باغ گلها میزبان اختتامیه کانون های "به وقت نوجوانی" همزمان با هفته فرهنگی اصفهان
کد خبر: 1045968
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004O6S
تاریخ انتشار: ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۸
حضور نوجوانان در شهر به عنوان یک کُنشگر؛
محمد عیدی با حضور در این اختتامیه گفت: ظرفیت های اصلی شهر ما نوجوانان هستند که باید از توان و پتانسیل آنها استفاده کنیم تا شاهد اتفاقات خوبی برای شهرمان باشیم.

به گزارش سعید عرفان منش خبرنگار جوان انلاین از اصفهان،رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان با اشاره به نگاه کُنشگر به نوجوانان افزود: ورود نوجوانان در بحث های شهری آنها را به یک کُنشگر تبدیل کرده و باعث شده که شاهد یک برنامه ریزی جدید از سوی مدیریت شهری باشیم.

شرایط فرهنگی و تفریحی برای نوجوانان فراهم شود

فریده روشن رئیس کمیسیون فرهنگی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان در این آیین ضمن تبریک هفته فرهنگی اصفهان، گفت: برای اینکه نوجوانان وارد عرصه جامعه شوند و در آن نقش پررنگی داشته باشند باید شرایط مناسبی از لحاظ تفریحی و فرهنگی برای آنها فراهم شود تا بتوانند از این راه توانمندی های خود را نشان دهند.

وی با اشاره به سیاست گذاری های صورت گرفته در شورای اسلامی شهر، تصریح کرد: نوجوانان شهر اکنون نیازمند دیده شدن در جامعه هستند پس ما باید به عنوان نمایندگان مردم این شرایط را برای آنها فراهم کنیم تا هرکدام استعدادهای خود را در زمینه های مختلف به نمایش بگذارند.

وی افزود: سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان بایستی زیرساخت های لازم فرهنگی و عمرانی را برای نوجوانان فراهم کند تا نوجوانان که کُنشگران اصلی هستند بتوانند استعدادهای خود را در این زمینه به نمایش بگذارند.

رئیس کمیسیون فرهنگی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار داشت: در ادامه فعالیت هایی که شورای شهر و شهرداری اصفهان در خصوص نوجوانان انجام داده، سعی داشته ایم با فعال کردن شورای مشورتی کودکان ونوجوانان، بتوانیم از نظرات آنها در مدیریت شهری استفاده کرده و نظاره گر اتفاقات خوب در شهر باشیم.

ایجاد شبکه سازی در بین نوجوانان

همچنین در ادامه این برنامه صالح خشوعی رئیس اداره فرهنگی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان با ابراز خوشحالی از رسیدن به اهداف طرح به وقت نوجوانی گفت: در طی دوسال توانستیم پاتوق های فرهنگی را در سطح شهر افتتاح کنیم و می توان گفت اکنون یک شبکه سازی در بین نوجوانان ایجاد شده که این موضوع به نوعی نشان از پیشرفت کار دارد.

صالح خشوعی با بیان اینکه این اقدامات به پایان نرسیده و چشم انداز ما وسیع تر از این اقدامات است، ادامه داد: باید با قدرت بیشتر ادامه دهیم، کرونا محدودیت هایی را ایجاد کرده که امیدوارم مانعی برای برگزاری برنامه‌های ما نباشد تا بتوانیم این روند را ادامه دهیم و بتوانیم بیش از این از استعداد نوجوانان بهره ببریم.

وی تصریح کرد: مهارت افزایی از اهداف اصلی ما برای برگزاری این کانون بود که در همین راستا توانستیم در مناطق مختلف اتفاقات خوبی را رقم بزنیم.

در پایان این اختتامیه مهدی تمیزی خاطرنشان کرد: این اقدام بستری را فراهم کرد تا نوجوانان پتانسیل خود را نشان دهند لذا همه آنها در کنار یکدیگر می‌توانند اتفاقات زیبایی را برای جهان شهر اصفهان رقم زنند  وهمه ما آگاه هستیم که چنین اتفاقات و جریان هایی با حضور یک فرد چنین نتیجه خوشایندی ندارد و چنانچه انفرادی این کارها انجام شود شاهد این نتیجه مطلوب نخواهیم بود.

گفتنی است؛ طرح "به وقت نوجوانی" از جمله برنامه های هدفمند با چشم انداز چندین ساله است که ویژه نوجوانان کلیه مناطق شهر اصفهان طراحی و برنامه ریزی شده تا استعدادشان شناسایی و زمینه ای برای کارآفرینی آینده آنها ایجاد شود.

 

 

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار