پایین‌آمدن آستانه تحمل مدیران راه را بر اصلاح امور می‌بندد
کد خبر: 1042038
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004N54
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۱
انجمن صنفی روزنامه‌نگاران آذربایجان‌شرقی در بیانیه‌ای به پایین‌آمدن آستانه تحمل مدیران استانی نسبت به کوچک‌ترین نقد، اعتراض و انعکاس، آن را مانعی بر سر راه اصلاح امور و تعالی مجموعه‌ها عنوان کرد.

در این بیانیه  آمده است: سالی که گذشت سالی بود همراه دغدغه‌های کوچک و بزرگ، سختی‌های غریب و از دست دادن‌های بسیار. سالی همراه با مجاهدت اقشار مختلف، سال ایستادگی و همراهی برای خلق حماسه‌ای دیگر.

این بیانیه می‌افزاید: در کنار تمام از خود گذشتگی کادر درمان و تلاشگران بخش‌های مرتبط با سلامت مردم و جامعه، در این سال شاهد تلاش مضاعف اهالی رسانه برای پوشش این مجاهدت ها نیز بودیم. اتفاقی که به همراهی جامعه با تحولات این عرصه منجر شده و امکان اثربخشی تلاش‌های صورت گرفته را دوچندان ساخته است.

در ادامه این بیانیه آمده است: در چنین فضایی با پیچیدگی های بسیار آغشته به ویروس کرونا، نیازمند تعامل و همراهی هر چه بیشتر نهادها و متولیان با اهالی رسانه به عنوان چشمان بینای جامعه و سرمنشا توسعه پایدار میهن هستیم. اتفاقی که متاسفانه شاهد روندی مثبت نیست و به شکل مستمر شاهد رخدادهای تاسف برانگیز در رابطه با آن هستیم.

این امر کاملا مخالف مصوبات صریح کشوری در رابطه با عمل به "آیین‌نامه اجرایی قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات" و مانع کسب اطلاع مردم با عنوان ولی‌نعمت و صاحب این امور است و مقاومت مدیران در خصوص جای سوال دارد.

در ادامه این بیانیه تاکید شده است: مایه تعجب است که متولیان امور در جایگاه‌های مختلف، از اهالی رسانه دوری جسته و نه تنها برگزاری نشست‌های شفاف رسانه‌ای‌شان، سالی یکبار هم ممکن نمی‌شود خود را مسوول پاسخگویی به اهالی خبر و رسانه نیز ندانسته و با اهتمام به تشدید بی‌خبری، مدعی کار خالصانه هستند، در عین حال، پایین آمدن بی‌سابقه آستانه تحمل مدیران نسبت به کوچک‌ترین نقد، اعتراض و انعکاسی، راه را بر اصلاح امور و تعالی مجموعه‌ها خواهد بست.

انجمن صنفی روزنامه‌نگاران آذربایجان‌شرقی در این بیانیه تصریح کرده است: همچنین در کنار عدم همراهی برخی متولیان با رسانه‌ها، استمرار شکایت از رسانه‌ها به جهت انتشار هر سخن و کلام و تصویری که مقبول نظرشان نیافتد، راه را بر شفافیت امور می‌بندد و فضایی ایجاد می‌کند که ثمره‌ای جز پشیمانی ندارد.

تکرار متاثرکننده انواع شکایات ریز و درشت از اهالی رسانه استان در مدت سال سخت کرونایی، علاوه بر ایجاد خستگی روحی، موجب استهلاک امر اطلاع‌رسانی همچنین تاثیر نامحسوس بر روند اطلاع‌رسانی صحیح و به هنگام خواهد بود اتفاقی که در صورت استمرار، موجب لطمه به دامنه‌های شفافیت شده و دود آن در نهایت در چشم جامعه فرو خواهد رفت.

 در پایان این بیانیه با یادآور ساختن تلاش بی‌دریغ اهالی رسانه که همگام با مدافعان سلامت، در جایگاه "مدافعان آگاهی" جان شیرین را کف دست در طبق اخلاص گذاشته و در خطوط مقدم مبارزه با کرونا، به اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی مبادرت ورزیده‌اند، سختی کار و تلاش این همکاران را یادآور می‌شویم.

شمار شهدای خانواده رسانه در سراسر کشور همچنین ابتلای بسیاری از همکاران رسانه‌ای در استان به ویروس کرونا، جان‌مایه‌ای می‌خواهد از جنس ایثار. به حرمت این تلاش خالصانه، راه اهالی رسانه‌ را اگر هموار نمی‌کنیم، حداقل صعب‌العبورتر از چیزی که هست، نکنیم.

سال جدید، برای همه ما سالی سرشار از تلاش و مجاهدت مستمر خواهد بود. برای همه مایی که دانایی و آگاهی را رسالت خود می‌دانیم، امید که با یاری حق جل جلاله، دلسوزان و صاحب‌نظران و شهروندان نیک‌اندیش، سال ۱۴۰۰ را با کوله باری از برکت و خاطرات خوب به انتها برسانیم.

برچسب ها: تبریز ، رسانه ، فضا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار