انتقاد پیمان معادی از سیاست‌های مکرون درباره مسلمانان
کد خبر: 1042026
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004N4s
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۹
در گفتگو با تلویزیون فرانسه مطرح شد
پیمان معادی در مصاحبه‌ای آنلاین درباره وضعیت مهاجران امروز فرانسه صحبت کرد و رئیس‌جمهوری این کشور را به خاطر بی‌اطلاعی درباره دین اسلام زیر سؤال برد.
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین: پیمان معادی در مصاحبه خود با یک شبکه تلویزیونی فرانسه که به بهانه ایفای نقش یک مهاجر در فیلم فرانسوی «شیفت شب» صورت گرفت، در پاسخ به این سؤال که به نظرتان برای یک مهاجر راحت‌تر است جذب جامعه فرانسه شود یا امریکا؟ گفت: فرانسوی‌ها فکر می‌کنند هویت ملی‌شان بر ایده‌ال‌های جمهوریخواهی جهانی بنا شده، برابری، سکولاریسم فرانسوی و... در واقع لائیسیته، اما آیا واقعاً این گونه است؟

وی در ادامه گفت: سؤالی که دارم این است که آیا یک زن جوان مسلمان که در حومه پاریس زندگی می‌کند، واقعاً همین احساس را دارد؟

معادی افزود: همه می‌دانیم اسلام بزرگ‌ترین اقلیت مذهبی در فرانسه است ولی رئیس‌جمهوری فرانسه با نادانی دین اسلام را در همه دنیا دینی در بحران می‌نامد.

من فکر می‌کنم هویتی که گشوده نباشد و نتواند گونه‌های دیگر هویت‌ها را بپذیرد، هویتی است که دچار بحران شده است.

وی افزود: این انتظار برای جذب دیگران در جامعه، خودش دیدگاهی مسئله‌ساز است. ما نباید بر تک‌تک مهاجران فشار وارد کنیم که جذب جامعه ما شوند بلکه به جای آن باید سؤال کنیم ما چطور می‌توانیم به عنوان یک جامعه میزبان آن‌ها باشیم و از حس همنوع‌دوستی برخوردار باشیم، این باید شیوه ما باشد.

وی در پاسخ به سؤالی درباره اینکه آیا درباره بحران پناهندگی حس ناتوانی می‌کند گفت: نه حس ناتوانی نمی‌کنم بلکه حس عصبانی شدن به من دست می‌دهد. غمگین می‌شوم. حس ناامیدی می‌کنم. هیچ‌کس فرزندانش را در قایق نمی‌گذارد و به آب بزند مگر اینکه حس کند آب امن‌تر از خشکی است و دولت‌های اروپایی افرادی را جریمه می‌کنند که سعی دارند به پناهندگان کمک کنند. آیا این یادآور وضعیت مهاجران در جریان جنگ جهانی دوم نیست؟ آیا ما باید همان اشتباهات فاجعه‌بار را تکرار کنیم؟ بله داریم همین کار را می‌کنیم. ما فراموش می‌کنیم بحران تاریخی پناهندگی را بررسی کنیم. این بی‌پناهان از چه چیزی فرار می‌کنند؟ از جنگ، خشکسالی، نسل‌کشی؟ چطور این کشور‌ها به اینجا رسیدند؟ ۵۰ یا ۱۰۰سال پیش چه اتفاقی برایشان افتاد که امروز درگیر جنگ هستند و مردم آن‌ها امروز باید با عواقب آن ماجرا‌ها روبه‌رو شوند؟

معادی در ادامه عنوان کرد: نه من حس ناتوانی نمی‌کنم. من حس می‌کنم که قدرت دارم تا دنیا را تغییر دهم. یک کم، خیلی کوچک... زیرا من یک بازیگرم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار