کشت مشارکتی در 2000 هکتار از اراضی سرخس
کد خبر: 1043992
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Naa
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۳
در سال 99 محقق شد
به همت شرکت کشاورزی رضوی، زیرمجموعه بنیاد بهره وری موقوفات آستان قدس رضوی، در سال 99 الگوی کشت مشارکتی در 2 هزار هکتار از منطقه دق چهل تو در سرخس اجرایی شده است.

محمود صادقی مدیرعامل شرکت کشاورزی رضوی در این باره گفت: توسعه کشت محصولات در اراضی دق چهل تو در سرخس با رویکرد محرومیت زدایی و قالب مشارکت با کشاورزان منطقه و مزرعه کاران، توسط کشت و صنعت سرخس اجرایی شده است.

صادقی ادامه داد: اراضی دق چهل تو با توجه به سهم حق آبه تخصیصی از سد دوستی، از پتانسیل خوبی برای توسعه کشت محصولات علوفه ای و جالیزی برخوردار است، به همین دلیل در سال 1399، در راستای سیاست های توسعه کشت های مشارکتی و برنامه های محرومیت زدایی از سوی شرکت کشاورزی رضوی، اقدامات مربوط به کاشت انواع محصولات بهاره و پاییزه همچون محصولات علوفه ای، جالیزی، صیفی جات و همچنین غلات صورت گرفته است.

مدیر عامل شرکت کشاورزی رضوی گفت: با توجه به وضعیت مناسب فعالیت های دامپروری در سرخس، به دنبال توسعه این بخش و تبدیل شدن سرخس به قطب ناحیه ای تولید محصولات علوفه ای و خوراک دام هستیم.

صادقی افزود: در این طرح اقداماتی از قبیل خدمات مشاوره ای، تامین نهاده ها، پوشش حداکثری بیمه ای و خرید تضمینی محصول توسط شرکت کشاورزی رضوی ارائه شده تا با بهره مندی اقتصادی کشاورزان، مشارکت در این زمینه تقویت شود. وی گفت: با اجرای الگوی کشت مشارکتی در اراضی دق چهل تو در سرخس برای 300 نفر به صورت مستقیم و برای 1700 نفر به طور غیر مستقیم اشتغال ایجاد شده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار