حوادثی که نوروز ۱۴۰۰ را تکان داد
کد خبر: 1042471
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004NC3
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۰:۱۲
اتفاق‌های ناگوار هر لحظه امکان وقوع دارد و بروز یک اشتباه می‌تواند به حادثه‌ای جبران ناپذیر تبدیل شود. همزمان با رسیدن سال‌۱۴۰۰ و در حالی که همگان در تکاپوی ایجاد شده برای سال جدید بودند کام برخی شهروندان به دلیل بروز حوادثی غم‌انگیز تلخ شد و حادثه‌های خونینی رقم خورد.
سرویس حوادث جوان آنلاین: 
 
نخستین قتل سال ۱۴۰۰ پایتخت

نخستین حادثه خونین پایتخت قتل زن جوانی در روز دوشنبه دوم فروردین‌ماه بود که مأموران پلیس جسد وی را ساعت ۸:۳۰ صبح روز چهارشنبه چهارم فروردین ماه در بوستانی در نزدیکی بزرگراه آزادگان کشف کردند. مأموران پلیس در محل حادثه با جسد زن جوانی که داخل دو پتو پیچانده شده بود و بعد داخل کیسه پلاستیکی بزرگی گذاشته شده‌بود روبه‌رو شدند. بررسی‌ها نشان داد مقتول بر اثر فشار بر عناصر حیاتی گردن به قتل رسیده است.

در حالی که تحقیقات برای شناسایی هویت مقتول و عامل قتل ادامه داشت مرد ۳۳‌ساله‌ای در یکی از شهرستان‌های استان خوزستان به اداره پلیس رفت و اعلام کرد همسر ۳۲‌ساله‌اش در پاکدشت به قتل رسانده و جسد او را در بزرگراه آزادگان رها کرده است.

وی گفت: دوم فروردین با همسرم به خاطر مهریه و حق طلاق درگیر شدیم که عصبانی شدم و او را خفه کردم. پس از این جسدش را پتوپیچ کردم و در بزرگراه آزادگان رها کردم و خودم همراه فرزندم به شهرستان رفتیم. من عذاب وجدان داشتم که فرزندم را به خانواده‌ام سپردم و به اداره پلیس آمدم.

نخستین قتل سال ۱۴۰۰ پایتخت

یکی از اتفاق‌های تلخ نوروز امسال مرگ مشکوک آزاده نامداری، مجری سابق تلویزیون و هنرپیشه سینما بود. هر چند که اولین حادثه مرگبار پایتخت در تعطیلات نوروز نبود، اما یکی از جنجالی‌ترین حادثه‌های سال را رقم زد. جسد آزاده نامداری ساعت‌۱۹:۳۰ روز شنبه هفتم‌فروردین‌ماه در طبقه هفتم یکی از برج‌های خیابان مهستان شهرک غرب کشف شد. با اعلام خبر قاضی محمد شهریاری، سرپرست دادسرای امور جنایی تهران به همراه قاضی حبیب‌الله صادقی، بازپرس ویژه قتل و تیمی از کارآگاهان اداره‌دهم پلیس‌آگاهی در محل حاضر شدند. در معاینات تیم پزشکی قانونی در محل حادثه مشخص شد حدود ۳۰ تا ۴۰‌ساعت از مرگ آزاده گذشته است. مأموران پلیس دریافتند مجری سابق در این برج همراه شوهر و دختر چهارساله‌اش گندم زندگی می‌کرده که چند روز قبل شوهر و دخترش راهی سفری به شمال کشور شده بودند.

قاضی شهریاری گفت: بررسی‌های تیم جنایی نشان داد مادرو پدر آزاده که موضوع را به پلیس خبر داده بودند اصلاً اطلاع نداشتند که دخترشان همراه شوهر و دخترش به سفر نرفته، اما وقتی به تلفن‌های آن‌ها جواب نمی‌دهد نگرانش می‌شوند و به خانه‌اش می‌روند و از حادثه با خبر می‌شوند. شوهر وی هم تصور می‌کرده که همسرش در خانه پدر و مادرش است و در پیامک‌هایی هم که بین آن‌ها رد و بدل شده شوهرش از او خواسته به خانواده‌اش اطلاع دهد که همراه او به مسافرت نرفته و در خانه تنها مانده است.

قاضی شهریاری درباره علت مرگ آزاده گفت: هیچ آثاری روی جسد مشاهده نشد و بررسی‌های محل حادثه هم حکایت از آن داشت که قبل و بعد از حادثه هیچ فردی به خانه او رفت و آمد نداشته که موضوع قتل رنگ باخت. اما معاینات پزشکی قانونی نشانه‌های مسمومیت دارویی را تأیید می‌کرد که پس از بررسی خانه مقدار زیادی دارو‌هایی ضد‌افسردگی و اعصاب روان همراه نسخه پزشکی کشف شد که معلوم شد آزاده مقدار زیادی دارو مصرف کرده و همین موضوع احتمال اینکه وی بر اثر مصرف بیش از حد دارو به صورت عمدی به زندگی‌اش پایان داده است برای تیم جنایی قوت بخشید. قاضی محمد شهریاری درباره دست نوشته کشف شده هم توضیح داد: تیم جنایی در محل حادثه دست نوشته‌ای کشف کرد که مشخص شد آزاده در دفتر مشقی برای دخترش چیزی شبیه به خداحافظی نوشته است و نوشته است که از زندگی‌اش راضی نبوده و حتی در خصوص اموالش در آن دست نوشته تعیین و تکلیف کرده که بیشتر شبیه وصیتنامه است. قاضی شهریاری درباره شایعات مطرح شده هم گفت: گفته شده خانم نامداری هنگام مرگ باردار بوده یا اینکه وی اوردوز کرده که در معاینات پزشکی قانونی این موارد رد شد.

قاضی حبیب‌الله صادقی هم درباره علت حادثه گفت: پس از حادثه دستور دادم از بستگان خانم آزاده نامدار تحقیق کنند که کارآگاهان جنایی از شوهر وی تحقیق کردند و قرار شد اظهارات وی مورد بررسی قرار گیرد. همچنین قرار شد دوباره همراه تیم جنایی محل حادثه را بررسی کنیم تا پس از اعلام نظریه پزشکی قانونی درباره علت حادثه موضوع به صورت تخصصی پیگیری شود.

قتل خواهر زاده معتاد به دستور پدر مقتول

ساعت ۱۷ عصر روز جمعه ششم فروردین قاضی حبیب‌الله صادقی، بازپرس ویژه قتل تهران با تماس مأموران پلیس از مرگ مشکوک مرد جوانی در خانه قدیمی در خیابان رودکی با خبر و راهی محل شد. تیم جنایی در محل حادثه با جسد مرد ۳۵‌ساله‌ای به نام جمشید روبه‌رو شدند که با ضربات چاقو به سر، صورت، گردن و قلبش به قتل رسیده‌بود. بررسی‌های مأموران پلیس نشان داد مقتول که مجرد و معتاد به مواد مخدر است در این خانه همراه پدر و مادر و برادرش که همگی کر و لال بودند زندگی می‌کرد. همچنین مشخص شد دایی مقتول هم مدتی است همراه آن‌ها زندگی می‌کند و حادثه را زن برادر مقتول که او هم که کم شنوا بود به پلیس خبر داده است. مأموران پلیس در ادامه با کمک عروس خانواده به عنوان مترجم از پدر و مادر مقتول که زمان حادثه در خانه حضور داشتند تحقیق کردند.

پدر مقتول گفت: امروز من همراه همسر و پسرم جمشید در خانه بودیم. ساعت هشت صبح جمشید داخل اتاقش بود که برای خرید نان بیرون رفتم. ساعت‌۸:۴۵ که به خانه برگشتم دو جفت کفش جلوی اتاق جمشید بود که فهمیدم دوستانش مهمان او هستند. با این حال به اتاق خودمان رفتم و خوابیدم. دو ساعت بعد که بیدار شدم به اتاق جمشید رفتم که دیدم فوت کرده است. بلافاصله با شماره عروسم تماس گرفتم و از او خواستم به خانه بیاید و او هم وقتی به خانه آمد با اداره پلیس تماس گرفت.

مأموران پلیس، اما در بررسی دوربین‌های مداربسته متوجه شدند زمان حادثه هیچ فردی به خانه آن‌ها رفت و آمد نداشته و پدر مقتول به پلیس دروغ گفته است. در بررسی‌های بعدی دوربین‌های مداربسته تصویر فردی را ضبط کرده بودند که حکایت از آن داشت مردی با لباس زنانه از محل حادثه خارج شده است. بدین ترتیب مأموران پدر مقتول را بازداشت کردند. وی ابتدا منکر جرم خود شد، اما وقتی با مدارک و دلایل روبه‌رو شد اعتراف کرد که به دستور او برادر زنش، پسر معتادش را به قتل رسانده است.

وی گفت: من و همسرم و یکی از پسرانم کر و لال هستیم، اما پسرم جمشید سالم بود که او هم ۲۰‌سال قبل معتاد به مواد مخدر شد. خیلی تلاش کردیم او را ترک دهیم، اما موفق نشدیم. او هر روز به بهانه‌های مختلف و برای گرفتن پول مرا کتک می‌زد و اعضای خانواده را اذیت می‌کرد که تصمیم گرفتم او را به قتل برسانم. من از برادر زنم که ۱۰‌ماه است در خانه ما زندگی می‌کند درخواست کمک کردم و او هم قبول کرد او را به قتل برساند. روز حادثه او پسرم را به قتل رساند و با لباس زنانه از خانه فرار کرد و من هم با صحنه‌سازی قصد فریب مأموران پلیس را داشتم که موفق نشدم. با اعتراف پدر مقتول مأموران وی را بازداشت کردند.

درگیری مرگبار افغان‌ها

یکی دیگر از پرونده‌های قتل نوروزی را ساعت‌۱۵:۳۰ سه‌شنبه دهم فروردین مأموران کلانتری تهرانسر به قاضی محمد‌جواد شفیعی، بازپرس ویژه قتل دادسرای امور جنایی تهران اطلاع دادند. مأموران جسد مردی افغان را که با ضربات متعدد جسم سختی به سر و ضربات چاقو به بدنش به قتل رسیده‌بود پشت فروشگاه رفاه کشف کردند. مقتول ۲۷‌ساله که بشیر نام داشت کارگر ساختمانی بود که در یکی از ساختمان‌های در حال ساخت اطراف کارگری می‌کرده است. تحقیقات از شاهدان و بررسی دوربین‌های مداربسته نشان داد مقتول لحظاتی قبل با سه افغان درگیر شده که در آن درگیری دو نفر از ضاربان با چاقو به مقتول ضربه می‌زنند و دیگری هم با شیلنگ به او حمله می‌کند و در نهایت او را به قتل می‌رسانند و از محل فرار می‌کنند. مأموران پلیس در نخستین گام هویت ضاربان فراری را شناسایی کردند که مشخص شد مقتول مدتی قبل در افغانستان به یکی از بزرگان طایفه‌اش اهانت کرده و عاملان قتل هم به خاطر همین موضوع او را در تهران پیدا کرده و به قتل رسانده‌اند که تلاش برای بازداشت متهمان در جریان است.

اعتراف مرد افغان به جنایت هولناک

در حادثه دیگری در تعطیلات نوروز مرد افغان در جنایتی هولناک به دختر یک و نیم ساله‌اش تعرض کرد که باعث مرگ او شد. روز حادثه زنی در تهران با اورژانس تماس گرفت و گفت حال دختر یک و نیم ساله‌اش بد است. وقتی امدادگران به محل حادثه رسیدند مرگ دختر را که به طرز مرموزی فوت کرده بود تأیید کردند. زن افغان گفت: من و شوهرم هر دو تبعه افغان هستیم و چند سالی است در تهران زندگی می‌کنیم و ساعتی قبل برای خرید به بازار رفتم و دخترم همراه شوهرم در خانه بودند. وقتی به خانه برگشتم دیدم دخترم حالش بد است. معاینات تیم پزشکی قانونی در محل حادثه نشان داد دختر یک و نیم سال مورد آزار و اذیت قرار گرفته و به همین علت هم فوت کرده است. با مشخص شدن علت حادثه پرونده وارد مرحله تازه‌ای شد و تیمی از کارآگاهان جنایی وارد عمل شدند و در نخستین گام پدر کودک را به عنوان مظنون بازداشت کردند. متهم در بازجویی‌ها به جنایت هولناک اعتراف کرد. تحقیقات از متهم ادامه دارد.

مرگ قاتل زنجیره‌ای در نخستین روز سال نو

۲۶‌اسفندماه سال قبل مأموران پلیس شهرستان کنگان استان بوشهر از قتل یک نفر با خبر و راهی محل شدند. بررسی‌ها نشان داد مقتول بر اثر شلیک گلوله اسلحه کلاشنیکف به قتل رسیده است. در حالی که تحقیقات برای شناسایی قاتل ادامه داشت به مأموران پلیس خبر رسید قاتل ساعت‌۲۱ شامگاه‌۲۸ اسفند با اسلحه کلاشنیکف وارد خانه پسر عموی خود شده و هفت‌زن و مرد دیگر را هم به قتل رسانده است.

فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: بررسی‌های فنی مأموران پلیس نشان داد قاتل زنجیره‌ای قصد دارد در منطقه گوده افراد دیگری را به خاطر خصومت شخصی به قتل برساند که مأموران پلیس این افراد را برای حفاظت از جانشان به مقر انتظامی منتقل می‌کنند. سردار خلیل واعظی ادامه داد: صبح یک‌شنبه اول فروردین قاتل برای کشتن این افراد وارد مقر انتظامی می‌شود و شروع به عکس و فیلمبرداری می‌کند که مأموران پلیس از او می‌خواهند تسلیم شود، اما وی مقاومت و به سمت مأموران تیراندازی می‌کند که در نهایت با اصابت گلوله مأموران پلیس کشته می‌شود.

به گفته این مقام انتظامی قاتل زنجیره‌ای سابقه یک قتل دیگر در سال‌۱۳۷۲ و همچنین ۲۰‌سال حبس به جرم حمل مواد مخدر در یکی از کشور‌های خلیج فارس را داشته است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار