بیش از نیمی از زندانی‌ها شاغل شدند
کد خبر: 1043002
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004NKc
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۵:۰۰
رئیس سازمان زندان‌ها با اعلام افزایش اشتغال زندانیان به بالای ۵۰ درصد، از فراهم شدن امکان طرح نیاز‌ها و مشکلات خانواده زندانیان از داخل منزل با مسئولان خبر داد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: محمدمهدی حاج‌محمدی، رئیس سازمان زندان‌ها درباره برنامه سازمان زندان‌ها در راستای اجرای سند تحول قضایی در سال ۱۴۰۰ و کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها گفت: همزمان با قوه قضائیه اجرای سند تحول قضایی در سازمان زندان‌ها نیز دنبال شده‌است و از نشانه‌های این تحول در سازمان زندان‌ها توفیقات ما در رابطه با اشتغال و جهش بیش از ۳۰ درصدی آن است، به طوری که اشتغال زندانیان از کمتر از ۲۰ درصد به بالای ۵۰ درصد رسیده‌است. وی ادامه داد: همچنین توجه بیشتر به بحث خانواده زندانیان از دیگر اقدامات ما در راستای سند تحول قضایی است. در همین راستا نیز سامانه‌ای برای حمایت از خانواده زندانیان با عنوان «سامانه حمایت» راه‌اندازی می‌شود و به زودی آغاز به کار می‌کند.

رئیس سازمان زندان‌ها خاطر نشان کرد: به واسطه این سامانه خانواده زندانیان می‌توانند از داخل منزل و در بستر فضای مجازی مسائل، مشکلات، دغدغه‌ها، نیاز‌ها و نگرانی‌های خود را با مسئولان سازمان زندان‌ها در میان گذاشته و از خدمات سازمان زندان‌ها، خیرین و انجمن حمایت از زندانیان بهره‌مند شوند.

حاج محمدی در گفتگو با ایلنا خاطر نشان کرد: ما در سازمان زندان‌ها همزمان دو مأموریت را دنبال می‌کنیم؛ اولین مأموریت ما دستگیری از زندانیانی است که در زندان‌ها هستند و همچنین مراقبت از خانواده‌های آن‌ها که در معرض افتادن هستند. از همین رو در سال ۱۴۰۰ تلاش می‌کنیم تا اقدامات‌مان در رابطه با اشتغال زندانیان را تثبیت کنیم و ارتقا دهیم. همچنین تلاش می‌کنیم تا به سمت اشتغال هدفمند پایدار و مستمر حرکت کنیم.

وی ادامه داد: اهتمام و توجه ویژه‌ای در رابطه با خانواده زندانیان خواهیم داشت، چراکه این خانواده‌ها به واسطه حبس سرپرست خانواده در معرض آسیب هستند و ما تلاش می‌کنیم تا این خانواده‌ها کمترین آسیب را ببینند.

رئیس سازمان زندان‌ها خاطر نشان کرد: زندان‌ها و سازمان زندان‌ها و مأموریت ما به مثابه یک اقیانوس پرمشکل و پرتلاطم است که با مشکلات متعددی مواجه است و به نظر می‌رسد که اگر ما بخواهیم در تبدیل زندان به آموزشگاه نیکی‌ها و تربیت‌گاه با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری موفق شویم، حتماً نیاز به توجه و عنایت بیشتر برادران عزیزمان در دولت و مجلس شورای اسلامی داریم تا بستر و شرایط آموزش‌های تربیتی فراهم شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار