فعال شدن ۸ بخش ویژه بیماران کرونایی در بیمارستان قائم(عج) مشهد
کد خبر: 1045624
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004O0u
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۳
مدیر مرکز آموزشی پژوهشی درمانی قائم(عج) از مراکز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در ایام موج چهارم بحران کرونا ۸ بخش ویژه بیماران کرونایی در بیمارستان قائم(عج) فعال شده است.

 

دکتر حسن خداپرست اظهار کرد: در حال حاضر ۱۳۴ بیمار کرونایی در ۳ بخش ICU و ۳ بخش عادی داریم، از این تعداد ۴۸ نفر در بخش‌هایICU و مابقی در بخش‌های دیگر بستری هستند.

مدیر مرکز آموزشی پژوهشی درمانی قائم(عج) افزود: به جهت افزایش فزآینده آمار بیماران کرونایی ۲ بخش دیگر (اطفال و ICU اطفال) تخلیه شده و به کرونایی‌ها اختصاص یافته و با احتساب ۶ بخش قبلی ۸ بخش ویژه بیماران کرونایی در بیمارستان قائم(عج) فعال شده است.

وی با بیان اینکه از مردم می‌خواهیم در ماه مبارک رمضان نه مهمانی بروند و نه مهمانی بگیرند، خاطرنشان کرد: این روزها تبعات دید و بازدیدها و سفرهای نوروزی را داریم می‌بینیم و اگر وضعیت فعلی و ضیافت‌های افطاری کوچک و بزرگ ادامه یابد در دو هفته آینده با وضعیت به مراتب بدتری مواجه خواهیم شد.

خداپرست بیان کرد: متأسفانه در موج چهارم بحران کرونا آمار فراوان کرونای انگلیسی در تمامی سنین دیده می‌شود و این وضعیت هشداردهنده است.

وی ادامه داد: مردم ضمن از استفاده از ماسک، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و حفظ فاصله اجتماعی در صورتی که هرگونه مورد مشکوکی داشتند بلافاصله به مراکز منتخب کرونا بروند تا در صورت نیاز از طریق این مراکز به بیمارستان ارجاع شوند و وضعیتشان وخیم‌تر نشود، زیرا ممکن است با تأخیر در مراجعه به وضعیتی برسند که دیگر کاری از دست کادر درمان ساخته نباشد.

مدیر مرکز آموزشی پژوهشی درمانی قائم(عج) با تأکید بر اینکه کار تزریق واکسن کادر درمان با سرعت بیشتری انجام می‌شود، ادامه داد: تاکنون ۶۰ درصد کادر درمان بیمارستان قائم(عج) مرحله اول واکسن کرونا و ۲۰ درصد هم مرحله دوم این واکسن را تزریق کردند و این روزها برای تزریق واکسن سایر نیروها نیز در دو شیفت مشغول هستند و در صورت نیاز شیفت شب هم اضافه خواهد شد، چون واکسن موجود است و با توجه به وضعیت بحرانی ترجیح می‌دهیم که سریع‌تر انجام شود تا سلامت کادر درمان به خطر نیفتد و بتوانند بهترین نوع خدمت را به بیماران ارائه کنند.

وی افزود: همانگونه که در ۳ موج قبلی بحران کرونا خدمات‌رسانی شایسته را به بیماران غیرکرونایی داشتیم، این شرایط در موج چهارم این بحران هم پابرجاست و بیماران غیرکرونا همچون موج‌های قبلی کرونا در مکانی مجزا پذیرش و درمان می‌شوند و در این خصوص جای هیچگونه نگرانی‌ برای بیماران غیرکرونایی و خانواده‌های آنان وجود ندارد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار