رونمایی از مجموعه مستند " احوال شهر" در هفته فرهنگی اصفهان
کد خبر: 1045429
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Nxl
تاریخ انتشار: ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۵
مدیر فرهنگسرای پرسش شهرداری اصفهان:
نفیسه مظاهری از رونمایی سه برنامه ویژه در هفته فرهنگی اصفهان خبر داد و گفت: "یک شهر گفتگو" با موضوع جلسه های گفتگو با شهروندان با مشارکت جهاد دانشگاهی به صورت مجازی در فضای اینستاگرام اصفهان فرهنگ(Isfahanfarhang)، مستند "احوال شهر" درباره پاکبانان، تاکسی‌رانان و اتوبوس‌رانان برای انتشار در فضای patoghekhanevadeh و بسته های آموزشی "گفت و گوهای سالم" و "گفت و گو در خانواده" برای انتشار در صفحه pabepa_edu، سه برنامه آماده رونمایی و اجرا در این هفته هستند..

به گزارش سعید عرفان منش خبرنگار جوان انلاین از اصفهان، مدیر فرهنگسرای پرسش شهرداری اصفهان با بیان اینکه این برنامه ها قرار است در خانه جوان اصفهان رونمایی شوند، افزود: طرحِ برنامه "یک شهر گفتگو" مصوبه شورای اسلامی شهر اصفهان است که با همکاری جهاد دانشگاهی اجرا می شود؛ در این برنامه از هر یک از مناطق 15گانه شهرداری تعداد 20 نفر را دعوت کرده ایم تا در یک فضای اسکای روم به صورت گفتگوی مجازی پیرامون موضوع "شادی و نشاط اجتماعی" با یکدیگر گفتگو کنند.

وی با بیان اینکه امسال چهارمین سال اجرای این برنامه است، تصریح کرد: در سال های گذشته اجرای این برنامه بر عهده شورای شهر بود اما امسال اجرای آن با همکاری جهاد دانشگاهی به عهده فرهنگسرای پرسش گذاشته شده است؛ گفتگوی مناطق یک تا 7 در روز یکم اردیبهشت ماه اجرا شد و گفتگوی مناطق 8 تا 15 روز یکشنبه 5 اردیبهشت ماه از ساعت 17 تا 19 در فضای اسکای روم برگزار می شود.

وی ادامه داد: مجموعه مستند " احوال شهر" نیز یک مجموعه چهار قسمتی در حال ساخت است که دو قسمت آن در هفته فرهنگی اصفهان رونمایی می شود؛ در این مجموعه مصاحبه ای با مشاغل ضعیف و به اصطلاح افرادی که صدای آنها کمتر شنیده شده است شامل پاکبانان و رانندگان تاکسی و اتوبوس انجام داده ایم و آنها دغدغه ها و انتظارات‌شان را از مردم در رابطه با نحوه برخوردشان بیان کرده اند؛ سپس بازخورد این صحبت ها را در قالب مستندی جذاب با مردم در میان گذاشته ایم.

مدیر فرهنگسرای پرسش ادامه داد: قسمت نخست این مجموعه مستند با موضوع پاکبانان و قسمت دوم با موضوع رانندگان حمل و نقل شهری در دو قسمت 15 دقیقه ای ساخته شده که قرار است، هشتم اردیبهشت ماه در خانه جوان رونمایی و در فضای مجازی منتشر شود.

مظاهری گفت: با توجه به اینکه یکی از اهداف اصلی فرهنگسرای پرسش، ارتقای مهارت‌های گفتگو است لذا نخستین کاری که برای رسیدن به این هدف انجام دادیم برقراری ارتباط با اساتید دانشگاه، خبره ها و افراد کارشناس و صاحب نظر در حوزه مهارت‌های زندگی بوده است.

وی به تولید دو بسته آموزشی با موضوع "گفت و گوی سالم" و "گفت و گو در خانواده" اشاره و تصریح کرد: در بسته نخست با بهره‌گیری از اساتید دکترا همچون دشتی، قمرانی، کجباف و اسماعیلی به هفت مهارت کلیدی یک گفتگوی سالم در قالب 11 فیلم آموزشی 7 تا 10 دقیقه ای پرداخته ایم.

وی با بیان اینکه در تولید این بسته های آموزشی از اساتید هیات علمی دانشگاه اصفهان استفاده کرده ایم، افزود: در بسته دوم نیز با حضور دکتر ظهیری روانشناس و کارشناس رسمی قوه قضاییه و دادگستری در حوزه خانواده، دکتر اسماعیلی در بحث نوجوان و دکتر حبشی در موضوع گفتگو با جوان در خانواده، به مهارت‌های گفتگو در خانواده می پردازیم.

مظاهری خاطرنشان کرد: بسته آموزشی نخست در قالب یک دی وی دی به همراه یک فلش کارت 9 برگی و بسته دوم در قالب 13 ویدئوی آموزشی به همراه فلش کارت آماده شده اند؛ در این فلش کارت ها تلاش کرده ایم محتوای اصلی و مهم بسته را به صورت مکتوب استخراج و در اختیار مخاطبان قرار دهیم.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار