اشتغال ۲۰ هزار نفر در ۱۱ استان کشور
کد خبر: 1043636
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004NUq
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۲:۰۰
با همکاری بسیج سازندگی و کمیته امداد صورت می‌گیرد
با همکاری کمیته امداد و بسیج سازندگی، امسال ۲۰ هزار نفر در ۱۱ استان کشور شاغل می‌شوند.
سرویس جامعه جوان آنلاین: حجت عبدالملکی، معاون اشتغال کمیته امداد گفت: برای تولید و صادرات محصولات تولیدی کشور، ایران با کشور‌های همسایه از لحاظ سیاسی و فرهنگی بستر مناسبی دارد.

وی تصریح کرد: ۴۰۰ هزار نفر نیروی کار موجود در کشور می‌توانند بهره‌وری را بسیار بالا ببرند.

گفتنی است طبق آنچه در جلسه مشترک بسیج سازندگی با کمیته امداد مطرح شد، قرار شده‌است امسال با به کار‌گیری ظرفیت‌های طرفین، ۲۰ هزار نفر در ۱۱ استان کشور مشغول کار شوند.

عبدالملکی در این جلسه افزود: مردم در تولید و اشتغال از طرف دولت تحریم شده‌اند؛ مثل اینکه ما در حوزه فناوری برق چه مشکلی داریم و برق جزو سرمایه ملی کشور است که باید در خدمت تولید بیاید؛ یا اینکه در منابع طبیعی چه مانعی وجود دارد که نفت خام و مواد اولیه را به کشور‌های اروپایی می‌دهیم؟! وی تصریح کرد: ایران دارای ذخایر هیدرو‌کربنی بسیاری است که می‌توان این ذخایر را به عنوان مواد اولیه به پتروپالایشگاه‌های کشور داد تا چرخه تولید بچرخد. عبدالملکی گفت: زمین‌های کشاورزی حاصلخیزی در سراسر کشور وجود دارد که برخی از آن‌ها لم‌یزرع هستند. می‌شود زراعت صنعتی را داخل زمین کشاورزان انجام داد. زمین‌های لم‌یزرع را می‌شود حتی به بلوک‌های صنعتی تبدیل کرد و هیچ ایرادی هم در توسعه اقتصادی ندارد.

وی افزود: ۲۳ میلیون هکتار زمین کشاورزی در کشور موجود است و نزدیک ۱۲۰ میلیون متر مکعب منابع آبی داریم که می‌توان با این‌ها در تولید محصولات کشاورزی به پیشرفت بزرگی برسیم.

وی عنوان کرد: در بعد دیپلماسی سیاسی در حوزه صادرات محصولات تولیدی به عهده وزارت امور خارجه می‌باشد، به طور مثال در روسیه، کشور ایران بازار بسیار بزرگی دارد که یک درصد آن فعلاً محقق شده‌است، اما متأسفانه دیپلماسی بسیار ضعیفی در این کشور داشتیم. در جهت پیشرفت صادرات نیاز داریم دیپلماسی سیاسی و اقتصادی وزارت امور خارجه قوت بگیرد.

وی افزود: در صنعت خودرو نیز مشکلات زیادی وجود دارد؛ صنایع خودرویی حدود ۴۰۰ هزار میلیارد تومان وام بانکی دارند که حدود ۳۰ درصد حاصل از فروش خودرو را باید به بانک پرداخت کنند و متأسفانه سهم فروش برای خودروسازان کلاً یک درصد است.

عبدالملکی در آخر اشاره کرد: به کمک بسیج سازندگی و بسیج اقشار سازمان بسیج مستضعفین، حتماً می‌توانیم در تولید و اشتغال و رفع مانع‌ها، قدم‌های مؤثری برداریم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار