ساخت پروژه کمپ معتادان متجاهر رویای محقق شده
کد خبر: 1041201
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004MrZ
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۹
شهردار مشهد در پست اینستاگرامی خود مطرح کرد
شهردار مشهد گفت:کمپ نگهداری معتادان متجاهر در دو فاز پیش بینی شده است که در ابتدا امکان نگهداری و درمان 500 نفر و در آینده تا سه هزار نفر را دارد که فکر می کنم می تواند کمک ویژه ای به جمع آوری معتادان متجاهر از سطح شهر مشهد و کمک به آن ها برای شروع یک زندگی سالم و جدید کند.

شهردارمشهد، در پست اینستاگرامی خود در خصوص احداث کمپ معتادان متجاهر می نویسد؛

"همیشه تاکید و درخواست داشته ایم که برای رفع یا کاهش آسیب های اجتماعی در شهر باید به یک قرارگاه فرماندهی برسیم. این موضوع یک مساله فراسازمانی است و باید همه دستگاه های ذی ربط پای کار آمده تا بتوانیم آسیب ها را به حداقل برسانیم.

با شیوع کرونا یکی از نگرانی های بزرگ، موضوع معتادان متجاهر بود که حضور آنان در سطح شهر نمایان است. واقعیت این است که به عنوان متولی، این مساله ارتباطی به مدیریت شهری، شورای شهر و شهرداری مشهد نداشت اما واقعا نیاز بود تا با ورود به این موضوع و با همکاری سایر دستگاه ها از جمله استانداری، دادستانی و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و نیروی انتظامی برای یکی از مهمترین معظلات اجتماعی و حتی سلامت شهروندان اقدام اساسی کنیم.

زیرا نادیده گرفتن این بخش از جامعه که در سطح شهر پراکنده بودند، می توانست به عنوان ناقلان سیار ویروس برای کل شهر آسیب زا باشد؛ هرچند مدعی نیستیم که موفقیت 100 درصدی در این زمینه کسب شده است اما فکر می کنم توانسته ایم بخش مهمی از آن را مدیریت کنیم.

اگر در خاطرتان باشد با شما درباره احداث کمپ ویژه معتادان متجاهر صحبت کرده بودم. فضایی برای نگهداری و درمان این دسته از همشهریانمان که در آن جا بتوانیم در کنار درمان برای آنان اشتغال زایی هم انجام دهیم و به هدف اصلی خود که کنترل این آسیب اجتماعی است، برسیم.

تیرماه امسال این پروژه را در جاده حسن آباد شروع کردیم و انصافا شبیه به یک رویا بود که در فاصله هشت ماهه فرآیند ساخت این پروژه به اتمام برسد اما با تلاش همکارانم در معاونت عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد و حمایت همه جانبه شورای اسلامی شهر مشهد این اتفاق رخ داد.

جا دارد مجدد به آقای کاظمی و همکاران ایشان در معاونت عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد خداقوت بگویم و همچنین از آقایان صالحی و سلطانی نیز تشکر و قدردانی داشته باشم ضمن اینکه جا دارد از آقای شهریاری عضو شورای اسلامی شهر مشهد بابت حمایت همیشگی در این کار و همه کارهای خوبی که در این شهر در حال انجام است، تشکر ویژه داشته باشم.

این کمپ در دو فاز پیش بینی شده است که در ابتدا امکان نگهداری و درمان 500 نفر و در آینده تا سه هزار نفر را دارد که فکر می کنم می تواند کمک ویژه ای به جمع آوری معتادان متجاهر از سطح شهر مشهد و کمک به آن ها برای شروع یک زندگی سالم و جدید کند و مطمئنا در زیباتر شدن چهره شهر و بیشتر شدن شوق زندگی هم تاثیر خود را برجای بگذارد."

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار