فسخ قرارداد شهرداری با ناجا در برج میلاد
کد خبر: 1043726
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004NWI
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۸
مدیرعامل سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری تهران توضیحاتی درباره رفع تعهد شهرداری به تأمین اجتماعی، فسخ قرارداد پروژه هزار و یک شهر، سرمایه‌گذاری در شهر آفتاب و فسخ قرارداد با بنیاد تعاون ناجا در فاز ۲ برج میلاد ارائه داد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: شکرالله بنار مدیرعامل سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری تهران در نشست خبری که به صورت مجازی برگزار شد، درباره موضوعات مختلف در حوزه سرمایه‌گذاری شهرداری تهران اظهار داشت: ۱۰ هزار میلیارد تومان برای شهر آفتاب سرمایه‌گذاری شده و در سال جاری هم توسعه پارکینگ جنب حرم عبدالعظیم در منطقه ۲۰ انجام می‌شود.

وی افزود: همچنین در سال جاری ۴ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار پروژه‌های مختلف داریم و ۱۵۰۰ میلیارد تومان حدود فروش سازمان سرمایه‌گذاری در مترو بوده است.

مدیرعامل سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری تهران ادامه داد:‌صلح‌نامه‌ها برای فروش واحد‌های سرمایه‌گذاری انجام شده و مترو پایتخت اعلام آمادگی ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومانی داشته است که ما موظف به سرمایه‌گذاری ۴ هزار میلیارد تومانی در مترو هستیم.

بنار با اعلام اینکه ۱۰۰ پروژه شهرداری با معضل حقوقی مواجه شده است گفت:‌در محاکم مربوطه آراء خوبی به دست آمده و همه به نفع شهرداری بوده است.

وی درباره فسخ قرارداد شهرداری با بنیاد ناجا در فاز ۲ برج میلاد گفت: برج میلاد چند بخش دارد که قرارداد ۴۳ هزار متر آن در فاز دو با بنیاد تعاون ناجا فسخ شده است شهرداری برنده این معامله بود و ۴.۵ هکتار زمین در بهترین نقطه ایران با ارزش ۸ هزار میلیارد تومان به شهرداری رسید آماده سرمایه‌گذاری در این منطقه هستیم و امیدواریم سال جاری به بهره‌برداری برسد. فسخ قرارداد با بنیاد ناجا انجام گرفته و امید ما تبدیل شدن این موضوع به پول نقد است.

مدیرعامل سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری تهران با بیان اینکه این سازمان سهم بالایی در بودجه شهرداری دارد، گفت: در تلاش هستیم با شرکت‌های خارجی و داخلی تعامل داشته باشیم که نمونه آن خرید اتوبوس و تأمین واگن همچنین دستگاه زباله‌سوز بوده است.

بنار درباره سرانجام قرارداد باملند گفت: درخواست فسخ قرارداد انجام گرفته و منتظر جلسات هستیم تا نتیجه نهایی شود.

وی گفت: باملند ابتدا در اداره کل حقوقی شکایتی را مطرح کرد و اعلام شد که در حال صلح هستیم و کار کارشناسی انجام گرفت البته هنوز فسخ قطعی نیست، چون شریک مربوطه هم راضی به فسخ بوده، ولی شهرداری تهران و برخی از اعضای شورای در انجام فسخ مردد هستند.

مدیرعامل سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری تهران درباره بدهی شهرداری تهران به بانک شهر گفت:‌شهرداری ۲۶ هزار میلیارد تومان به بانک شهر مقروض است سال گذشته ۱۲۰۰ هزار میلیارد تومان واگذاری به این بانک انجام گرفت و پروژه مترو صادقیه با هزار و ۹۰۲ میلیارد تومان امسال به بانک شهر واگذار شده است.

بنار درباره پروژه هزار و یک شهر گفت: این پروژه میراث گذشته است زمین مربوطه برای ارتش بود و آمادگی واگذاری نداشتند، ولی پس از مدتی سند ۱۲۹ هکتاری پروژه آماده شد که البته شریک ما ادعا دارد ۴ هکتار از ۱۲۹۸ هکتار برای شهرداری نیست و اگر بر همین اساس مشاور ما گزارش تعطیلی بدهد با مجوز مدیران شهری به سمت فسخ قرارداد می‌رویم.

وی همچنین از رفع تعهد ۴ میلیاردی شهرداری به تأمین اجتماعی خبر داد و گفت: تأمین اجتماعی سازمان سرمایه‌گذاری را هدف قرار داده و سازمان سرمایه‌گذاری مقاومت کرده البته تأمین اجتماعی در مواجه با مترو تهران همچنین می‌تواند ممانعت صدور اوراق مشارکت در صدور عدم تعامل را داشته باشد.
منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار