کاهش بروکراسی اداری مهمترین راه حل رفع موانع تولید
کد خبر: 1040316
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004MdI
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۹
درنشست ستاد تسهیل ورفع موانع تولید مطرح شد
استاندار خراسان رضوی گفت:ماهیت کاری کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کاهش بوروکراسی اداری جهت رفع موانع تولید است.

محمد صادق معتمدیان استاندار خراسان رضوی در نشست این کارگروه در محل استانداری اظهار کرد:مشکلات این واحدها در خصوص تامین زمین، برق، آب و گاز؛ تقسیط بدهی به شرکت‌های خدماتی و تمدید کارت بازرگانی بوده که تصمیمات لازم برای رفع مشکل آنها گرفته و دستگاه‌های اجرایی موظف به اجرای آنها شدند.

محمدصادق معتمدیان افزود:ماهیت کاری کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کاهش بوروکراسی اداری برای حل مشکلات بخش تولید است.

وی بیان کرد:سرمایه‌گذاری که برای ایجاد تولید واشتغال هزینه هنگفتی کرده است،نباید به دلیل مشکلات زیرساختی یا بدهی بانکی و عدم تامین نیازهای خود فعالیتش را تعطیل کند.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به مشکل تامین برق دربرخی شهرک‌های صنعتی استان،خواستار پیگیری دستگاه‌های اجرایی به منظور تامین اعتبار و ایجاد یا تقویت پست‌های برق برای تامین نیاز کامل واحدهای تولیدی شد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی نیز دراین نشست گفت:تقریبا اغلب شهرک‌های صنعتی در استان در تامین برق مشکل دارند و ایجاد پست برق در ۱۰ شهرک صنعتی استان از اولویت لازم برخوردار است.

رضا شجاعی افزود:در صورتی که سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان رضوی از محل بودجه استانی یک سوم اعتبار لازم برای ایجاد پست‌های برق را تامین کند، شرکت شهرک‌های صنعتی استان باقی اعتبار مورد نیاز را اختصاص خواهد داد.

مهدی علومی،معاون برنامه ریزی و تحقیقات شرکت برق منطقه‌ای خراسان نیز در این نشست گفت:بودجه استانی کمی برای ایجاد پست برق در شهرک‌های صنعتی اختصاص می‌یابد اما طبق قانون بخشی از هزینه این پست باید از محل بودجه استانی تامین شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی نیز دراین نشست گفت:از سال ۱۳۹۴ تا پایان ۱۱ ماهه امسال ۱۴ دستگاه اجرایی مشکلات واحدهای تولیدی را در کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید بررسی کردند که سهم سازمان تامین اجتماعی از حل مشکلات این واحدها ۲۶.۶ درصد، بانک‌ها ۲۵.۶ درصد، امور مالیاتی ۲۲.۳ درصد، استانداری ۴.۴ درصد و باقی دستگاه‌های از جمله شرکت‌های خدماتی کمتر از سه درصد بوده است.

محمدرضا مس فروش افزود:طی یک هفته اخیر و درفاصله بین آخرین نشست کارگروه ستاد تسهیل با نشست امروز،هفت پرونده مربوط به دو گروه انرژی و تامین اجتماعی توسط گروه‌های ذیل این ستاد بررسی شده که ۶ مورد در خصوص انرژی و یک مورد در خصوص تامین اجتماعی بوده و برای تصمیم گیری نهایی به نشست امروز ارجاع شده است.

 

همچنین دراین کارگروه مشکلات 11 واحد تولیدی استان خراسان رضوی برطرف شد وراه کارهای لازم برای حل آنها اتخاذ گردید.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار