۵۱ فقره تصادف سهم دوچرخه‌سواران تهرانی
کد خبر: 1045782
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004O3S
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۷
معاون فرهنگ ترافیک پلیس راهور پایتخت گفت: از میان ١۶۶٠٠ تصادف جرحی در سال گذشته فقط ۵١ فقره تصادف سهم دوچرخه‌سواران بوده است.
سرویس جامعه جوان آنلاین: در روز ایمنی حمل و نقل مقارن با سه شنبه‌های بدون خودرو، دوچرخه سواران فاقد تجهیزات ایمنی توسط پلیس راهور تهران بزرگ به کلاه ایمنی، دستکش ایمنی و کوله پشتی مخصوص دوچرخه سواری مجهز شدند.

سرهنگ علی همه خانی معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ در گفتگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس با اعلام خبر فوق اظهار داشت: خوشبختانه میزان تصادفات فوتی و جرحی دوچرخه سواران در تهران بسیار ناچیز است و این نشان از آن دارد که دوچرخه سواران ضمن رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی در مسیر‌های مشخص شده توسط شهرداری اقدام به تردد می‌کنند.

سرهنگ همه‌خانی گفت:امروز در بلوارکشاورز تهران به مناسبت روز ایمنی و حمل و نقل در اقدامی فرهنگی و با مشارکت سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران دوچرخه سواران را به تجهیزات مورد نیاز در حین دوچرخه سواری مجهز کردیم و در این اقدام آموزشی و فرهنگی به دنبال یادآوری استفاده صحیح از این وسیله نقلیه در روز سه شنبه‌های بدون خودرو هستیم.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران ادامه داد:آمار‌ها نشان می‌دهد در سال گذشته تنها یک مورد فوتی در خصوص دوچرخه سواران گزارش شده است، اما دوچرخه سواران تصادفات جرحی متعددی را تجربه کرده اند در واقع از میان ١۶۶٠٠ تصادف جرحی در سال ١٣٩٩فقط ۵١ فقره تصادف سهم دوچرخه سواران بوده است که بخش عمده‌ای از آن به دلیل همراه نداشتن تجهیزات و البته عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی به خصوص تردد در محور‌های غیر مجاز رخ داده است.

وی گفت: نباید فراموش کرد که دوچرخه نیز مانند هر وسیله نقلیه‌ی دیگر ملزم به رعایت قوانین حین تردد است و با توجه به ایمنی پایین این وسیله توصیه می‌شود دوچرخه سواران جدا از رعایت قوانین با تجهیزات کامل در شهر تردد کنند.
منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار