اصفهان در قاب صدر نوشته ها
کد خبر: 1045581
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004O0D
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۲
مدیر مرکز اصفهان شناسی و خانه ملل:
رضوان پورعصار با اشاره به برنامه های هفته فرهنگی اصفهان توسط سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان اظهار کرد: رونمایی از نسخه الکترونیکی مجموعه مقالات مرحوم "سید محمد صدرهاشمی" به همراه مراسم بزرگداشت این شخصیت فرهیخته در قالب فیلم مستند توسط مرکز اصفهان شناسی و خانه ملل برگزار می شود.

به گزارش سعید عرفان منش خبرنگار جوان انلاین از اصفهان،مدیر مرکز اصفهان شناسی و خانه ملل افزود: سید محمد صدرهاشمی شخصیت فرهیخته فرهنگی اصفهان در عصر پهلوی بود که علاوه بر روزنامه نگاری و انتشار روزنامه چهلستون، تاریخ جراید و مجلات ایران را در سه جلد گردآوری کرد که اقدامی مهم در تاریخ مطبوعات کشور تلقی می شود.

وی گفت: تعدادی از مقاله های صدرهاشمی در روزنامه و مجلات مربوط به اصفهان بوده که در مجموعه ای نفیس و در قالب کتاب الکترونیک گردآوری شده تا در اختیار محققان و متخصصان اصفهان شناسی قرار گیرد چرا که دسترسی به این مقالات دشوار است و می تواند چراغ راه پژوهش در اصفهان شناسی قلمداد شود.

وی تصریح کرد: برخی از مقالات صدرهاشمی نیاز به بازخوانی و بازنویسی داشت که به همراه اصل تصویر روزنامه و  اسکن مجله در این کتاب الکترونیک آورده شده تا در دسترس اصفهان شناسان قرار گیرد.

پورعصار به گفتگوی شخصیت های ممتاز اصفهان درباره صدرهاشمی اشاره ای کرد و گفت: مستندهای تهیه شده در این خصوص در مراسم بزرگداشت شخصیت سید محمد صدرهاشمی در فضای مجازی به نمایش در می آید.

مدیر مرکز اصفهان شناسی و خانه ملل افزود: مجموعه ای از تازه های نشر مرکز اصفهان شناسی نیز در این هفته رونمایی می شود که می توان به کتاب «یه وخدی بود» اشاره کرد. این کتاب روایت اصفهان دیروز به سرایش حسن رشتیان در قالب شعر به لهجه اصفهانی است.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار