تنها «حرف قطعی» رهبر انقلاب منافع کشور را تأمین می‌کند و بس
کد خبر: 1039491
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004MPz
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۵
واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی به مواضع برجامی سیدعباس عراقچی
عباس عراقچی، عضو تیم مذاکره‌کننده با ۱+۵ در برنامه تلویزیونی نگاه شبکه یک به مسئله برجام و حواشی آن پرداخت. اظهارات عراقچی با واکنش‌های مختلفی از سوی کاربران شبکه‌های اجتماعی همراه بود. او در بخشی از سخنانش از عدم خروج ایران از برجام گفته و از آمادگی ایران برای گفتگو‌های غیررسمی با طرف‌های برجام خبر داده بود. کاربران بخش‌هایی از این صحبت‌ها را مغایر با «حرف قطعی» رهبر انقلاب دانستند و حاصل آن‌ها را صرفاً دستاویزی تبلیغاتی برای امریکا شمردند.

جوان آنلاین: عباس عراقچی، عضو تیم مذاکره‌کننده با ۱+۵ در برنامه تلویزیونی نگاه شبکه یک به مسئله برجام و حواشی آن پرداخت. اظهارات عراقچی با واکنش‌های مختلفی از سوی کاربران شبکه‌های اجتماعی همراه بود. او در بخشی از سخنانش از عدم خروج ایران از برجام گفته و از آمادگی ایران برای گفتگو‌های غیررسمی با طرف‌های برجام خبر داده بود. کاربران بخش‌هایی از این صحبت‌ها را مغایر با «حرف قطعی» رهبر انقلاب دانستند و حاصل آن‌ها را صرفاً دستاویزی تبلیغاتی برای امریکا شمردند.

 
مسعود بصیری:

‏ببخشید گفت‌وگوی غیررسمی میان ایران و طرف‌های برجام یعنی چی؟ با کلمات بازی می‌کنیم؟ کلاه سر خودمون می‌ذاریم؟ اینم مثل امضای کری هست؟ مثل مکانیسم ماشه؟ مثل دلار ۳۰ هزار تومنی؟

مسعود براتی:
 

‏عراقچی گفته پیشنهاد ملاقات غیررسمی درچارچوب برجام و امریکا را داریم بررسی می‌کنیم. به نظرم هر نوع ملاقات در چارچوب برجام میان ایران و امریکا قبل از لغو تحریم‌ها صرفاً کارکرد رسانه‌ای برای امریکا دارد تا ژست بازگشت را قوی‌تر بگیرد و برای ایران نفعی ندارد.

جواد نیکی ملکی:

‏عراقچی می‌گوید ما تعهداتمان در برجام را گام‌به‌گام کاهش دادیم تا به دیپلماسی فرصت دهیم. چرا همیشه ما فقط به دیپلماسی فرصت می‌دهیم آن هم به قیمت خسارت‌های اقتصادی و فناوری و امنیتی؟ آقایان! دیپلماسی هدف نیست، بلکه وسیله تحقق اهداف است؛ وسیله‌ای که کارآمدی آن در پسابرجام زیر سؤال رفته.

محمد پاداش:

عراقچی: «اگر امریکایی‌ها آمادگی داشته باشند که همه تحریم‌ها را بردارند ما همه آماده هستیم که همه اقدامات خود را برگردانیم و اگر بخشی را بردارند ما هم متناسب با همان اقدام، اقدام می‌کنیم.» شتر تحریم‌ها را نمی‌شود دولا دولا سوار شد آقای عراقچی، همه تحریم‌ها باید لغو شوند.

سوگند زهرایی:

‏آقای عراقچی میگن این مدت به‌خاطر برجام گشایش‌های خوبی شده. کدوم گشایش‌ها رو میگن دقیقاً؟

عرفان چروئی:

‏عراقچی: «اگر امریکایی‌ها آمادگی داشته باشند که همه تحریم‌ها را بردارند ما همه آماده هستیم که همه اقدامات خود را برگردانیم و اگر بخشی را بردارند ما هم متناسب با همان اقدام، اقدام می‌کنیم.» ولی ‎#حرف_قطعی رهبر یه چیز دیگه بود: «لغو همه تحریم‌ها».

کاربری با نام «دختر سادات»:

‏عراقچی: اگر امریکایی‌ها آمادگی داشته باشند که همه تحریم‌ها را بردارند ما همه آماده هستیم که همه اقدامات خود را برگردانیم و اگر بخشی را بردارند ما هم متناسب با همان اقدام، اقدام می‌کنیم.

ن پ: جمهوری اسلامی جز عمل به حرف قانع نخواهد شد، این حرف‌ها نوعی عقب‌نشینی از ‎#حرف_قطعی است.

امیرعلی حیدر امیری:

‏پیشنهاد مذاکره امریکا در قالب ۱+۴ با ایران، فقط کارکرد و منفعت رسانه‌ای برای امریکا در جهت فریب افکار عمومی دارد. آقای عراقچی مواظب باشید باز گول نخورید.

مهدی قاسم‌زاده:

‏این صحبت جناب عراقچی عقب‌نشینی از ‎#حرف_قطعی رهبرمان (لغو تمام تحریم‌ها، مشاهده اقدام عملی و راستی آزمایی) محسوب می‌شود؛ اولاً برای این جماعت همچنان ‎#امضای_کری تضمین است، درثانی هدفشان صرفاً داغ نگه داشتن موضوع مذاکره در انتخابات۱۴۰۰ است، نه دفاع از منافع ملی!

کیان مهزاد:

آقای عراقچی متوجه باشند تنها چیزی که منافع ملی ایران را تأمین می‌کند حرف قطعی رهبر انقلاب است. وگرنه هر چیز دیگری حاصلی جز معطل ماندن دوباره کشور ندارد. پس با کلمات بازی نکنید.

محمد کرمانی:

گرم کردن گفتمان مذاکره پس از هشت سال منتظر گذاشتن کشور برای سیب و گلابی برجام خیانت است و بس. آن قدر که می‌توان از برجام منفعت برد همان «حرف قطعی» رهبری است و بس. هر راهی جز این در چارچوب برجام بن بست کشور است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار