سارقانی که با سرقت حال می‌کنند!
کد خبر: 1039778
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004MUc
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۱
محبوبه قربانی
سرویس حوادث جوان آنلاین: مأموران پلیس پایتخت در اجرای تلاش برای تأمین امنیت و برخورد با مخلان آرامش شهروندان با اجرای مرحله‌ای دیگر از طرح‌های اقتدار و صاعقه ۶۷۸‌نفر از تبهکاران را بازداشت کردند. سردار حسین رحیمی در حاشیه اجرای دو طرح اقتدار و صاعقه که در مرکز فرماندهی تهران بزرگ برگزار شد، تأکید کرد که اقدامات و حضور پلیس در برخورد با سارقان، حاملان سلاح سرد و اوباش در همه سطح شهر به ویژه در مراکز خرید تشدید خواهد شد. سردار رحیمی در توضیح هشتمین مرحله از طرح اقتدار گفت که ۲۱۹ نفر از اوباش و ۱۰۳ نفر از مزاحمان نوامیس بازداشت شدند. وی همچنین از پلمب منازل مجردی اراذل و اوباش نیز خبر داد و گفت: «۴۷‌باب از منازل مجردی اراذل و اوباش که بیشتر حوالی میدان امام حسین قرار دارند، پلمب و ساکنان آن دستگیر شدند. در این ۴۷‌باب، ۱۴۷‌اتاقک نیز پلمب شد.» رئیس پلیس تهران در خصوص ششمین مرحله از طرح صاعقه هم گفت که «در این مرحله از طرح ۳۶۵‌سارق، کیف قاب، زورگیر، موبایل قاپ دستگیر شدند.»

سرقت برایم تفریح است!

مرد جوان بعد از تحمل ۹‌سال حبس که به خاطر سرقت لوازم داخل خودرو به زندان رفته بود، این بار به اتهام سرقت شیشه جلوی اتومبیل دستگیر شده است. او شغل و درآمد دارد، اما مدعی است سرقت برایش تفریح است و حال می‌کند!

چند سابقه داری؟

چهاربار، آن هم برای سرقت لوازم داخل خودرو.

شغلت چیست؟

مغازه خرید و فروش لوازم خانگی دارم و درآمدم خوب است.

پس چرا سرقت؟

سرقت برایم تفریح است و حال می‌دهد!

متأهلی؟
بله، پنج‌سال قبل ازدواج کردم، اما همسرم نمی‌داند خلافکار هستم و سابقه دارم.

این بار برای سرقت شیشه‌های جلوی خودرو دستگیر شدی. چطور آن‌ها را سرقت می‌کنی؟

این کار را از یکی از دوستانم یاد گرفتم. خودرو‌هایی که در کوچه و خیابان‌های خلوت پارک شده‌اند را شناسایی می‌کنم و بعد با یک میله نازک نوار دور شیشه را باز می‌کنم سپس قالبی شیشه را در می‌آورم.

چند شیشه سرقت کرده‌ای؟ از چه خودروهایی؟

پنج‌شیشه، خودم سمند دارم به همین خاطر سرقت از این نوع خودرو برایم راحت‌تر است.

حمله با قمه مقابل دادسرا!

مرد ۳۰‌ساله که در درگیری مقابل دادسرا دستگیر شده‌بود، هشت‌بار به خاطر قدرت‌نمایی با سلاح سرد، عبور غیر مجاز از مرز، ایراد ضرب و جرح عمدی و مشارکت درسرقت به زندان رفته بود. او آخرین بار مقابل دادسرا به متهمی که مأموران بدرقه در حال انتقال او بودند حمله کرد و دستگیر شد.

علت درگیری با متهمی که دستبند به دست داشت آن هم مقابل دادسرا چه بود؟

قصد انتقام داشتم. متهم بهرام نام داشت. او شب قبل همراه برادرم و دوستانش به یک سفره خانه رفته بودند. در آن مهمانی او با یکی از دوستان برادرم درگیر و در آن درگیری با سر به صورت برادرم می‌زند، سپس از سفره خانه بیرون می‌روند. آن‌ها بعد از ترک سفره‌خانه یکی از چهارراه‌های منطقه پونک را بسته بودند و برای مردم ایجاد مزاحمت می‌کردند که از سوی مأموران دستگیر شده بودند. یکی از دوستان بهرام بعد از بازجویی آزاد می‌شود. قرار بود بهرام نیز با قرار وثیقه ۵۰‌میلیون تومانی آزاد شود. وقتی این موضوع را فهمیدم مقابل دادسرا رفتم و به او حمله کردم تا انتقام بگیرم.

چطور آزادی با قرار وثیقه را متوجه شدی؟

دوستش او را فروخت. همان پسری که بعد از بازجویی آزاد شده بود. او با من تماس گرفت و گفت قرار است بهرام با سپردن وثیقه آزاد شود. سپس ساعت انتقال به دادسرا را اطلاع داد. همراه دوستانم به آنجا رفتم. بهرام که کار‌های قضایی‌اش انجام شده‌بود و در حال خروج از دادسرا بود خودم با قمه و چاقو به او حمله کردم.

خودت با قرار وثیقه آزاد بودی. از اینکه دوباره دستگیر شوی نمی‌ترسیدی؟

برادرم برایم مهم بود و حس انتقام داشتم.

روی دستت خالکوبی شده خدایا توبه. چرا دوباره سراغ خلاف رفتی؟

این جمله را خالکوبی کردم تا در زندان هر وقت آنرا ببینم دور کار خلاف را خط بکشم. ولی...


ضربات چاقو برای انتقام

انتشار فیلم درگیری مرد جوان با راننده خودروی‌۲۰۶ و وارد کردن ۶۵‌ضربه چاقو به راننده باعث شد تا مأموران کلانتری جنت‌آباد آن مرد را تحت تعقیب قرار دهند و چند روز قبل او را بازداشت کنند. متهم گفته است با انگیزه دفاع از برادرش شرارت کرده است.

چند سال داری و شغلت چیست؟

۳۵ سال، طراح دکور هستم.

علت این همه خشنونت و ۶۵‌ضربه چاقو چه بود؟

داخل خانه تلویزیون تماشا می‌کردم که یکباره صدای درگیری شنیدم. مقابل در حیاط رفتم که دیدم درگیری بین برادرم با دو مرد ناشناس بود و در آن درگیری برادرم خونین روی زمین افتاده بود. وقتی سر برادرم را خونی دیدم فکر کردم مرده است، این شد که کنترل اعصابم را از دست دادم و چاقو را از دست یکی از آن‌ها گرفتم و حمله کردم.

علت درگیری برادرت با آن‌ها چه بود؟

چند ماه قبل آن‌ها خودروی‌شان را مقابل پارکینگ خانه ما پارک کرده‌بودند. برادرم به آن‌ها تذکر داد، اما کار به درگیری کشید. همین باعث شد آن‌ها کینه به دل بگیرند تا اینکه آن روز سراغ برادرم آمدند و با چاقو به سرش ضربه زدند.

این تعداد ضربات ممکن بود الان به جای یک قاتل حرف بزنی. به این فکر کرده بودی؟

من خیلی به خانواده‌ام حساس هستم. حتی تحمل کوچکترین حرف به آن‌ها را ندارم. آن روز فکر می‌کردم برادرم فوت کرده است. برای همین هیچی برایم مهم نبود.

از این درگیری فیلم ضبط شد و در فضای مجازی منتشر شد. رهگذر یا فرد دیگری سعی نکرد تو را آرام کند؟

به قدری عصبانی بودم که کسی جرئت نداشت به من نزدیک شود. شاید آن‌ها را هم با چاقو می‌زدم!

حالا برادرت راضی بود تو برای حمایت از او این رفتار را انجام دهی؟

[سکوت متهم]
 
با زورگیری آرام می‌شوم!

کامبیز ۲۶‌ساله است. او بعد از تصادف ساختگی مرتکب زورگیری از راننده خودرو‌های سواری می‌شد. کامبیز پس از ۱۳‌فقره زورگیری از سوی مأموران کلانتری‌۱۰۴‌عباس‌آباد شناسایی و دستگیر شد. متهم مدعی است که زورگیری او را آرام می‌کند!

سابقه داری؟

بله، به خاطر سرقت و زورگیری مدتی حبس کشیدم و آزاد شدم.

چرا دوباره سراغ زورگیری رفتی؟

دو ماه قبل برادرم در یک درگیری خانوادگی خودزنی کرد و فوت کرد. تحت تأثیر این حادثه با زورگیری آرام می‌شدم.

از شگرد زورگیری بگو.

در حالی‌که سوار موتور بودم، به خودرو‌های سواری نزدیک می‌شدم و بعد از برخورد با آینه بغل یا بدنه آن خودرو، گوشی تلفن همراه یا وسایل دیگر راننده یا سرنشین را به زور می‌گرفتم و فرار می‌کردم.

چطور دستگیر شدی؟

روز حادثه بعد از برخورد با یک خودروی سواری در حال زورگیری تلفن همراه و گردنبند راننده بودم، اما شاکی مقاومت کرد. در حال کشمکش با او مأموران هنگام گشت‌زنی مرا دیدند و بازداشت شدم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار