سفر به ۹۱ درصد شهر‌های کشور آزاد است
کد خبر: 1042119
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004N6N
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۴
رئیس پلیس راهور ناجا اعلام کرد که سفر در ۹۱‌درصد از شهر‌های کشور آزاد است.
سرویس حوادث جوان آنلاین: سردار سید کمال هادیانفر در همایش طلایه‌داران فرهنگ ترافیک با اشاره به کاهش جان‌باختگان سوانح رانندگی گفت: یکی از اقدامات اثرگذار در ارتقای فرهنگ آموزش رانندگی و کاهش سوانح، استفاده از همیاران، بازرسان نامحسوس و تعامل وزارت آموزش و پرورش با پلیس راهور بود که منجر به کاهش تخلفات و تصادفات شد. رئیس پلیس راهور افزود: امروز میزان جان‌باختگان تصادفات به ۱۵‌هزار نفر کاهش پیدا کرده است که بخش عمده‌ای از این کاهش مربوط به همیارانی است که سال‌های گذشته همیار پلیس بودند و اکنون راننده شده‌اند یعنی آموزش تأثیرگذار بوده‌است.

وی ادامه داد: اگر راننده کمربند ببندد، در صورت بروز تصادف تا ۸۰‌درصد جانش حفظ می‌شود. هادیانفر با بیان اینکه استفاده صحیح از وسیله‌نقلیه و تصادفات حائز اهمیت است، گفت: تأثیر کرونا در کاهش جان‌باختگان و مجروحان سوانح رانندگی در سال جاری فقط ۳۰‌درصد بوده است.

وی درباره وضعیت سفر‌های نوروزی نیز اظهار کرد: بنابر مصوبات ستاد ملی کرونا، در ۹۱‌درصد از شهر‌های کشور سفر آزاد است، فقط ۴۰ شهر وضعیت قرمز و نارنجی و محدودیت سفر دارند، البته توصیه می‌کنیم که هموطنان سفر نروند. رئیس پلیس راهور افزود: اگر مردم ناگزیر به سفر نیز شدند، سفر به شهر‌های آبی و زرد با رعایت پروتکل‌ها بلامانع است. این مقام انتظامی بیان کرد: اگر هموطنان به شهر‌های زرد و آبی سفر کرده باشند و وضعیت آن شهر‌ها به نارنجی و قرمز تغییر پیدا کند تا سه‌روز فرصت دارند از شهر مذکور خارج شوند وگرنه مشمول جریمه خواهند شد. همچنین هر خودروی غیربومی که در شهر‌های قرمز و نارنجی تردد داشته باشد در هر ۲۴‌ساعت یکبار جریمه می‌شود.

وی تصریح کرد: به همکاران تأکید کرده‌ایم که ضمن تکریم مردم، بدون تنش و درگیری اقدامات خود را انجام دهند و اگر خودرویی اصرار به ورود به شهر‌های قرمز و نارنجی را داشت، آن‌ها را اعمال قانون کنند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار