر ۲ هزار پرس غذا بین نیازمندان این شهرستان توزیع می‌شود‌.

 

توزیع ۲۰ هزار بسته معیشتی در تربت حیدریه

 

فرمانده سپاه ناحیه تربت حیدریه امروز در حاشیه اجرای دومین مرحله رزمایش کمک مومنانه اظهار کرد: با توجه به فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر اجرای رزمایش کمک مومنانه، نخستین مرحله این رزمایش توسط قرارگاه محرومیت‌زدایی و بسیج سازندگی با توزیع بیش از یک هزار و ۵۰۰ بسته غذایی هر کدام به ارزش تقریبی ۵ میلیون ریال بین نیازمندان و خانواده‌های متضرر از کرونا نیز توزیع شد.

سرهنگ علی نیک‌یاد با بیان اینکه تا پیش از آغاز رزمایش کمک مومنانه پایگاه‌ها و حوزه‌های مقاومت بسیج از اواسط نیمه ماه شعبان در کنار خیرین، گروه‌های جهادی، هیأتی، طلاب، نهادها و سایر ارگان‌ها مشغول به اجرای این کارخداپسندانه هستند، افزود: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون بیش از ۲۰ هزار بسته غذایی توسط این گروه‌ها و نهادها بین اقشار آسیب‌پذیر توزیع شده است.

فرماندار تربت حیدریه نیز در ادامه این مراسم گفت: این مرحله از رزمایش با مشارکت ستاد اجرایی فرمان امام در حال انجام است که در کشور بیش از یک میلیون و در شهرستان بیش از یک هزار و ۲۰۰ بسته غذایی با مشارکت بسیج سازندگی سپاه تربت حیدریه انجام می‌شود.

علی رستمی افزود:ترویج و بیان کار خیر نوعی معروف است و باید این کار گسترش یابد، همه دست‌اندرکاران اعم از سپاه و بسیج، ستاد اجرایی فرمان امام، کمیته امداد و اوقاف و سایر نهادها بدون اینکه حاکمیت به آن‌ها ابلاغی داشته باشد به رسالت و مأموریت خود عمل کردند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی