حال و هوای زیباتر بهار 1400 با المان های نوروزی
کد خبر: 1040418
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Mew
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۷
معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد مطرح کرد
محمدمحسن مصحفی با بیان این مطلب، اظهار کرد:ازهفته گذشته نصب آلمان‌ های نوروزی در سطح شهر آغاز شده و تعداد 59 المان به همراه تعداد سازه، به زیبایی خیابان‌ ها و معابر شهر رونق می بخشد.

وی ادامه داد:ساخت و نصب آلمان‌ های نوروزی در شهر مشهد علاوه بر آنکه به فضای شهر در آستانه سال نو و بهار رنگ و رویی با طروات بیشتر می‌ دهد و تلاشی است برای وارد کردن هنر در زندگی روزمره شهروندان و تزریق لطافت آن در معابر شهری است.

معاون شهردار ورییس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد تصریح کرد: سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد برای طراحی و ساخت این آلمان‌ ها از توان هنرمندان شهر و کشور کمک گرفته و این کار در چارچوب فراخوان چهارمین جشنواره هنرهای شهری خانه بهار مشهد ۱۴۰۰ و در سه رویکرد هویت، دستاورد و نگاه به آینده پذیرای طرح‌ های هنرمندان در رشته‌ های مختلف هنرهای شهری بوده است.

مصحفی با اشاره به مکان‌های جانمایی این المان‌ ها، ادامه داد: از بامداد پنجشنبه هفتم اسفندماه، نصب نمادهای نوروزی در مشهد آغاز شد و طی آن المان‌ های «خورشید» در ابتدای بولوار ابوذر غفاری، «عیدی سازی» در ورودی قطارشهری ایستگاه احمدآباد، «چون به درختی رسیدی به تماشا بمان» در حدفاصل چهارراه دکترا تا میدان دکتر شریعتی نصب شد.

در ادامه نیز صدرا یوسفی معاون فرهنگی سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد ادامه داد: المان «کووید19» در میدان جانباز، «پرنده فیروزه ای» در آیلند میانی چهارراه احمدآباد، «در اوج شادی» در ابتدای بولوار موسوی قوچانی، «سنت تصویری برای عید و سالگشت آن» در بولوار عبادی تقاطع بهمن و رو به روی معلم ۱۳ نیز جانمایی شد.

وی تصریح کرد: «گل کوچیک» در میدان پرواز، «جعبه موزیکال» رو به روی سازمان پسماند، «ساعت» در بوستان باغ ملی، «رویش» در چهارراه گلستان، «رستاخیز» در میدان قائم، «حس ناب» در چهارراه مخابرات شهرک غرب و المان «نوبهار» در میدان استقلال نصب شده است. مابقی المان‌ها نیز به صورت متناوب نصب خواهند شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار