تندیس «تقدیس» مرمت شد و به میدان امام حسین (ع) بازگشت
کد خبر: 1038774
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004MEQ
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۳
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان:
حسن موذنی از مرمت و پتینه نماد «تقدیس» اثر استاد پرویز تناولی و نصب مجدد آن در محل قبلی این اثر در میدان امام حسین (ع) خبر داد.

به گزارش سعید عرفان منش خبرنگار جوان انلاین از اصفهان،مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان اظهار داشت: در سه سال اخیر ردیف بودجه‌ای برای مرمت و تعمیر نمادها و المان‌های شهری اصفهان اختصاص داده شد و تاکنون در حوزه تعمیرات و پتینه آثار هنری شهری اقدامات خوبی انجام شده است.  

وی افزود: با توجه به حساسیت برخی نمادهایی که توسط اساتید برجسته ساخته شده است عملیات مرمت آثار با نظارت هنرمندان سازنده انجام می‌گیرد.  

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه نماد «تقدیس» نیز در فهرست آثار مورد نظر برای تعمیر قرار داشت، افزود: نماد «تقدیس» نیز یکی از آثار ارزشمند شهری است که پیش از آغاز مراحل مرمت، سال گذشته بخشی از آن به سرقت رفت اما با مدیریت خوب حوزه حراست و اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری، بخش سرقت شده در مدت زمان بسیار کوتاه و در چند ساعت، کشف و ضبط شد. 

وی تصریح کرد: مراحل تعمیر این نماد شهری پس از معرفی نماینده استاد تناولی، سازنده اثر و با نظارت موزه «هیچ» که موزه شخصی استاد تناولی است، آغاز شد.  

موذنی بیان کرد: با نظر هنرمند خالق اثر و با توجه به اینکه جابجایی اثر ممکن نبود، عملیات مرمت به صورت کارگاهی در محل نصب اثر و در مدت سه هفته انجام شد. البته چون استاد تناولی در ایران نبودند، زمان زیادی منتظر معرفی نماینده معتمد از سوی این هنرمند بودیم.

وی  ابرازنمود: اکنون این اثر مرمت شده در محل قبلی خود واقع در میدان امام حسین (ع) اصفهان رونمایی شده و دوباره در معرض دید عموم شهروندان قرار گرفته است.   

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه این شهر و تمام آثار هنری واقع در کالبد شهری به همه مردم تعلق دارد، تصریح کرد: شهروندان در زمینه حفظ و حراست از نمادها و المان‌های شهری با شهرداری همکاری و همراهی کنند تا شاهد شهری همیشه زیبا و بانشاط باشیم.  

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار