فرهنگ سازی امدادگری در هنگام بحران ها و بلایای طبیعی با اجرای "طرح ملی یاس"
کد خبر: 1042135
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004N6d
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۹
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان:
"طرح ملی یاس" با هدف ترویج فرهنگ امدادگری، به دختران تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) برای نقش آفرینی در جامعه شروع به کار کرد.

به نقل ازپایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، "طرح ملی یاس" با حضور کریم زارع، مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان و مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان رسما افتتاح گردید.

در این مراسم کریم زارع مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان اظهار داشت: "طرح ملی یاس" به منظور توانمندسازی و ارتقای اجتماعی و فرهنگی مددجویان امداد از آبان‌ماه سال جاری با همکاری سازمان هلال احمر آغاز شد.

مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان گفت: هدف از اجرای این طرح فرهنگ سازی امدادگری در هنگام بحران ها و بلایای طبیعی است. این طرح جایگاه دختران و ایجاد حس خود باوری در آنان را تقویت می کند.

زارع بیان داشت: فرهنگ سازی رکن اصلی در توانمندی سازی خانواده های تحت حمایت است. دختران خانواده های تحت حمایت با آموزش امدادگری و مدیریت بحران، می توانند علاوه بر تقویت حس ارزشمندی اجتماعی، برای کمک در بحران ها بسیار موثر واقع شوند.

وی ادامه داد: از آنجا که مردم به هر دو نهاد هلال احمر و کمیته امداد اعتماد دارند، راه اندازی خانه های طرح ملی یاس نیز در جهت حفظ و تقویت این اعتماد عمومی انجام می شود.

ایشان افزود: در استان اصفهان ۱۲۶ نفر در اولین دوره آموزشی شرکت کردند و برای این افراد گواهی نامه های معتبر صادر شده است. 

علی محمدهاشمی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان نیز در این مراسم اظهار داشت: آموزش امداد، آشنایی با مخاطرات و مهارت های زندگی و بحث کسب وکار از جمله اهداف اصلی این طرح است که در شهرستان ها آغاز شده است.

وی گفت: طرح ملی یاس اهداف مشترکی با کمیته امداد دارد و خانه های هلال با مراکز نیکوکاری می توانند کانون اجرای برنامه های مشترک باشند و محور قرار گیرند و با هم افزایی اقدامات خوبی صورت پذیرد. 

 

 

 

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار