شب‌های قدر کجا خون اهدا کنیم؟ +نشانی مراکز
کد خبر: 1045862
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004O4k
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۵
اهدا کنندگان خون می‌توانند در شب‌های قدر تا پایان مراسم، خون اهدا کنند.
سرویس جامعه جوان آنلاین: در ماه مبارک رمضان قرار داریم، اما روزه‌داری منعی جهت اهدای خون نیست. در کشور ما اهدای خون ۱۰۰ درصد داوطلبانه است. در این ماه طاعات و بندگی خاص خداوند، مومنان نباید از اهدای خون خود غافل شوند و اهدای خون را مختص به شب‌های قدر نکنند؛ بلکه نیاز به خون و فرآورده‌های آن روزانه مستمر و همیشگی است. چه بسا کمترین قطره خون یک فرد جانبخش بیماری باشد و حیات دوباره‌ای به او بخشد.

برای رفاه حال شهروندان در شب‌های قدر و مراسم احیا برخی از مراکز انتقال خون تا پایان مراسم در خدمت اهدا کنندگان خواهند بود.

ساعت کار این مراکز به شرح زیر است:

روز شنبه ۱۱ اردیبهشت مصادف با اولین شب قدر مرکز وصال از ساعت ۸ صبح تا پایان مراسم فعال است.

در این روز مراکز انتقال خون منطقه ۴، منطقه ۵ و منطقه ۲۰ از ساعت ۹و ۳۰ دقیقه تا پایان مراسم و مراکز منطقه ۱، شهریار، شهر قدس و ورامین از ۸ صبح تا ساعت ۱۵، مرکز انتقال خون پیروزی ۸صبح تا ۱۹عصر فعالیت دارند.

همچنین در روز یکشنبه ۱۹ رمضان مرکز وصال از ۸ صبح تا ساعت ۲۴و مراکز منطقه ۴، ۵ و ۲۰ از ۹و ۳۰ دقیقه صبح تا ساعت ۲۳و ۳۰ دقیقه، مرکز پیروزی از ۹و ۳۰ دقیقه صبح تا ۱۹ عصر و منطقه ۱، شهریار، رباط کریم، ورامین از ساعت ۹و ۳۰ دقیقه صبح تا ۱۵عصر پذیرای اهدا کنندگان هستند.

در روز دو شنبه مصادف با دومین شب قدر مرکز وصال از ۸ صبح تا پایان مراسم و مراکز منطقه ۴،۵و۲۰ از ساعت ۹و ۳۰ دقیقه صبح تا پایان مراسم، مرکز انتقال خون منطقه پیروزی از ۸ صبح تا ۱۹ و مرکز منطقه یک و شهریار، شهر قدس و ورامین از ۸ صبح تا ۱۵ آماده اهدای خون شهروندان هستند.

بنا براین گزارش در روز سه شنبه مصادف با شهادت امام علی (ع) مرکز وصال از ۸ صبح تا ساعت ۲۴فعال است. همچنین مراکز انتقال خون منطقه ۴، ۵ و ۲۰ از ۹ و ۳۰ دقیقه صبح تا ۱۶ مشغول خدمت رسانی است.

چهارشنبه مصادف با سومین شب قدر نیز مرکز وصال از ۸ صبح تا پایان مراسم و مراکز منطقه ۴،۵و ۲۰ از ساعت ۹و ۳۰ دقیقه صبح تا پایان مراسم و مرکز پیروزی از ۸ تا ۱۹ و منطقه یک، شهریار، شهر قدس و ورامین از ۸ صبح تا ساعت ۱۵ فعال هستند.

پنجشنبه ۲۳ رمضان نیز مرکز وصال از ۸ صبح تا ۲۴ و منطقه ۴،۵و ۲۰ از ۹و۳۰ دقیقه صبح تا ۲۳ و ۳۰ دقیقه فعال هستند. همچنین در این روز مرکز پیروزی از ۹ و ۳۰ دقیقه تا ۱۹ و مراکز منطقه ۱، شهریار، رباط کریم و ورامین از ۹ و ۳۰ دقیقه صبح تا ۱۵ پذیرای اهدا کنندگان خون خواهند بود.

در این روز‌ها در ساعات اعلام شده شهروندان با شرایط سنی ۱۸ تا ۶۰ سال و وزن بیش از ۵۰ کیلو گرم، با در دست داشتن کارت ملی خود می‌توانند خون اهدا کنند و به ضیافت نجات بپیوندند.
 
شب‌های قدر کجا خون اهدا کنیم؟ +نشانی مراکز
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار