نوزدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت دراستان اصفهان اردیبهشت ماه برگزار می شود
کد خبر: 1045155
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004NtL
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۱
مدیرکل فرهنگ وارشاداسلامی استان اصفهان:
حجت الاسلام والمسلمین معتمدی گفت:نوزدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ بصورت آزمایشی و ۸ الی۱۰ اردیبهشت۱۴۰۰ بصورت مجازی باحضور ۱۴۳۲۲نفر در استان اصفهان در ۳ گروه و ۱۴ رشته برگزارخواهدشد.

به گزارش خبرنگار جوان انلاین از اصفهان، حجت الاسلام والمسلمین رمضانعلی معتمدی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان  در گفت وگویی بیان داشت: همزمان با بهار قرآن ماه مبارک رمضان و ایام ولادت باسعادت کریم اهل البیت امام حسن مجتبی علیه السلام نوزدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت در استان اصفهان برگزار می شود.

حجت الاسلام والمسلمین رمضانعلی معتمدی گفت: 14322نفر در استان اصفهان در ۳ گروه و ۱۴ رشته شامل ترجمه و مفاهیم قرآن کریم در دو رشته ترجمه و تفسیر سوره بقره، بخش معارف اهل بیت (علیهم السلام) در سه رشته حفظ و مفاهیم نهج‌البلاغه، حفظ و مفاهیم صحیفه سجادیه و سبک زندگی معصومان و حفظ قرآن کریم در رشته‌های حفظ و مفاهیم جز ۳۰، حفظ و مفاهیم جز اول، حفظ و مفاهیم سوره بقره، حفظ و مفاهیم ۵ جز اول، حفظ و مفاهیم ۱۰ جز اول، حفظ و مفاهیم ۱۵ جز اول، حفظ و مفاهیم ۲۰ جز اول، حفظ و مفاهیم ۲۵ جز اول و حفظ و مفاهیم کل قرآن کریم آزمون ثبت نام و شرکت دارند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاداسلامی استان اصفهان اظهار داشت: تعداد ثبت نام کنندگان به ترتیب تعداد شرکت کنندگان در شهرستان ها اصفهان6665 نفر آران و بیدگل1142 نفر کاشان1028 نفر برخوار929 نفر نجف آباد 831  نفر اردستان791نفرخمینی شهر  625 نفر فریدن276 نفر فلاورجان275 نفر نایین 268 نفر شاهین شهر ومیمه 209 نفر لنجان183 نفر شهرضا145 نفر گلپایگان145نفر دهاقان144 نفر خوانسار140 نفر مبارکه112 نفر فریدونشهر 109 نفر بویین و میاندشت 92 نفر چادگان 64 نفر نطنز 61 نفر تیران وکرون41 نفر سمیرم34 نفر خور و بیابانک14 نفرمی باشد.

این مقام مسئول در خصوص هدف برگزاری این آزمون اظهار داشت: ترویج سبک زندگی قرآنی، انس و آشنائی بیشتر با آموزه های قرآن کریم و معارف مکتب نورانی اهل البیت علیهم السلام این دو ثقل گران بهای پیامبر گرامی اسلام (صلی الله علیه وآله وسلم) می باشد وی افزود: آزمون قرآن و عترت، برای حمایت از برنامه‌های آموزشی و تلاش برای کارآمدی و اثربخشی هرچه بیشتر این برنامه‌ها یکی از مأموریت‌های راهبردی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی به شمار می‌رود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی استان اصفهان برگزاری منظم و سالانه آزمون‌های سراسری قرآن و عترت یکی از اقدامات مهم، لازم و تأثیرگذاری دانست که در کنار سایر حمایت‌های مادی و معنوی، از جمله فعالیت‌ها و برنامه‌های آموزشی و مؤسسات و مراکز قرآنی و با هدف حمایت و بسترسازی هرچه مطلوب‌تر آموزش مفاهیم قرآن و معارف اهل بیت (علیهم السلام) انجام می‌شود.

وی درپایان  اظهار داشت: سنجش و ارزیابی کمی و کیفی عملکرد آموزشی مؤسسات و مراکز قرآنی کشور و ایجاد انگیزه در میان عموم مردم جامعه به ویژه نوجوانان و جوانان برای فراگیری معارف قرآن و عترت، از اهدافی است که برای این آزمون در نظر گرفته شده است.

خاطرنشان می شود آزمون آزمایشی از ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ و زمان برگزاری مجازی نوزدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت، ۸ الی۱۰ اردیبهشت۱۴۰۰ ایام ولادت باسعادت کریم اهل البیت امام حسن مجتبی علیه السلام برگزار می باشد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار