نیمی از حوادث تهران در کارگاه‌های ساختمانی
کد خبر: 1042668
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004NFE
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۱
اعضای شورای شهر تهران طرح دستورالعمل حصار کارگاهی در پروژه‌های ساختمانی را تصویب کردند و خواستار دورکاری حداکثری و شناور شدن ساعات کاری در پایتخت شدند.
سرویس جامعه جوان آنلاین: علی اعطا سخنگوی شورای شهر تهران در صحن امروز شورای شهر درباره رویداد تهران ۱۴۰۰، اظهار داشت: این رویداد متناسب با انتظارات نبود و مصوبات بر زمین مانده شورای شهر باید اجرا شود.

وی گفت: شورای شهر پیشنهاد ناهید خداکرمی طرحی را تصویب کرد و شهرداری را ملزم به لایحه رویداد ۱۴۰۰ داشت که بحث‌های زیادی بر روی این لایحه انجام گرفت که منجر شد حناچی به همراه ۸ معاون توضیحات مفصلی درباره این اردو ارائه کند.

تذکر به حناچی به دلیل اجرای نامناسب رویداد ۱۴۰۰

سخنگوی شورای شهر تهران گفت: در مورد این قضیه از حناچی شهردار تهران باید خواسته شود که چرا وقتی برای موضوعی دو یا سه سال صحبت می‌شود اقدام مناسبی صورت نمی‌گیرد عملا هیچ اطلاعی درباره این رویداد در دسترس نیست و نتیجه‌ای دیده نشده است.

وی تأکید کرد: همچنین مصوبات بر زمین مانده شورای شهر باید اجرا شود بخش قابل توجهی از مصوبات یا عمل نشده یا کنار گذاشته شده است.

نیمی از حوادث شهر تهران در کارگاه‌های ساختمانی

در ادامه صحن امروز شورا مجید فراهانی رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران نیز با موافقت با طرح دستورالعمل حصار کارگاهی در پروژه‌های ساختمانی اظهار داشت: طبق آمار‌ها حدود ۵۵ درصد عوارض کار در کارگاه‌های ساختمانی به وقوع می‌پیوندد و بیش از نیمی از حوادث شهر تهران در کارگاه‌های ساختمانی است.

وی تأکید کرد: وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی در سال ۹۲ برنامه راهبردی و استراتژیک در کارگاه‌های ساختمانی تدوین کرد و این برنامه شامل ۶ راهبرد و ۲۷ برنامه عملیاتی است و در این خصوص شهرداری‌ها ملزم شده‌اند این مصوبه را مدنظر قرار دهند و ما نخستین شورایی هستیم که این دستورالعمل را تصویب می‌کنیم تا حقوق شهروندی ارتقاء پیدا کند.

سرانجام طرح دستورالعمل حصار کارگاهی در پروژه‌های ساختمانی با ۱۹ رأی موافق در صحن امروز شورا به تصویب رسید.

درخواست دورکاری حداکثری و شناور شدن ساعات کاری در پایتخت

همچنین حجت نظری دیگر عضو شورای شهر تهران ضمن انتقاد از مقصر جلوه دادن مردم در شیوع دوباره کرونا گفت:‌درخواست دورکاری حداکثری و شناور شدن ساعات کاری در تهران را داریم.

وی ادامه داد: پیش از این نیز بار‌ها و به نمایندگی از مردم شهر تهران تذکر داده بودیم که نباید برخی مسئولان صرفا مردم را مقصر شیوع کرونا بدانند و با متهم کردن آنان بر اقدامات، رفتار و گفتار ضدونقیض خود سرپوش بگذارند. عزیزان مسئول حتما می‌دانند که در برابر جان مردم مسئولند و در برابر جانی که خدایی نکرده درپی سهل‌انگاری آنان از دست رفته باشد، پاسخگو هستند.

نظری گفت:این چه تمهیداتی است که مسوولان صرفا به تذکر و توصیه بسنده کرده‌اند؟ امروز مردم می‌پرسند که چرا راه‌ها باز بود و تمامی تسهیلات سفر فراهم شد، اما صرفا به آنان توصیه شد که به سفر نروند؟ آیا نمی‌شد که از انجام سفر‌های برون شهری جلوگیری کرد؟ چرا تناقض در گفتار و رفتار مسئولان ارشد پیرامون کرونا همچنان وجود دارد و حتی برخی از این افراد برخلاف توصیه‌ها با خانوادهایشان عازم سفر هم شدند؟

وی تاکید کرد: در شرایطی که می‌شد با اجرای یکسری مقررات سختگیرانه، کرونا را در ایام تعطیلات نوروزی، مدیریت کرد و به پایان رساند، متاسفانه سوء مدیریت در مواجهه با این بیماری آن را به پیک چهارم رسانده و آمار مرگ و میر‌ها و موارد ابتلا رو به افزایش است. متاسفم از اینکه این جملات را بر زبان می‌آورم، اما همچنان هم تناقضات زیادی در رفتار و مصوبه‌ها وجود دارد.

نظری بیان داشت: چرا دولت اقدامی برای شناور شدن ساعات کاری ادارات نکرد؟ چرا دورکاری حداکثری در سازمان‌ها و شرکت‌هایی که امکان دورکاری در آن‌ها وجود داشت، اعمال نشد و چه اصراریست که مردم را راس یک ساعت خاص از خانه خارج کرده و در راس ساعتی خاصی و در اوج ازدحام جمعیت نیز آنان را به خانه بازگرداند؟

این عضو شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: چرا از حمل و نقل عمومی نظیر مترو و اتوبوس حمایت نشد و همچنان ایستگاه‌ها و قطار‌های مترو و کابین‌های اتوبوس یکی از محل‌های نگران کننده ابتلا به کرونا محسوب می‌شود؟
منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار