باید نهادهای خدمت رسانی به مناطق محروم را پای کاربیاوریم
کد خبر: 1041935
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004N3P
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۰
استاندار خراسان رضوی در جمع خبرنگاران فعال حاشیه شهر:
استاندار خراسان رضوی گفت:رسانه‌ها و مدیران باید با تعامل و هم‌افزایی، وحدت و انسجام برای پیگیری مشکلات «ید واحده» باشند.

محمدصادق معتمدیان در دیدار با جمعی از خبرنگاران فعال حوزه حاشیه شهر مشهد که در محل دفتر استاندار برگزار شد،اظهار کرد: در حاشیه شهر مشهد عقب افتادگی‌هایی در حوزه‌های مختلف وجود دارد که با امکانات موجود نمی‌توان آن‌ها را جبران کرد.در این راستا باید تلاش کنیم توجه ملی را در جهت رفع محرومیت‌ها و تامین اعتبارات لازم برای ساماندهی حاشیه شهر مشهد جلب کنیم.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به لزوم اولویت بندی کردن نیازهای حاشیه شهر ادامه داد:تبیین وضع موجود و ترسیم نقشه راه در شرایط فعلی از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی افزود:بیش از ۷۰۰ پروژه عمرانی و زیر بنایی در قالب طرح‌های باز‌آفرینی شهری در مناطق حاشیه‌ای مشهد در حوزه‌های بهداشتی و درمانی، فرهنگی، آموزشی، ورزشی و تاسیسات زیربنایی اجرا خواهد شد که به ۸ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

معتمدیان با تاکید بر مسئولیت دستگاه‌های حاکمیتی در راستای رسیدگی به مناطق محروم از جمله حاشیه شهر مشهد، خاطرنشان کرد: باید نگاه به حاشیه شهر را تغییر داده و به مردم حاشیه شهر هویت بدهیم.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به اینکه باید از ظرفیت‌های ملی در راستای ساماندهی حاشیه شهر استفاده شود، تاکید کرد:باید نهادهایی که در امر خدمت‌رسانی به مناطق محروم ماموریت دارند را پای کار بیاوریم.

وی گفت:برای افزایش سهم استان از اعتبارات ملی نیازمند ارتباط قوی‌تر با مدیران و روسای این دستگاه‌ها هستیم.

معتمدیان بیان کرد:با همکاری و تعامل بسیار خوب ارکان مختلف حوزه مدیریت شهری، در حوزه ارتقای شاخص‌های عمرانی در سطح مناطق حاشیه‌ای شهر مشهد طی آینده نزدیک شاهد تحولات خوبی خواهیم بود.

استاندار خراسان رضوی در بخش دیگری از سخنان خود به تاثیرات تحرک بخشی حوزه عمران در اقتصاد استان پرداخت و گفت: به دنبال تحرک و پویایی بخش عمران در استان هستیم و در همین راستا بعد از ۲۵ سال مشکل بافت پیرامونی حرم مطهر مرتفع شد.

وی نقش رسانه‌ها را در انعکاس مشکلات قابل توجه دانست و تاکید کرد:در کنار پرداختن به نقاط مثبت و منفی دستگاه‌ها، فرهنگ مطالبه‌گری از آن‌ها باید ترویج یابد.

معتمدیان بیان کرد:رسانه‌ها و مدیران باید با تعامل، هم‌افزایی و وحدت برای پیگیری مشکلات انسجام داشته باشند.

استاندار خراسان رضوی رسانه‌ها را یکی از ارکان ساماندهی حاشیه شهر مشهد برشمرد و افزود: رسانه‌ها باید با یکصدایی به مدیریت استان در جهت رفع مشکلات کمک کنند تا برای توسعه این مناطق ریل‌گذاری درستی انجام بشود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار