سفر رئیس قوه قضائیه به عراق بانی وحدت بین دو ملت شد
کد خبر: 1038463
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004M9P
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۶:۴۵
امام جمعه مهران در گفتگو با «جوان»:
«سید عبدالله امینی» با اشاره به سفر اخیر رئیس قوه قضائیه به عراق، در گفتگو با «جوان» بیان کرد: سفر رئیس قوه قضائیه به عراق و رئیس مجلس به روسیه از منظر‌های مختلف اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و راهبردی اهمیت بسزایی دارد. از دولت نیز انتظار می‌رفت که طی هفت الی هشت سال گذشته این اقدام را انجام می‌داد، اما دولت مردم را فقط به سه کشور اروپایی و امریکا محدود می‌کرد و به سایر کشور‌ها همچون روسیه، چین و عراق توجه نداشت و از آن غافل شده‌بود؛ چراکه برخی از مسئولان اعتقاد دارند که نظام حاکم کدخدایی است.
سرویس جامعه جوان آنلاین: امام جمعه مهران با بیان اینکه سفر آیت الله رئیسی به عراق در مقام رئیس قوه قضائیه بسیار حائز اهمیت است، افزود: این سفر اعلام خطری برای امریکا و نیرو‌های امریکایی در عراق محسوب می‌شود. همزمان با سفر رئیس قوه قضائیه به این کشور، عراقی‌ها، حکم دستگیری ترامپ و عاملان ترور حاج «قاسم سلیمانی» را صادر کرده‌بودند.

وی گفت: سفر رئیس قوه قضائیه همچون سفر حاج قاسم به عراق بود. در هر دو سفر خطر بزرگی متوجه امریکا می‌شد. اینک علاوه بر پارلمان عراق که حضور امریکایی‌ها را محکوم کرده‌بود، دستگاه قضایی هم حکم جلب عاملان ترور حاج قاسم را صادر کرده و این دستاورد بزرگی تلقی می‌شود.

وی گفت: از منظر دیگر سفر رئیس قوه قضائیه به عراق باعث وحدت بین دو ملت و کشور شده‌است؛ چراکه آیت الله رئیسی در ایران و عراق کانون توجه مردم است و با بسیاری از سران طوایف عراق نیز دیدار داشت.
امینی با بیان اینکه یکی از آثار سفر رئیس قوه قضائیه به عراق بازگشایی مرز‌هاست، گفت: تجارت، مرز‌های تجاری و ترانزیت از اهمیت بسزایی برخوردار است. در سال‌های گذشته بر اثر کوتاهی مسئولان شاهد از دست دادن بازار بزرگ عراق بودیم و کشوری مثل ترکیه به آن دسترسی پیدا کرده‌بود. در این شرایط سخت تحریم‌ها، کشور را متوجه برجام کردیم و از سویی با بازار عراق ارتباط نداشتیم؛ این عاقلانه نبود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار