رویکرد پدافند غیرعامل در حوزه سایبری، استفاده از فرصت‌ها و مقابله با تهدیدهاست
کد خبر: 1041300
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004MtA
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۷
قائم مقام سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی در جلسه توجیهی مدیران ومسئولین سازمان و ادارات تابعه با موضوع بحث سایبری در پدافند غیر عامل بر رصد و پایش مداوم شبکه سازمان، انجام رزمایش و تمرین‌های مختلف جهت ارزیابی آمادگی‌ها در برابر تهدیدات و شناسایی آسیب‌های حوزه سایبری و راهکارهای عملی و مقابله با آن را تاکید کرد.

جواد اسماعیلی ضمن تشریح چالش‌های حال حاضر حوزه سایبری، افزود: یکی از مؤلفه‌‌های تأمین امنیت غذایی که پدافند غیرعامل نیز نقشی مهم و مؤثر در آن دارد، ایجاد امنیت در حوزه فناوری اطلاعات است. «بررسی الزامات، ملاحظات و راهبرد‌های آمادگی در برابر حملات سایبری با رویکرد پدافند غیرعامل»،از جمله مسائل مهمی است که میتواند  در جهت کاهش آسیب پذیری‌‌های ناشی ازحملات سایبری نقش مهمی داشته باشد بنابراین برای تامین امنیت غذایی باید قدرت اثر تهدیدات را کاهش و آستانه آسیب پذیری بخش کشاورزی را افزایش دهیم و پدافند غیر عامل در بخش کشاورزی یکی از زیر ساختهای مهم و موثر توسعه پایدار بخش کشاورزی است.
وی با بیان اینکه استکبار جهانی بارها با تولید جنگ افزارهای سایبری قصد ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران را داشته است گفت: در کنار تولید این جنگ افزارها همواره سعی دارند با ایجاد اختلال در زیرساخت‌های سایبری و ارتباطی کشور باعث توقف ارائه خدمات ضروری و به وجود آمدن نارضایتی عمومی و تضعیف حاکمیت کشور شوند.
قائم مقام سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی رویکرد پدافند غیرعامل در حوزه سایبری را استفاده از فرصت‌ها و مقابله با تهدیدها اعلام و کرد و افزود: ماموریت پدافند غیرعامل رصد و شناسایی تهدیدات حوزه‌های مختلف، اطلاع رسانی و هشدار به موقع و تقویت زیرساخت‌هاست تا مسئولان و متولیان مرتبط در بخش های مختلف جهاد کشاورزی نسبت به اتخاذ تدابیر پیشگیرانه و مقابله‌ای اقدام کنند.
وی با اشاره به نقش و اهمیت آموزش در پیشگیری و کاهش آسییب‌ها و تهدیدات این حوزه در بخش کشاورزی، بر اجرای دوره‌های امنیت سایبری در سطح عمومی و تخصصی برای کارشناسان و مدیران سازمان و حتی مدیران واحدهای تولیدی تاکید کرد.
مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان نیز با اشاره به اهمیت امنیت سایبری سازمان در برهه زمانی حاضر که کشور مورد هجمه همه جانبه دشمنان قرار دارد، بر نقش نظارت و بازدیدهای سایبری دستگاه‌ها در جهت کاهش راه‌های نفوذ و تهدیدات زیرساخت‌های سایبری سازمان تاکید کرد.
حاج آقای احمدی پناه اظهار داشت: امروز دشمنان در عرصه‌های غیرنظامی با روش‌ها و ابزار مختلف کشورمان را تهدید می‌کنند از این‌رو باید با گسترش آموزش‌های مربوط به پدافند غیرعامل آمادگی مقابله با این تهدیدهای نوین را داشته باشیم.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار