ماهیت سند ۲۵ ساله، راهبردی و نقشه راه است
کد خبر: 1042515
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004NCl
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۵
نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج:
نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج با بیان اینکه عده ای تفاوت بین تعهدنامه و توافق نامه را نمی دانند و اظهار نظر می کنند، گفت: ماهیت سند ۲۵ ساله ایران وچین ، راهبردی و نقشه راه است.

آیت الله سید محمدمهدی حسینی همدانی در خطبه های این هفته نماز جمعه کرج در رابطه با سند همکاری ۲۵ ساله ایران و چین، گفت: نکته ای راجع به سند همکاری ایران و چین عرض کنم که عده ای خیلی برافروخته شده اند و این اقدام را بر خلاف منافع ملی و وابستگی به شرق می دانند.

وی با بیان اینکه ابتدا باید رابطه ایران با چین را از قبل بررسی کنند که نوع تعاملات و مناسبات چگونه بوده است، اظهار داشت: ایران بنا دارد از ظرفیت‌های کشورهای جهان و همسایه هایش از هند و روسیه برای رشد و توسعه اقتصاد و فرهنگ و سیاست استفاده کند و این سند اولین قدم است.

حسینی همدانی گفت: همچنین آنچه در سند تا همین مقدار که مطرح شده با توجه به این که وسط جنگ اقتصادی هستیم و نمی شود مطالب را شفاف بیان کرد، را بررسی کنید و بگوئید کجای آن برای کشور مشکل ایجاد می کند.

امام جمعه کرج با بیان اینکه برخی تفاوت بین تعهد نامه و توافق نامه را نمی دانند و اظهار نظر می کنند،بیان داشت: بعضی ها که تفاوت تعهدنامه و توافق نامه و قرارداد و سند را نمی دانند اظهار نظر می کنند و نمی دانند ماهیت این سند، راهبردی و نقشه راه است.

وی خاطرنشان کرد: اسکلت همکاری دراز مدت طرفین را بر اساس منافع مشترک ترسیم می کند تا در زمان مشخص شده قراردادهای لازم را منعقد کنند ضمن اینکه صلح و ثبات منطقه در آن لحاظ شده و مطلبی راجع به مداخله در امور کشورها که بعضی ادعا کرده اند را ندارد.

نماینده رهبر معظم انقلاب در استان البرز با بیان اینکه این سند در کم اثر شدن تحریم ها و انتقال دانش نقش دارد،بیان داشت: در این سند انتقال دانش انتقال فن آوری، کم اثر شدن تحریم ها و آورده های دیگر با توجه به عدم وابسته شدن لحاظ شده است.

وی تاکید کرد: مسوولان نباید منفعلانه حرکت کنند و از تمام فرصت های همکاری به نفع ایران با دقت در چالش هایی که ممکن است وجود داشته باشد استفاده نمایند و به کوری چشم معاندان خارجی و داخلی، ایران قوی به سرعت به سمت قوی تر شدن در حال حرکت است و آمریکای به گل نشسته و اذناب پلیدش توان جلوگیری از ایران را ندارند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار