فلش کارت های "ده گنج طلا" رونمایی می شود
کد خبر: 1045573
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004O05
تاریخ انتشار: ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۳
مدیر خانه کودک فرهنگی سازمان فرهنگ شهرداری:
مدیر خانه کودک از رونمایی فلش کارت هایی با عنوان "ده گنج طلا" در هفته فرهنگی اصفهان خبر داد.

زهرا کاظمی درباره رونمایی های خانه کودک در هفته فرهنگی اصفهان اظهار کرد: کتاب "جغد انبار، کودک خلاق" بر اساس آموزش و تفکر خلاق به کودکان است و سعی شده با ابزار و وسایل و امکاناتی که در دسترس است، آن ها را ترغیب به خلق اثری همانند حجم، نقاشی یا کلاژ کنیم.

به گزارش سعید عرفان منش خبرنگار جوان انلاین از اصفهان،

وی افزود: با این کتاب به کودکان آموزش داده می شود که خلق کردن یک اثر هنری یا صنعتی، لزوما وابسته به در اختیار داشتن وسایل و امکانات خاص نیست و نوع نگاه کودک می تواند تاثیر گذار باشد.

وی با بیان اینکه یکی از معضلاتی که والدین با آن مواجه هستند، فرهنگ تغذیه کودکان است، گفت: در کتاب "پوپو و سلامت غذایی" با متن ساده و تصاویر جذاب به کودک آموزش داده می شود که خوراکی های سالم چه سودی برای بدن دارد، همچنین در این کتاب به والدین آموزش داده شده که چگونه فست فودها را در منزل تهیه کنند.

وی تصریح کرد: سلامت غذایی کودک در سن زیر 10 سال بسیار مهم است و با این کتاب تلاش کرده ایم قدم کوچکی در راستای آموزش کودکان برداریم.

کاظمی بیان داشت: سال گذشته طبق سند فرهنگی سازمان فرهنگی ابلاغیه ای در مورد آگاه سازی والدین و کودکان در زمینه هوش های هشت گانه در زمینه انتخاب شغل و انتخاب رشته های تحصیلی و دانشگاهی داشتیم و از این رو در فلش کارت های والد کارآمد و کودک سرآمد با زبان ساده، تلاش کردیم والدین و کودکان را آگاه کنیم کودک آن ها چه استعداد و چه تمایلاتی دارد.

وی با بیان اینکه کودکان خصوصیات متفاوتی نسبت به یکدیگر دارند، افزود: در این فلش کارت ها سعی کرده ایم والدین با بیان مثال و ارائه بازی که بتوانند در خانه انجام بدهند، به استعدادها و خصوصیات کودکان خود پی ببرند و این فلش کارت ها در حجم وسیع تا پایان اردیبهشت در اختیار عموم قرار خواهد گرفت.

به گفته کاظمی، کودکان در خصوص مهارت های زندگی که اصل مهمی است، آموزش نمی بینند و جای خالی این موضوع مهم بیشتر در کودکان حاشیه شهر دیده می شود.

مدیرخانه کودک تصریح کرد: برای اینکه پاسخی برای رفع این مشکل داشته باشیم، فلش کارت های دیدآموز تهیه شده که 15 زیر مولفه مهارت های زندگی را به والدین و مربیان می آموزد که چگونه این مهارت ها را به کودکان از طریق داستان و مثال های ساده منتقل کنند.

وی با اشاره به عنوان "ده گنج طلا" برای این فلش کارت ها اظهار کرد: هر کودک زیر 10 سالی که بتواند در این 15 مولفه مهارت کسب کند، در بزرگسالی مشکلات کمتری داشته و شهروند بهتری خواهد شد.

به گفته کاظمی، ارتباط موثر، تصمیم گیری به موقع، داشتن تفکر خلاق و نقادانه، حل مساله، مدیریت استرس و مدیریت هیجانات و همدلی از جمله این مولفه ها هستند که از طریق مثال های ساده و شخصیت پردازی به کودکان منتقل می شود.

وی با بیان اینکه در طرح دید آموز کودک فقط تصویر را می بیند و والد یا مربی درباره متن با کودک صحبت می کند، بیان داشت: در این طرح 300 کارت طراحی و آماده شده که تا آخر اردیبهشت برای ارائه مربیان و مراکز آموزشی آماده خواهد شد.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار