ضرب الاجل رئیسی برای نساجی مازندران
کد خبر: 1041872
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004N2O
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۳:۰۰
رئیس قوه قضائیه در نخستین برنامه از سفر به استان مازندران با حضور در کارخانه نساجی قائمشهر، از بخش‌های مختلف این کارخانه بازدید کرد و با کارگران آن به گفتگو پرداخت. او گفت: ظرف دو ماه و نیم آینده هیئت داوری باید وضعیت این کارخانه را به لحاظ مالکیت مشخص کند و ما در این زمینه تأکیدات لازم را انجام داده‌ایم.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در جمع کارگران این کارخانه اظهار داشت: کارخانه نساجی قائمشهر در سال ۸۸ واگذار شد و متأسفانه فردی که این کارخانه به او واگذار شد، نتوانست به تعهد خود مبنی بر اشتغالزایی برای ۲ هزار نفر و افزایش تولید در کارخانه عمل کند. با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر جهش تولید، خوشبختانه بخشی از کارخانه نساجی قائمشهر راه اندازی شد و بخش دیگر نیز در مسیر بهره برداری قرار دارد و بنا بر آن شده است که ظرف حداکثر پنج ماه آینده، خط تولید جدید نساجی قائمشهر راه اندازی شود.

آیت‌الله رئیسی با اشاره به ضرورت تعیین تکلیف کارخانه نساجی قائمشهر از حیث مالکیت گفت: ظرف دو ماه و نیم آینده هیئت داوری باید وضعیت این کارخانه را به لحاظ مالکیت مشخص کند و ما در این زمینه تأکیدات لازم را انجام داده ایم و مسئولان قضایی نیز پیگیری‌های مربوطه را در این خصوص انجام خواهند داد. رئیس قوه قضائیه افزود: باید از مدیریت خوب کارخانه نساجی قائمشهر که به‌رغم وجود مشکلات حقوقی اجازه توقف کار تولید در این واحد را نداد قدردانی کرد.

راه برون‌رفت از مشکلات کشور در دستان جوانان

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی همچنین در دیدار با نخبگان و نمایندگان اقشار مختلف مردم مازندران، با مهم خواندن نقش سازمان‌های مردم نهاد گفت: هر جا که کار به مردم سپرده شد در آن عرصه به توفیق رسیدیم که جلوه بارز این مقوله، دوران دفاع مقدس است که استان مازندران در آن دوران بیش از ۱۰ هزار شهید تقدیم جبهه اسلام کرد و همین جوانان و رزمندگان بودند که به رغم اعطای همه تجهیزات و تسلیحات از جمله سلاح‌های شیمیایی از جانب غربی‌ها به صدام، پیروزی را نصیب جبهه اسلام کردند. آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه چنانچه زمینه‌های تولیدی و کاریابی مدیریت نشود، عدم اشتغال به وجود می‌آید و به تبع آن فقر و مشکلات خانوادگی ظهور و بروز پیدا می‌کند، افزود: ما راه برون رفت از مشکلات را در دست بیگانگان نمی‌بینیم بلکه اعتقاد داریم این راه برون رفت در دستان جوانان، مردم و مسئولان ما قرار دارد. رئیس دستگاه قضا با تأکید بر این نکته که نباید اجازه داد مردم و خانواده‌ها دچار ناامیدی شوند، عنوان کرد: این مهم فقط در مقام سخن نیست بلکه در مقام عمل نیز تمامی فعل‌ها و ترک فعل‌های ما باید برای مردم امیدآفرین باشد.

آیت‌الله رئیسی در ادامه نظام اداری کارآمد را یکی از جلوه‌های امیدآفرینی در کشور دانست و گفت: با ابتکار و خلاقیت و روحیه انقلابی می‌توان بسیاری از گره‌ها را از امور مردم و کشور گشود، کمااینکه سرداران و رزمندگان ما در جنگ با وجود نبود امکانات کافی بسیاری از گره‌ها را گشودند و نشان دادند که در قاموس جبهه انقلابی «ما نمی‌توانیم» وجود ندارد.

رئیس قوه قضائیه با تأکید بر این نکته که راه مقابله با دشمن، مأیوس کردن او است، گفت: راه مأیوس کردن دشمن نیز تولید قدرت در همه عرصه‌ها از جمله عرصه‌های نظامی، علمی، اقتصادی و اجتماعی است و این مهم با اقدامات فعالانه، اثرگذار و با نیرو‌های انسانی مؤمن، مصمم و بادانش محقق می‌شود.

اولویت برخورد با ویلا‌های غیرقانونی است نه آلونک‌ها

رئیس قوه قضائیه در واکنش به سخنان یکی از حضار مبنی بر تغییر کاربری اراضی در یکی از روستا‌های استان مازندران گفت: با تغییر خلاف قانون کاربری اراضی از ناحیه هر کسی برخورد خواهد شد و در این زمینه اولویت با آلونک‌ها نیست بلکه اولویت‌ها با آن دسته از ویلا‌های اشرافی است که در مقابل چشمان عام و خاص با تصرف اراضی و منابع طبیعی ساخته شده‌اند.

آژانس انرژی اتمی بین المللی نیست پیرو سیاست امریکاست

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی و شورا‌های مجلس اعتقاد دارد آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گاهی به نهادی برای پیاده کردن سیاست‌های امریکا در کشور‌های منطقه تبدیل شده است.

محمدحسن آصفری در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت، در خصوص درز اطلاعات فعالیت‌های هسته‌ای کشورمان و عدم شفاف سازی از سوی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: این مجموعه بین المللی باید جایگاه بی طرفانه و دیدگاه فنی به موضوعات داشته باشد.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: متأسفانه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی همواره در طول تاریخ به نهادی برای پیاده کردن سیاست‌های امریکا در کشور‌های منطقه تبدیل شده است. وی با اشاره به اینکه داشتن دیدگاه بی طرف از سوی این مجموعه رها شده و دغدغه کنونی آن‌ها مبتنی بر افزایش فشار به برخی کشور‌ها است، ادامه داد: به عبارتی رعایت اصول طبقه بندی و حساسیت‌ها در اولویت قرار ندارد بنابراین بار‌ها شاهد بودیم این مجموعه نقش پلیس بد را برای امریکا و رژیم صهیونیستی ایفا می‌کند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: متأسفانه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به جای صدور بیانیه در خصوص فعالیت‌های هسته‌ای غیرصلح آمیز رژیم صهیونیستی و غیره، با دستور امریکا دست به اقداماتی می‌زند که به جایگاه آژانس آسیب وارد می‌کند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار