اقدامات آستان قدس در دوره شیوع کرونا سنجیده بود
کد خبر: 1041342
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Mtq
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۷
رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور
رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور گفت:اقدامات آستان قدس رضوی در دوره شیوع ویروس کرونا سنجیده و به هنگام بود.

حجت الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج علی اکبری با اشاره به رویکرد آستان قدس رضوی در کمک به محرومان و حادثه دیدگان سراسر کشور،اظهار داشت:واقعیت این است که چشم امید همه ملت ایران به حضرت رضا(ع) است که تجلی رافت و کرامت اند.

امام جمعه موقت تهران گفت:یاد حضرت آرامش بخش و امیدافزا و انگیزه بخش است؛بنابراین رسالت آستان قدس رضوی رسالت بزرگی است و باید این چتر رأفت و عنایت را گسترده کند.لذا مسئولیت آستان قدس رضوی از این حیث خطیر است.

وی بیان کرد:این آستان مقدس دامنه عملکردش را در تجلیل و تکریم زائران خلاصه نمی کند،زیرا آنها جزو وظایف ذاتی است و در این بخش هم بسیار موفق است و تدابیر خاصی اندیشیده شده است.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گفت:مردم وقتی در این محیط عرشی حاضر می شوند بسیار تکریم می شوند.عزیزان در بخش های مختلف آستان قدس سنگ تمام گذاشته اند و ابتکاراتی نیز همواره وجود دارد.

حاج علی اکبری اظهار داشت:رسالت و مسئولیت آستان قدس رضوی در این زمینه محدود به زائران نمی شود و برای گره گشایی از امور در پهنه اجتماعی همواره وارد عمل می شود که بسیار مغتنم است.

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد بیان کرد:از منظر اجتماعی و در بعد فریادرسی به محرومان راهبرد صحیحی از سوی آستان قدس رضوی اتخاذ شده و وقتی کار به نام حضرت رضا(ع) انجام می شود حال روحی و معنوی محرومان نیز دگرگون می شود.

حاج علی اکبری گفت:در یک سال اخیر نیز شاهد محدودسازی زیارت بودیم. اتفاقی که در راستای سلامت مردم رقم خورد و آستان قدس از این مسئله نیز سربلند خارج شد.

وی با تاکید بر اینکه محدودیت ها از سوی آستان قدس بهنگام و دقیق بود خاطرنشان کرد:در ایام بسته بودن درب های حرم مطهر بروی زائران همه خادمان حضرت رضا(ع) دست به دست هم دادند و با ابزار رسانه غوغا کردند تا دلتنگی مردم نسبت به حضرت رضا(ع) برطرف شود و در فضای مجازی نیز اقدامات خوبی صورت گرفت.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار