شفافیت در حوزه املاک نیاز به مستندسازی و تهیه بانک اطلاعاتی دارد
کد خبر: 1040169
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Mav
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۱
رئیس شورای اسلامی شهر کرج
رئیس شورای اسلامی شهر کرج گفت: شفافیت در حوزه املاک نیاز به مستندسازی و تهیه بانک جامع اطلاعاتی دارد.

اکبر سلیم نژاد در حاشیه راه اندازی سامانه اتوماسیون املاک شهرداری کرج موسوم به «سامان شهر» با بیان اینکه این اقدام باید در سالهای قبل محقق می شد، اظهار داشت: هرچه سایه شفافیت بر دارایی های نهادها بیشتر گسترانده شود، میزان فساد و تخلفات و دست اندازی به منافع عمومی کاهش می یابد.

وی افزود: املاک بخش مهمی از دارایی های سرمایه ای شهرداری کرج را شامل می شوند که با راه اندازی سامانه «سامان شهر» اطلاعات آنها بروز در دسترس قرار دارد و فرایندهای مزایده و تهاتر و اجاره آنها توأم با شفافیت و عدالت خواهد بود و به مرور بستر هرگونه سوء استفاده و رانت برچیده می شود.

این مسئول تصریح کرد: آرمان و ایده آلِ ما افشای اطلاعات غیرمحرمانه مالی و اداری شهرداری در فضای مجازی و تحقق کامل شهرداری مجازی و الکترونیک است تا شهروندان به عنوان اصلی ترین تامین کنندگان منابع مالی شهرداری در جریان جزئیات هزینه و درآمد این نهاد باشند و به مرور دیوار اعتماد بین مردم و شهرداریها ترمیم می شود.

رئیس شورای شهر کرج در پایان از دستگاه قضا و نهادهای نظارتی درخواست کرد در بحث شفاف سازی، مستندسازی و تهیه بانک های جامع اطلاعاتی شهرداریها و سایر نهادها اعم از املاک، معاملات، واگذاریها و... همچون گذشته مطالبه گری لازم را داشته باشند تا از این گذر بستر شناسایی و مقابله با هرگونه دست اندازی به ثروت ها و منافع عمومی تسهیل شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار