فرایند انتخابات شورا‌ها آغاز شد
کد خبر: 1041250
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004MsM
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۴
با دستور وزیر کشور به فرمانداران و بخشداران
وزیر کشور در حالی دستور شروع فرایند انتخابات شورا‌های اسلامی شهر و روستا را به فرمانداران و بخشداران سراسر کشور صادر کرد که ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات شورا‌های اسلامی شهر از روز پنج شنبه آغاز می‌شود.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، عبدالرضا رحمانی فضلی در ابلاغیه‌ای به فرمانداران و بخشداران سراسر کشور، در اجرای ماده (۴۸) قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شورا‌های اسلامی کشور و ماده (۲۲) آیین نامه اجرایی انتخابات شورا‌های اسلامی شهر و ماده (۲۱) آیین نامه اجرایی انتخابات شورا‌های اسلامی روستا، دستور شروع فرایند انتخابات شورا‌های اسلامی شهر و روستا را صادر کرد.

در این ابلاغیه خطاب به فرمانداران و بخشداران آمده است: ضروری است بر اساس مواد (۳۵) و (۳۶) قانون مذکور نسبت به تشکیل هیئت‌های اجرایی و انجام سایر برنامه‌های انتخابات ششمین دوره شورای اسلامی شهر و روستا طبق برنامه زمانبندی ابلاغی و در مهلت‌های قانونی مقرر اقدام و وصول این بخشنامه را مطابق فرم شماره (۲) از طریق سامانه جامع انتخابات به ستاد انتخابات کشور اعلام نمایید.

همچنین در ابلاغیه وزیر کشور اشاره شده است با توجه به رعایت پروتکل‌های بهداشتی انتخابات مورد نظر ستاد ملی مدیریت کرونا و براساس توافق سه جانبه ستاد انتخابات کشور و هیئت‌های مرکزی نظارت موضوع نامه شماره ۱۹۴۳۲۲ مورخ سوم اسفند ماه ۱۳۹۹ انتخاب معتمدین هیئت‌های اجرایی مطابق با مفاد نامه شماره ۲۰۴۸۳۱ مورخ ۱۶ اسفند ماه ۱۳۹۹ انجام می‌پذیرد.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری همزمان با انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی در شش حوزه، میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری در سه حوزه انتخاباتی و انتخابات شورا‌های اسلامی شهر و روستا در یک هزار و ۳۷۲ شهر و ۴۰ هزار و ۶۲۰ روستا و تیره عشایری ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برگزار می‌شود. ثبت‌نام نامزد‌های انتخابات شورا‌های اسلامی شهر‌ها از روز پنج شنبه ۲۰ اسفند آغاز و تا ۲۶ اسفند ادامه خواهد داشت. ثبت نام نامزد‌های شورا‌های اسلامی روستا‌ها و عشایر هم از ۱۶تا ۲۲ فروردین ماه سال ۱۴۰۰ خواهد بود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار