ثبت نام نهایی ۴۸۷۵ نفر در انتخابات شوراهای روستا
کد خبر: 1043378
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004NQg
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۳
سرپرست ستاد انتخابات خراسان رضوی خبر داد
سرپرست ستاد انتخابات استان از ثبت نام نهایی ۴۸۷۵ نفر در انتخابات شورای روستا طی چهار روز از آغاز مهلت نام‌نویسی تاکنون خبر داد.

محمدعلی نبی‌پور با بیان این مطلب اظهار کرد: از این تعداد ۵۳۸ نفر در روز اول، ۱۱۰۶ نفر در روز دوم، ۱۴۷۵ نفر در روز سوم و ۱۷۵۶ طی روز چهارم ثبت نام کردند.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی افزود: از مجموع داوطلبان، ۴۶۲۴ نفر مرد و ۲۵۱ نفر زن و ۷۱۷ نفر ایثارگر می‌باشند.

وی در ادامه به تحلیل وضعیت تحصیلی داوطلبان پرداخت و گفت: بیشترین تعداد داوطلبان دارای تحصیلات ابتدایی با جمعیت ۲۵۸۶ نفر و کمترین دارای تحصیلات دکتری به تعداد ۳ نفر می‌باشند.

نبی‌پور بیان کرد: ۱۶۶۹ نفر از ثبت‌نام کنندگان کشاورز و ۱۹۹۹ نفر دارای شغل آزاد هستند که نسبت به سایر مشاغل در اولویت تعدادی قرار دارند.

سرپرست ستاد انتخابات استان اعلام کرد: از این تعداد داوطلب بیشترین تعداد دارای رده‌ی سنی ۴۱ تا ۴۵ سال با تعداد ۸۵۹ نفر می‌باشد.

وی با بیان اینکه ۳۴ درصد از داوطلبان دارای سابقه نمایندگی در شوراهای اسلامی دوره‌های گذشته هستند، گفت ۳۲۱۳ نفر نیز برای اولین بار در انتخابات حضور پیدا می‌کنند.

گفتنی است؛ روستاهای دارای حد نصاب حداقل داوطلب برای برگزاری انتخابات این دوره از شوراها ۴۵۲ روستا و تعداد روستاهای فاقد حد نصاب از حیث تعداد، ۲۱۳۴ روستا و مجموع روستاهای استان ۲۵۸۶ عدد می‌باشد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار