روحانی وعده ۱۰۰ روز اول را به ۱۰۰ روز آخر حواله کرد
کد خبر: 1044218
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004NeE
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۰
وعده‌ای که هشت سال پیش رئیس‌جمهور به مردم داد و محقق نشد، اکنون می‌گوید اولویت و هدف او در ۱۰۰ روز پایانی دولتش است!
سرویس سیاسی جوان آنلاین: به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر ریاست جمهوری، دکتر روحانی روز پنج شنبه در آیین افتتاح طرح‌های ملی صنعت پتروشیمی وزارت نفت در استان‌های فارس، بوشهر و مرکزی با بیان اینکه در سال تولید؛ پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها دولت تا آخرین روز و آخرین ساعت فعالیت همه توان خود را برای تکمیل و افتتاح طرح‌های ملی به کار خواهد گرفت، گفت: در ۱۰۰ روز پایانی فعالیت این دولت سلامت مردم، تأمین معیشت مردم، رفع تحریم‌ها و تکمیل و افتتاح طرح‌های تولیدی کشور چهار هدف اصلی و اولویت دولت خواهد بود. رئیس‌جمهور اظهار داشت: تأمین واکسن مورد نیاز و واکسیناسیون تعداد بیشتری از مردم از اهمیت بالایی برخوردار است و با افزایش واکسیناسیون می‌توانیم سلامت مردم را تضمین کنیم، هر شرکت یا فردی توان واردات واکسن را دارد برای این کار اقدام کند و اگر در این راه با مشکلی مواجه بود مستقیم با دفتر رئیس‌جمهور مکاتبه کند.

روحانی درخصوص تلاش دولت برای رفع تحریم‌ها با بیان اینکه امروز سربازان خط مقدم دیپلماسی برای مذاکره در وین هستند، گفت: مهم نیست که دشمن چه زمانی سر عقل می‌آید و به قانون بر می‌گردد، اما یقین داریم که راهی جز این برای امریکا و بقیه کشور‌هایی که در داخل برجام بودند وجود ندارد و تنها راه موجود برگشتن کامل به قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل و اجرای کامل تعهدات برجام است. رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه بعد از اجرای کامل تعهدات از سوی امریکا ما هم پس از راستی آزمایی که زمان زیادی طول نخواهد کشید، به تعهدات خود بازخواهیم گشت، اظهار داشت: نگرانی از آغاز غنی‌سازی ۶۰ درصد در ایران و آنچه در سر شما وجود دارد مبنی بر اینکه ما درحال هموار کردن مسیر برای تولید بمب هستیم، کاملاً اشتباه است.

غرب نشان داد قولش بی اعتبار است

او تأکید کرد: این اظهار نگرانی که در اروپا و امریکا می‌شود برای اینکه ما داریم غنی‌سازی ۶۰ درصد را در ایران آغاز می‌کنیم و بعضی از آن‌ها تعبیر کردند، ۶۰ درصد یعنی با یک حرکت به ۹۰ درصد رسیدن. فرض کنید ما ۹۰ درصد غنی‌سازی کنیم، آنی که در کله شما است که ما مسیر را هموار می‌کنیم برای بمب اتم، این اشتباه محض شماست. ۶۰ درصد هم اگر انجام دهیم. البته قبل از آن هم می‌توانستیم ۶۰ درصد را انجام دهیم، همین امروز هم می‌توانیم غنی‌سازی ۹۰ درصد را انجام دهیم. اگر اراده کنیم همین امروز ۹۰ درصد را غنی‌سازی می‌کنیم. اما از اول اعلام کردیم و پای حرف‌مان ایستادیم. فعالیت‌های هسته‌ای ما کاملاً صلح‌آمیز است. دنبال بمب هسته‌ای نیستیم این شما‌ها هستید که سال‌ها دنبال بمب هسته‌ای بودید، انبار کردید، ذخیره کردید و حالا هم هر ساله بمب‌های جدید می‌سازید. رئیس‌جمهور تأکید کرد: شما لازم نیست غصه این چیز‌ها را بخورید، به تعهدات خود عمل کنید و به قانون برگردید، ایران در عمل نشان داده که وقتی قول می‌دهد، قولش مردانه است و به آن عمل می‌کند، اما شما نشان داده اید که قولتان بی اعتبار است، درمورد ایران نگران نباشید، ایران مردانه حرف می‌زند، با اخلاق حرکت می‌کند و به تعهدات خود پایبند است.

رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه دولت در ۱۰۰ روز پایانی فعالیت، بیشترین تمرکز خود را صرف مقابله با کرونا و به ویژه تأمین واکسن و انجام واکسیناسیون خواهد کرد، گفت: اولویت اول خرید و واردات واکسن، واکسیناسیون و در مرحله بعد در ماه‌های بعدی نیز کمک برای به ثمر نشستن واکسن‌هایی است که در داخل به دست متخصصان کشورمان ساخته می‌شود.

اتمام طرح‌های تولیدی در ۱۰۰ روز پایانی

رئیس‌جمهور تلاش برای اتمام طرح‌های مهم تولیدی را که در ۱۰۰ روز باقیمانده از زمان دولت دوازدهم امکان افتتاح آن‌ها وجود دارد، اولویت دیگر دولت برشمرد و اظهار داشت: در بخش پتروشیمی در این دولت اقدامات ماندگاری انجام شده و اینکه توانستیم در مدت یک سال و چند ماه گذشته با وجود تحریم و فشار‌های حداکثری، ۲۵ میلیون تن، تولید محصولات پتروشیمی را افزایش دهیم، اقدامی بزرگ و یکی از افتخارات بزرگ تاریخ ایران است. روحانی موضوع مهم دیگر مورد توجه در ایام پایانی دولت دوازدهم را معیشت مردم عنوان و تصریح کرد: در آغاز ماه رمضان یک بسته حمایت معیشتی جدید ویژه این ماه پرداخت کردیم که از قبل قول داده بودیم و باز هم تا پایان دولت تلاش خواهیم کرد برای معیشت مردم هر کاری از دست‌مان بر می‌آید انجام دهیم.
روحانی افزود: اگر بگوییم این دهه، دهه پیشرفت و جهش در تولید و توسعه کشور بوده، ناصواب نگفتیم و یکی از کار‌های بسیار عظیم و بزرگی که در این دهه انجام شده مربوط به بخش نفت است. دشمن در سه سال جنگ اقتصادی تلاش کرد به هر روش ممکن صادرات کشور به ویژه فروش نفت و تأمین ارز را محدود کند، اما صادرکنندگان محصولات غیرنفتی در این عرصه ورود کرده و نقشه دشمن را ناکام گذاشتند. صادرات محصولات پتروشیمی یکی از اصلی‌ترین منابع تأمین ارز کشور در ایام تحریم بود که بر اساس گزارش‌ها ۹۰ درصد ارز عرضه شده در سامانه نیما از محل درآمد‌های ناشی از صادرات محصولات پتروشیمی بوده است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار