مذاکره قبلاً انجام شد، الان وقت عمل است
کد خبر: 1039338
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004MNW
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۱
واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی به اقدام بایدن در پس گرفتن نامه اسنپ بک از شورای امنیت و دعوت ایران به مذاکره
جو بایدن پس از آنکه به گفته خود نامه عملیاتی شدن مکانیسم ماشه را از شورای امنیت سازمان ملل پس گرفت، در نشست مجازی اجلاس امنیتی مونیخ گفت: «آماده‌ایم با ۱+۵ درباره توافق ایران وارد مذاکره شویم. باید به رفتار‌های بی ثبات کننده ایران بپردازیم.» کاربران شبکه‌های اجتماعی این اظهارات را بازی جدید امریکایی‌ها دانستند و اذعان داشتند این اقدام نه یک اقدام عملی که تنها یک بازی رسانه‌ای برای گرم کردن بازار گفتمان مذاکره و غربگرایی در ایران است.

جوان آنلاین: جو بایدن پس از آنکه به گفته خود نامه عملیاتی شدن مکانیسم ماشه را از شورای امنیت سازمان ملل پس گرفت، در نشست مجازی اجلاس امنیتی مونیخ گفت: «آماده‌ایم با ۱+۵ درباره توافق ایران وارد مذاکره شویم. باید به رفتار‌های بی ثبات کننده ایران بپردازیم.» کاربران شبکه‌های اجتماعی این اظهارات را بازی جدید امریکایی‌ها دانستند و اذعان داشتند این اقدام نه یک اقدام عملی که تنها یک بازی رسانه‌ای برای گرم کردن بازار گفتمان مذاکره و غربگرایی در ایران است. آن‌ها بار دیگر با اشاره به موضع رهبر معظم انقلاب اعلام کردند حرف قطعی جمهوری اسلامی همان حرف رهبر انقلاب مبنی بر عمل در برابر عمل است. بخش‌هایی از واکنش‌های کاربران را در ادامه می‌خوانید.

 
ابوذر گوهری:

پس گرفتن فرآیند مکانیسم ماشه توسط امریکای بایدن در حالی است که این درخواست قبلاً توسط اعضای شورای امنیت نادیده گرفته شده بود، فاقد ارزش سیاستی و اقدامی صوری است. بازگشت امریکا به برجام به هیچ وجه هدف ایران نیست، بلکه رفع تحریم‌ها به شکل عملی و پس از راستی آزمایی ملاک عمل متقابل است.

عبدالله گنجی:

امریکا نامه اسنپ بک را پس گرفت. جالب این است شورای امنیت اصلاً این نامه را نپذیرفته بود. به نظر می‌رسد امریکایی‌ها بازی با تحریم‌های غیر اقتصادی ترامپ علیه ایران را که برای ایران فاقد ارزش است کلید بزنند تا برخی در ایران و اروپا هورا بکشند، اما هیچ تحریمی که مؤثر در زندگی مردم است برداشته نشود.

هادی محمدی:

برای جلوگیری از توقف اجرای #پروتکل_الحاقی توسط ایران نیاز به لغو همه تحریم‌ها نیست. راه ساده‌اش در همان قانون مجلس آمده و به سرعت هم قابل اجرا و راستی آزمایی است: ۱- رفع #تحریم_بانکی، ۲- رفع #تحریم_نفتی و برگشت پول فروش نفت. #امریکا به جای اقدامات بی‌ارزش این‌ها را امتحان کند.

محمد پاداش:

‏لغو اجرایی شدن ‎#مکانیسم_ماشه در صورتی که برجامی وجود ندارد رسماً بازی رسانه‌ای است! ایران در مواجهه با تحریم‌ها کاملاً آن را صفر و صدی نگاه می‌کند. تحریم‌ها یا کامل وجود دارند یا باید کامل لغو شوند. لغو نصفه و نیمه به کار ایران نمی‌آید، مذاکراتش هم قبلاً انجام شده، الان موقع عمل است.

مسعود بصیری:

۱۳عضو از ۱۵عضو شورای امنیت گفته بودن امریکا نمی‌تونه از مکانیسم‌ماشه استفاده کنه حالا بایدن چه نامه‌ای را پس گرفته؟ اون درخواست قبلاً رد شده بود من دلیل بشکن زدن بعضی‌ها را واقعاً نمی‌فهمم. از چی خوشحالید؟

مسعود براتی:

‏برای اینکه متوجه شوید اقدام امروز بایدن در نامه به سازمان ملل برای بازپس‌گیری نامه‌های پمپئو، چقدر خالی‌بندی است، به این واقعیت توجه کنید که بایدن دستور اجرایی ۲۱سپتامبر را لغو نکرده است. این دستور همکاری تسلیحاتی با ایران را ‎تحریم کرده است. پس عملاً اقدام امروز بایدن فاقد اثر عملی است.

رسول شکری‌نیا:

خیمه شب بازی امریکا برای بازگشت به برجام با پشتیبانی رسانه‌های خارجی و عوامل داخلی شروع شد... افزایش خط کشی تردد دیپلمات‌های ایرانی در نیویورک، پس گرفتن نامه امریکا به سازمان ملل که حتی مورد پذیرش رسمی قرار نگرفته بود و اظهارات طلبکارانه درباره ایران از این دست اقدامات است...

حسین مهدی‌تبار:

این وضعیتی که به جون اروپایی‌ها و امریکایی‌ها افتاده تا هر چه زودتر بساط مذاکره پهن بشه، بخش زیادیش صدقه سر قانون مجلس و تهدید به اتفاق مهمی مثل توقف اجرای پروتکله. همین چیزی که تا یک ماه پیش اسمشو میذاشتند «مانع دیپلماسی.» تهدید ابزار دیپلماسیه، حتی مهم‌ترین ابزار دیپلماسی.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار