۲۳۰۰تخت بیمارستانی برای بیماران کرونایی درزنجان اختصاص یافته است
کد خبر: 1045229
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004NuX
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۵
رئیس علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه دو هزار و ۳۰۰ تخت بیمارستانی برای بیماران کرونایی در زنجان اختصاص یافته است، گفت: کمتر از ۸۰۰ نفر در بیمارستان بستری هستند.
 پرویز قزلباش ظهر شنبه در نشست خبری با خبرنگاران گفت: بیماران کرونایی در استان زنجان روند رو به رشدی دارد.

وی با بیان اینکه در بی علامت‌ها می‌تواند سی پی آر مثبت باشد، افزود: چنین افرادی به دلیل نداشتن علامت افراد بیشتری را درگیر می‌کنند و در صورتی که افراد بی علامت دارای پی سی آر مثبت باشند باید بر اساس قانون، پروتکل‌ها را رعایت کرده و به مدت ۱۴ روز در قرنطینه باشند.

رئیس علوم پزشکی استان زنجان به وضعیت روستا‌های استان زنجان اشاره کرد و گفت: پس از پیک قبلی بیماریابی در استان زنجان به شدت ادامه داشت و ساماندهی بیماران بستری و فراهم کردن فضا و تخت مناسب برای بیماران کرونایی مورد توجه است.

قزلباش با بیان اینکه دو هزار و ۳۰۰ تخت بیمارستانی برای بیماران کرونایی در استان زنجان اختصاص یافته است، ابراز داشت: در حال حاضر کمتر از ۸۰۰ نفر در بیمارستان‌های استان زنجان بستری هستند.

وی در ادامه با بیان اینکه ویروس هندی دارای واگیری بیشتر و میزان کشندگی و آسیب زنندگی بیشتری است، افزود: در خصوص پیشگیری از شیوع ویروس کرونای هندی به کشور تمهیداتی توسط ستاد ملی پیشگیری و مقابله با کرونا انجام شده است.

رئیس علوم پزشکی استان زنجان از امکان ابتلا شدن مجدد ۱۱ تا ۱۵ درصد افرادی که کرونا گرفتند، خبر داد و گفت: در صورتی که فردی واکسینه شود با علامت کمتری مواجه می‌شود.

قزلباش از روند بیمار یابی، انجام تست‌ها و رهگیری بیماران در قالب طرح شهید سلیمانی خبر داد و افزود: در پیک چهارم هم همچنان با قوت این کار ادامه دارد.

رئیس علوم پزشکی استان زنجان تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی به شدت پیگیر تخلفات است و گروه‌های نظارتی با جدیت و پیگیری بیشتری این موضوعات را پیگیری می‌کنند و محدودیت‌های تردد و فعالیت اصناف تا پایان هفته در استان ادامه دارد.

قزلباش افزود: باید قانون بر اساس رنگ بندی‌های انجام شده باید اجرا شود و فعالیت مساجد در شرایط قرمز تعطیل شود.

وی با بیان اینکه برگزاری هرگونه مراسم تجمعی اعم از مراسم مذهبی، عروسی و نماز جماعت در وضعیت قرمز کرونایی ممنوع است، گفت: با وجود ممنوع بودن برگزاری مراسم هنوز هم مراسم تجمعی در استان برگزار می‌شود که دانشگاه علوم‌پزشکی استان در حال پیگیری این موضوع است
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار