صادرات آذربایجان شرقی ۳۰ درصد افزایش یافت
کد خبر: 1041820
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004N1Y
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۷
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: امسال به رغم شیوع ویروس کرونا، محدودیت مبادلات تجاری و تشدید تحریم ها شاهد افزایش ۳۰ درصدی ارزش صادرات غیرنفتی از این استان در ۱۱ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته بودیم.

حبیب امین زاده در آیین تجلیل از صادرکنندگان برتر شهرستان بناب با تأکید بر ضرورت اتحاد بخش خصوصی و دولتی در مسیر تولید و تحقق صادرات غیرنفتی استان اظهار کرد: یکی از ارکان های اصلی توسعه کشور، افزایش صادرات غیرنفتی است که به عنوان یکی از محورهای برنامه جهش تولید مطرح بوده و آذربایجان شرقی نیز در راستای تحقق این امر اقدامات خوبی انجام داده است.

رئیس سازمان صمت آذربایجان شرقی همچنین توسعه صنایع پایین دستی را از اولویت های این سازمان اعلام کرد و گفت: آمارهای استانی حاکی از آن است که به رغم شیوع کرونا و تحریم های ظالمانه توانستیم در ۱۱ ماهه سال جاری به اهداف سازمان در امر صادرات دست پیدا کنیم.

وی با بیان اینکه ۹۰ درصد صادرات استان به همت و تلاش بخش خصوصی محقق شده است؛ افزود: بخش خصوصی استان با جدیت در راستای تولید محوری و صادرات محوری حرکت می کند.

امین زاده ضمن استقبال از ضرورت ارتباط تنگاتنگ صنعت با دانشگاه تأکید کرد: دانشگاه بایستی با فعال کردن شرکت های دانش بنیان واحدهای فولاد و صنایع تبدیلی را در شناسایی بازارهای هدف آموزش دهد تا شاهد افزایش کیفیت محصولات تولیدی و افزایش میزان صادرات باشیم.

اتاق بازرگانی در بناب دایر می شود

 نماینده مردم بناب و خوشه مهر در مجلس شورای اسلامی گفت: با پیگیری های صورت گرفته در راستای حل مشکلات و بهبود صادرات به زودی اتاق بازرگانی در این شهرستان استقرار خواهد یافت.

 حجت الاسلام محمد باقری بنابی با بیان اینکه در شهرستان بناب ظرفیت مناسبی برای ارتقای تولید و صادرات وجود دارد؛ افزود: گاهی برخی از تولیدات ما بدون بسته بندی و به صورت فله ای و سنتی صادر می شوند که این به ضرر صنعت و توسعه خواهد بود.

وی بسته بندی محصولات صادراتی را از مشکلات صادرکنندگان این شهرستان عنوان کرد و گفت: در بحث صادرات پیاز تلاش های زیادی صورت گرفت ولی عمده مشکلی که بارها به آن اشاره شده است، مشکل بسته بندی محصول است و باعث شده هم اکنون ۵۰۰ هزار تن پیاز در انبارها انباشته شود.

حجت الاسلام باقری بنابی ضمن تأکید بر حمایت مجلس شورای اسلامی از بخش خصوصی یادآوری کرد: همیشه از بخش خصوصی حمایت کردیم و در آینده نیز حمایت خواهیم کرد ولی در بخش صادرات این صادرکننده است که بایستی به کیفیت محصولات صادراتی خود دقت بیشتری داشته باشد تا کالا بعد از صادرات برگشت نخورد.

وی با تأکید بر ضرورت تعامل و همکاری صنعت با دانشگاه اظهار کرد: تا زمانی که صنعت با دانشگاه ارتباط خود را مستمر نکند، اقدامات و تلاش های صورت گرفته بی فایده بوده و مشکلات همچنان پابرجا خواهد ماند.

حجت الاسلام باقری بنابی در ادامه گریزی نیز به انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و ریاست جمهوری زد و تاکید کرد: اگر بخواهیم تغییراتی در پیشرفت نظام جمهوری اسلامی شاهد باشیم، بایستی انتخابات با شکوهی برگزار کنیم و نباید مشکلات معیشتی و اقتصادی را به آن ربط دهیم تا در سرنوشت کشور کوتاهی نشود.

این نماینده مجلس مشکل بافت شهری بناب، اوضاع نابسامان آسفالت را از مشکلات اساسی این شهر برشمرد و گفت: با انتخاب افراد پاکدست و توانمند می توان اواضع شهر را سامان داد.

برچسب ها: صنعت ، معدن ، صادر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار